Kanada vize işlemleri

Kanada vize işlemleri

Kanada vizesi olan Türk vatandaşları, Kanada’ya uzun ya da kısa dönem seyahatler gerçekleştirebiliyor. Peki bu kişilerin vize almak için tamamlaması gereken Kanada vize işlemleri nelerdir?

Kanada’ya turistik gezi ya da eğitim gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle ülkemizde hizmet veren Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Kanada vize işlemleri sırasında kişilerden istenilecek evraklar ve kişilerin atması gereken adımlar da konsolosluklar tarafından belirlenmiştir. Ancak bazı durumlarda kişilerin ek evrak teslim etmesi de gerekebiliyor.

Kanada vize işlemleri sırasında kişinin öncelikle vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Konsolosluklardan vize başvurusu için randevu alan kişinin, bu süre içerisinde vize başvuru formu ve kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması ve Kanada Konsolosluğuna teslim etmesi gerekiyor.

Vize başvurusu için yazılacak dilekçede kişinin seyahat amacı ve süresi hakkında detaylı bilgi vermesi gerekiyor. Kanada vizeleri 6 aydan daha kısa seyahatler için turist vizesi olarak verilmektedir. Ancak seyahat amacına göre vize tek girişli ya da birden fazla girişli olarak da veriliyor. Seyahat edecek kişinin 6 ay içerisinde çalıştığı şirketin katılacağı farklı organizasyonlar gibi sebeplerle birden fazla kez ülkeye giriş çıkış yapması gerekiyorsa çok girişli vize için başvuru yapması gerekiyor.

Genel anlamda Kanada vizeleri 6 ay olarak verilmektedir. Ancak kişinin yaptığı başvuru sırasında gerekli sebepleri sunması halinde bu süre Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı tarafından uzatılabilir ya da gerekli durumlarda kısaltılabilir. Kanada vize işlemleri sırasında gerekli sebepleri sunduğu evraklarla destekleyen kişilerin, vize başvurularının kabul edilme ihtimali de daha yüksektir.

Vize başvurusu reddedilen kişilere, konsolosluklar tarafından herhangi bir geri ödeme yapılmıyor. Bu yüzden vize başvurusu reddedilen kişinin vize alabilmek için tekrar başvuru yapması ve başvuru ücretini de tekrar ödemesi gerekiyor.  Yapılan vize başvurusunun reddedilme ihtimalini azaltmak için vize başvuruları üzerine profesyonel destek verem firmalardan hizmet alınarak vize başvurusunun kabul edilme ihtimalini de arttırabilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye