Kanada Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

Kanada Vize Başvuru İşlemleri

Kanada Turistik Vize

Kanada turist vizesi başvurusu turistik olarak gitmek isteyenlerin başvurduğu bir vize türüdür. Bahsi geçen vize çeşidine Kanada Ziyaretçi Vizesi ya da Kanada Geçici Yerleşim Vizesi isimleri verilmektedir. Bu vizeyi kullanmak isterseniz en fazla 6 ay kadar kullanabilirsiniz. Vize ziyaretçi, tek ya da çok girişli vize olarak ayrılıyor.

Kanada Vize Formu Bilgileri

Kanada Turistik Vize  Gereken Evraklar

Kanada turistik vize için gerekli evraklar ve dokümanlar, hazırlayacağınız dosya içerisinde bulunması oldukça önemlidir. Turistik vize için alınması gereken epey fazla evrak vardır. Sırasıyla göz atalım.

1) Alınması Gereken Evraklar

 • Pasaport

Son 10 yıl içerisinde alınan pasaport kullanılabilir ve en az iki sayfası boş olmalıdır. Talep ettiğiniz vize süresinden sonra en az 6 ay daha kullanabilme zamanı olmalıdır. Pasaportunuz da dikkat etmeniz gereken yırtık herhangi bir yeri olmamalı ve bütünlüğü bozulacak şekilde deformasyona uğramış olmamalıdır. Pasaportta bulunan resmin günümüzde geçerliliğini korumalıdır.

Kanada turistik vize sahibi olmak için daha önce evlilik veya boşanma durumunuz olduysa soyadı değişikliğinin pasaporta yansıtılması ve güncellenmesi gerekir.
Kanada Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
Kanada Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz
 • Kanada vize başvuru formu

Kanada turistik vize başvuru formu, vize başvuru dosyasının en önemli evraklarından biridir. Konsolosluk bu belge üzerinden talepte bulunan kişinin kimlik bilgilerini ve seyahat amacını, istenilen bilgiler üzerinden değerlendirmeye almaktadır.

Vize işlemine karar verme hususunda Kanada Konsolosluğunun etkisi mühimdir. Bu sebepten müracaat formuna, müracaatı yapacak bireyin kimlik bilgileri ile gerekli iletişim bilgileri tam ve doğru bir şekilde eklenmelidir. Kanada turistik vize niyet mektubu örneği kullanarak tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Biometrik Fotoğraf

Yüzünüzün net bir şekilde çıktığı, 35×45 mm boyutlarında, arka fonu beyaz, biometrik ölçülere uygun ve son güncel halinizi yansıtan 2 adet biyometrik fotoğraf müracaat eden kişinin vize işlem dosyasında yer almalıdır.

 • Banka Hesap Dökümü

Kanada Konsolosluğuna vize başvurusu yapacaksanız daha önceden kendi adınıza açmış olduğunuz banka hesabınız bulunmalıdır. Vize başvurusu yaparken içinde en asgari olarak beş bin TL olmalıdır. Ayrıyeten kişinin hesap bakiyelerinin mevcut olduğu  banka hesaplarının son 90 günlük hesap hareket ekstrelerinin, bir banka görevlisine imzatılmış şekilde teslim alınıp vize müracaat dosyasının içerisine dahil etmek önemlidir. Bankamatiklerden edindiğiniz hesap döküm fişinin bir bağlayıcılığı olmadığı için kabul edilmemektedir. Kanada turistik vize evrakları ile vize başvurusu ailecek yapılacaksa, başvuru yapan her bir aile bireyi için aynı miktar ücret hesapta görülmelidir.

 • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları

Vize için hazırlanan dosyada seyahatinizde kullanılacak olan ulaşım türü, gidiş ve dönüş zamanının belirtildiği ön rezervasyon belgelerini yazmanız gerekmektedir.

 • Konaklayacağınız Yer ile Alakalı Rezervasyon Bilgileri

Kanada turist vizesine başvuru yapan kişinin adına tesis edilmiş, konaklama yapmayı planladığı otel ön rezervasyon belgelerinin olması başvurunuzun geçerli olabilmesi için önemli bir husustur. Konsolosluk vize görevlileri bu konuya oldukça önem vermektedir. Ailecek yapılan başvurularda tüm aile bireylerinin ad ve soyadlarının yazılması ve her biri için ayrı otel rezervasyonu yapılması gerekir.

 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve ek banka hesap çıkımlarını imzalamalı ve imzalı bir şekilde iletmelisiniz.

2) Mesleksel Duruma Göre Değişiklik Gösteren Evraklar

Çalışanlar İçin Gerekli Belgeler:

 • Banka Hesap Dökümü

Kişinin banka hesabının o günden 90 gün öncesine kadar yapılmış hesap hareketleriyle banka hesap cüzdanının, bankada görevli memur tarafından kendi eliyle imzalanması ve resmi belge biçiminde teslim edilmesi gerekir.

 • İngilizce İşveren Yazısı
 • Çalışmakta olduğunuz firma tarafından verilen yazıda, çalışma ve iş pozisyonunuza dair bilgiler ile seyahat süresince izne ayrıldığınız belirtilmelidir. İşinizden size verilecek yazı işyerinizin logosunun bulunduğu bir kağıda yazılmalıdır ve işyerinizin sorumlusu tarafından ıslak imzalanmış olmalıdır.
 • SGK Barkotlu Hizmet Dökümü

Kanada turistik vize için gereken  belgeler arasında E-devlet üzerinden ya da Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmet sağlayan merkezlerinden edinebileceğiniz sigorta hizmet dökümü tüm çalışma hayatınızı bir bir belirten evrak da yer almaktadır. Vize başvurusu yapan kişinin emekli olmasına rağmen başka bir yerde çalışıyorsa SGK destek primi dokümanlarını destekleyici belge olarak dosyaya iletebilir.

 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Alınacak İşe Giriş Dokümanı

Çalışma yürüttüğünüz firmadan Sosyal Güvenlik Kurumu’na iletilmiş giriş belgesini dosyanızda bulundurmalısınız. 

 • Maaş Bordroları

Çalışmakta olduğunuz iş yerinden son üç aya ait maaş dökümü firma sorumlusu tarafından ıslak imza ile imzalanmış ve kaşeleniş şekilde dosyaya koymalısınız.

 • Eğer varsa İş Sözleşmesi

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak güvenceli bir çalışma durumu içerisinde değilseniz mevcut olarak çalıştığınız yer ile daha önceden imzalamış olduğunuz noter tasdikli iş sözleşmesini unutmayınız.

Emekliler için Gerekli Belgeler;

 • Banka Dökümü

Vize başvurusu yapacak kişi emekli kişiler maaşının yattığı bankadan son üç aya ait banka hesap dökümü ile banka hesap cüzdanının imzalanmış evraklarını müracaat dosyasına koymalıdır. Emekli maaş hesabında en az  beş bin Türk Lirası bulunmalıdır.

 • Emeklilik Belgesi

E-devlet üzerinde ya da SGK hizmetlerinden alacağınız emeklilik durumunuzu gösteren belge, imzalı resmi evrak niteliğinde olmalıdır.    

 • Öğrenci ve on sekiz yaşın altındaki kişiler için Kanada Turistik Vize Belgeleri

Kanada turistik vizesi başvurusunda bulunacak reşit olmayan bireylerin ,a nne ve babanın ortak imzasının olduğu noter onaylı belge alması gerekir. 18 yaşını geçmemiş kişiler Kanada turistik vize belgeleri arasından başvuru formlarını  ebeveynlerine imzalatmalılardır. Eğer eşler boşanmışsa velayetin sonucu dosyaya kaydedilmelidir. 

 • Nüfus Kaydının Örneği

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Kanada vize işlemine müracaat edenler, ayrıyeten bir dilekçe hazırlayıp Nufüs müdürlüklerine başvurmalı ve tam sicilli nüfus kayıt belgesini talep edebilirler.  Evrak, kurumun sorumlusunun atacağı ıslak imza ile geçerli hale gelir.

 • Öğrenci Belgesi

Vizeye müracaat eden kişinin öğrenim gördüğü gördüğü kurum tarafından verilmiş imzalı ve mühürlü öğrenci belgesinin aslını alarak dosyaya eklemelidir.

 • Dilekçe

Vize başvurusu yapan kişinin seyahat masraflarını ödeyebileceğine dair 1. dereceden yakını tarafından yazılmış, okunaklı, gidiş-dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin bulunduğu ıslak imzalı bir dilekçe hazırlanmalıdır. Bu dilekçe hazırlanırken Kanada turistik vize dilekçe örneği yazılarından yararlanabilirsiniz. Kişinin seyahat masraflarını finanse edecek olan birey sahip olduğu tüm gelir getirilerinin evraklarını resmi imzalı olacak şekilde belirterek sunmalıdır.

Kanada Turistik Vize Fiyatlandırması

Kanada turistik vize ücreti geçtiğimiz senelere göre büyük ölçüde aynı şekilde ücretlendirilmiştir. Ödemelerde aynı işlemler devam etmektedir. Aldığınız olumsuz yanıt vize başvurusu sırasında yaptığınız ödemenin iade olmasına neden olmamaktadır.

İşlemin yanıtının ret olması halinde gereken belgeleri yeniden hazırlayıp ödemenizi yapmanız ve başvuruyu bitirmeniz istenmektedir.

Yaş konusunda bir ayrım gözetmeyen ülkelerden biri olan Kanada işlemlerinde birden fazla başvuru için fiyatlar değişmektedir. Kanada vize ücreti tüm başvurular için 172,50 Türk Lirası ücret ödenmesi gerekmektedir.

Kanada vizesi kaç günde içerisinde size ulaşmaktadır?

Kanada vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı genellikle 11 ile 15 gün içinde oluyor. Daha önce Amerika vizesi aldıysanız başvurunuz 5 iş günü içinde sonuçlandırılır. Bu süreç tamamen Kanada Konsolosluğu’nun inisiyatifinde ve şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Kanada Turist Vizesi Geçerlilik Zamanı : Kanada turist vize süresi konusunda dikkat edilmesi gereken nokta, vizenin kaç girişli verildiğidir. Çok girişli vize için, 10 yıla kadar veya vize sahibinin pasaportu ne kadar geçerliyse o kadar giriş yapılabiliyor. Ancak vize sahibinin aralıksız Kanada’da kalabileceği süre en fazla 6 ay oluyor.

Kanada vize ücret bedelleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel Kanada vize ücretleri için >> schengenvize.net/kanada-vize-ucreti/ bağlantısını kontrol ediniz.

Kanada Ticari Vize 

Kanada ticari vize; iş görüşmesi, toplantı, fuar, ticari olanakları değerlendirme gibi sebepler ile ziyaret gerçekleştirmeyi düşünenlerin başvurması gereken vize türüdür.

Bu vizeye başvurmak için Kanada’da iş birliği yapacağınız bir firmanın sizi davet ettiğine ilişkin bir mektup göndermesi gerekmektedir. Davet mektubu bulunmayan adaylar ticari vize başvurusu yapamazlar.

Kanada Ticari Vize  Belgeleri

Kanada ticari vize için gerekli evraklar ve dokümanlar belli bir dosya içerisinde eksiksiz ve muntazam olarak ayarlanıp teslim edilmelidir. Bu husus vizeyi elde edebilmeniz için birincil önem taşır. Bu sebeple dosyanızı hazırlarken bir uzman tarafından yardım almak çoğu zaman oldukça önemlidir.

 • Pasaport: Seyahati yapmayı planlayan kişi adına, kimlik bilgileri ile örtüşen, en az iki adet boş sayfası bulunan, ciddi düzeyde deforme olmamış, üzerinde güncel bir fotoğrafın yer aldığı pasaporta ihtiyacınız vardır. Çeşitli sebepler ile kimlik bilgileri ve pasaport üzerindeki bilgiler eşleşmiyorsa, fotoğrafınız güncel değilse, yeterli sayıda boş sayfa yoksa, ileri düzey deformeler mevcutsa ya da pasaportunuz 10 seneden daha önce çıkarılmışsa yeni bir pasaport çıkartmanız gerekmektedir.
 • Vize Başvuru Formu ve Ticari Form: Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’na ait olan internet sitesinde görüntüleyebileceğiniz müracaat formlarını eksiksiz olarak doldurup elektronik imza ile imzalamanız gerekmektedir. Formların bir kopyasını çıktı olarak saklamayı ihmal etmeyiniz. Bu çıktılar konsolosluğa göndereceğiniz dosya içinde yer alacaktır.
 • Fotoğraf: Güncel halinizi yansıtan, biyometrik ölçülerde (35 x 45mm) çekilmiş, beyaz bir arka fonu bulunan, yüzünüzün net bir şekilde görülebildiği, aksesuar kullanmadığınız, boynunuzun, iki kulağınızın ve alnınızın gizli olmadığı iki adet fotoğraf çektirmeniz gerekmektedir.
 • Kimlik Fotokopisi: Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde geçerliliğini koruyan, güncel bilgilerinizin yer aldığı kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün fotokopisi istenilen evraklardandır. Eğer evlenmiş bir kadın iseniz önceki soyadınızı beyan eden resmi evrakları da eklemelisiniz.
 • Askerlikten Muafiyet Belgesi: Erkek adaylar için askerlik görevinin tecilli olduğu ya da askeriyeden terhis edilmiş olduğu resmi kanıtlar ile dosyaya eklenmelidir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm aile bireylerinizin kimlik ve adres bilgilerinin yer aldığı bu belge yetkili makam tarafından imzalanmalı ve kaşe vurulmalıdır. Resmi bir belgedir.
 • Davetiye: Kanada’da yer alan firma tarafından gönderilmesi gereken bir davet mektubudur. Mektupta davet edenin kimlik, iletişim ve adres bilgileri, firmanın adı ve firmadaki pozisyonu net bir şekilde beyan edilmelidir. Davet mektubu şirketin antetli kağıdına yazılmış olup seyahatin planlanan süresi ve amacı açıkça yazılmalıdır. Eğer seyahat giderlerini Kanada’daki firma karşılayacaksa bu da mektupta açıklığa kavuşturulmalıdır.
 • Evlilik Cüzdanı: Seyahat edecek kişi evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi, eşinin kimlik ve iletişim bilgileri de evraklar arasına eklenmelidir. Varsa çocuklarına ait bilgiler de konsolosluk tarafından istenebilir.
 • Otel Rezervasyonu: Kalınması planlanan süreç içerisinde konaklanılacak otelde kişi adına bir rezervasyon bulunmalıdır. Bu rezervasyonda kişinin kimlik ilgileri, pasaport numarası, konaklayacağı tarihler yer almalıdır.
 • Uçak Rezervasyonu: Gidiş ve dönüş tarihleri için kişi adına rezerve edilmiş biletlerin bir kopyası dosyaya eklenmelidir. Bu rezervasyon kayıtları ile kişinin Kanada’da kalıcı olmaya niyetinin bulunmadığı yetkililerce anlaşılmaktadır. Biletlerde kimlik ve iletişim bilgilerinin doğru ve güncel olmasına dikkat ediniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Acil bir durumda ihtiyaç duymanız halinde tıbbi destek, ülkeye zaruri dönüşte yol masraflarınız gibi planda olmayan durumlar ile karşı karşıya kalırsanız diye bu sigortayı yaptırmanız sizden istenmektedir. 30 000 dolar teminatlı olmalıdır.
 • Banka Hesap Dökümü: Türkiye’de aktif olarak kullandığınız banka hesabına ait, son 3 ayın hareket dökümünü içeren cüzdanı banka yetkililerinden ıslak imza ve kaşeli bir biçimde temin edip bunu dosyaya eklemelisiniz. Aynı zamanda banka hesabınızda giderlerinizi karşılayabileceğinizi teyit eden bir miktar paranın bulunması da gerekmektedir.
 • Mali Gücü Destekleyen Diğer Belgeler: Üzerinizde bulunan ev ve arsa tapuları, araç ruhsatları ya da gayrimenkul kira gelirleri varsa bunları kanıtlayan belgelerin dosyanıza eklenmesinde fayda vardır. Aktif kullandığınız banka hesap dökümüne ek olarak başka bankalarda da hesabınız mevcutsa bu hesapların hareketlerini de dosyanıza ekleyebilirsiniz. Sürecin hızlanması adına bu belgeler size yardımcı olacaktır.

Kanada ticari vizesi için gerekli evraklar ve dokümanlar ana hatlarıyla bunları kapsamaktadır. Fakat alacağınız vize türüne göre bazı ek belgeler gerekebilir. Bu noktada ticari vize ele alındığında, iş hayatınızı içeren bir takım resmi kağıtların da dosyanızda bulunması önem teşkil eder.

Mesleki Belgeler:

 • Çalışan: Aldığınız ticari davetiyeye ek olarak işvereniniz tarafından yazılmış bir dilekçe de bulundurmalısınız. Bu dilekçede göreviniz, izinli sayılacağınız süre, ülkeye dönüşünüzde aynı kurumda işe devam edeceğinizi teyit eden bilgiler ile seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını beyan eden cümleler yer almalıdır. İşverenin pozisyonu ve kimlik bilgileri de eksiksiz olmalıdır. SGK hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi, maaş bordrolarınız ve eğer SGK kaydınız yoksa iş sözleşmeniz dosyanızda bulundurulması gereken evraklardandır. Ayrıca Kanada’ya gidecek kişi tarafından Kanada Büyükelçiliği Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına bir dilekçe de yazılmalıdır.
 • İşveren: Ticari davetiyenizin yanında firmanızın faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, son bir yıla ait güncel vergi levhası ile kurumun son üç aylık banka dökümü yer almalıdır.
 • Serbest Meslek Sahipleri: Kanada’dan aldığınız dilekçe mutlaka evraklarınız arasında olmalıdır. Ayrıca çalıştığınız şirket tarafından yazılmış bir dilekçe de edinmeniz gerekiyor. Bu dilekçede seyahatin maksadı, ne kadar süreceği, giderlerin ne şekilde temin edileceği gibi bilgiler yer almalıdır. Banka hesap dökümünüzün yanında kaydınızın bulunduğu meslek odasından oda kayıt belgesi almanız gerekmektedir.

Kanada Ticari Vize Talep Ederken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar

 • Bilgi ve belgelerinizin güncelliği konusunda hassasiyet gösteriniz.
 • Seyahatinizin sekteye uğramaması adına en az 4 hafta öncesinden vize başvurunuzu yapınız.
 • Sahte belge beyan etmeniz veya mevcut verilerden bazılarını gizlemeniz durumunda sınır dışı edilme veya hapis cezası ile karşı karşıya kalma ihtimalinizi göz ardı etmeyiniz. Böyle gerekçeler ile vize işlemleri iptal edilen kişiler en az 2 sene yeni bir vize talebinde bulunamazlar.
 • Kanada ticari vize ücreti yatırma işmeni 185 CAD hizmet bedelini ödeyerek gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 185 CAD günümüz kuruna göre yaklaşık olarak 1100 Türk lirası etmektedir. Bu 2020 için belirlenmiş bir fiyat olup yıllara göre farklılık göstermektedir. Vizenizin reddedilmesi halinde yatırdığınız bu ücreti geri temin edemeyeceğinizi bilmelisiniz.
 • Gerekli belgeleri yeminli bir tercüman tarafından İngilizce ya da Fransızcaya tercüme ettirmeniz gerekmektedir.
 • Önceki vize kayıtlarınızı ve/veya eski pasaportunuzu da evraklar içerisine eklemeniz sürecin hızlanmasına katkı sağlayabilir.
 • Seyahatinizi tek seferde en fazla 6 ay süre için yapabileceğinizi unutmayınız.
 • Yapılması planlanan etkinliklerin süre, tarih ve amaçlarını evraklardaki gerekli yerlerde ayrıntılı bir biçimde dile getirmeniz gerekmektedir.
 • Kişilerin almış oldukları Pasaport türleri hangi tür olursa olsun Türkiye Cumhuriyetinden Kanadaya seyahat edecek kişi muhakkak vize müracaatında bulunmak zorundadır.
 • Kanada vatandaşları için sağlık ya da güvenlik riski taşıdığınızın düşünüldüğü durumlarda vize işlemleriniz reddedilebilir, ülkeye alınmayabilir ya da alındıktan sonra sınır dışına çıkarılabilirsiniz.
 • Kanada Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu’nun süreç boyunca ek belge talep etme veya sizi mülakata çağırma hakkı mevcuttur.

Kanada Aile Ziyareti Vize

Kanada’da bulunan ailesini, akrabasını veya arkadaşını ziyaret etmek isteyenlerin başvurması gereken vize türü Kanada Aile Ziyareti Vizesi olmalıdır. Pasaport tipi (bordo, gri, siyah veya yeşil) farkı gözetmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının bu vizeyi almaları gerekmektedir.

Vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanması ile 6 aya kadar Kanada’da kalma izni elde edebilirsiniz. Eğer Kanada’da ikamet etmekte olan yakınınız çocuğunuz veya ebeveyniniz ise bu izin süresi en fazla 2 yıla kadar çıkabilmektedir.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi  Gerekli Belgeler 

 • Davetiye: Seyahat etmesi planlanan kişiye Kanada’da ziyaret edeceği yakını tarafından bir davet mektubu gönderilmelidir. Bu mektubun mail olarak kişiye ulaştırılması yeterlidir. Mektupta davet edenin kimlik, iletişim ve ulaşım bilgileri ile pasaport veya oturum kartı fotokopisi, vizeye başvuracak kişinin kimlik bilgileri ile pasaport numarası, Kanada’da kalmayı planladığı süre mutlaka yer almalıdır.
 • Pasaport: Üzerinde şu anki halinizi yansıtan, kimlik bilgileriniz ile örtüşük bilgiler içeren, en az iki adet boş sayfası mevcut, ciddi bir hasara maruz kalmamış şekilde bir pasaportunuz bulunmalıdır. Evlilik veya boşanma gibi sebepler ile soy ad değişimi olmuşsa, yeterli sayıda boş sayfa mevcut değilse, pasaportta ciddi deformeler söz konusuysa ya da fotoğraf güncel halinizi yansıtmıyorsa yeni bir pasaport talep etmeniz gerekebilir. Kanada aile ziyareti vizesi için bu hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. 10 yıldan daha eski pasaportlar da bu vize işlemi için geçersizdir. Pasaportunuzun planladığınız seyahatten sonra en az 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.
 • Kanada Vize Başvuru Formu ve Aile Bilgi Formu: Bu iki ayrı form Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’na ait internet sitesinde mevcuttur. Eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurup elektronik imza, tarih gibi kısımları boş bırakmamalısınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra evrakların birer çıktısını almayı unutmayınız. Bu çıktılar konsolosluğa göndereceğiniz dosyanın içinde yer alacaktır. Bu formları İngilizce ya da Fransızca doldurmak zorunludur.
 • Kimlik Fotokopisi: Ülkede geçerliliğini koruyan ve nüfus müdürlüğünden onayları bulunan kimlik fotokopinizin ön ve arka yüzü net bir biçimde görünecek şekilde fotokopiye aktarılmalıdır.
 • Tam Sicilli Nüfus Kaydı Modeli (örneği): Kişinin ailesinin kimlik ve adres bilgilerini belirten evraktır.
 • Fotoğraf: Şimdiki ve seyahati planladığınız tarihteki halinizi yansıtan, biyometrik (35 x 45 mm) ölçülerde, karanlık arka fonu olmayan, yüzünüzün, boynunuzun, alnınızın ve iki kulağınızın net bir biçimde görülebildiği 2 adet fotoğrafa ihtiyacınız olacaktır.
 • Banka Hesap Dökümü: Şahsınıza ait, ülkede aktif olarak kullandığınız bir bankaya ait hesap dökümünün son 3 aylık kısmı bankadan temin edilmeli ve ıslak imza ve kaşe eşliğinde evraklar içerisinde yerini almalıdır. Aynı zamanda teminat oluşturması açısından banka hesabınızda belli bir miktar para bulundurmanız gerekmektedir.
 • Ulaşım Rezervasyonları: Gidiş ve dönüş tarihlerini içeren, isminize uygun olarak düzenlenmiş uçak bileti rezervasyonlarınızın bir kopyasını evraklar arasına eklemeniz önem teşkil etmektedir.
 • Konaklama Rezervasyonları: Kanada’da yer aldığınız süre boyunca konaklamayı planladığınız yerde rezervasyonunuz bulunmalıdır. Ön rezervasyon yaptırdığınız bu yerlerden aldığınız, rezervasyonunuzu teyit eden belgelerde kimlik bilgileriniz doğru ve eksiksiz bir biçimde yer almalıdır.
 • Mali Gücü Destekleyen Belgeler: Varsa üzerinize ait özel mülklerin tapuları, araçların ruhsatları veya kira gelirlerinizi gösteren belgeleri de dosyanıza eklemeniz önerilmektedir. Bu belgeler seyahatiniz için gerekli maddi güce sahip olduğunuzu yetkililerin daha kısa sürede fark etmesine ve vize işlemlerinin daha kısa sürede sonuçlanmasına yardımcı olabilir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 000 Euro teminatlı ve döndükten sonra en az 15 gün daha geçerliliğini koruyabilecek boyutta bir seyahat sağlığı sigortası yaptırmanız tavsiye olunur. Bu sigorta acil tıbbi müdahale, kaza, ülkeye zorunlu erken dönüş gibi durumlarda mağduriyet yaşamayacağınızı size, ailenize ve yetkililere beyan eder niteliktedir.
 • Evlilik Cüzdanı: Evliyseniz evlilik cüzdanınızın bir fotokopisini ve eşinizin kimlik, ulaşım ve iletişim bilgilerini de dosyada bulundurmalısınız. Başvuru yapanın evli bir kadın olması halinde evlenmeden önceki soyadını beyan eden bir belgeyi de dosyaya eklemesi gerekmektedir.

Mesleki Evraklar:

 • Çalışan: Çalıştığınız firmaya ait antetli kâğıda yetkili tarafından yazılmış, seyahatinizi onaylayan, izinli olduğunuz tarihleri belirten, seyahat sonlandığında işe dönüş tarihinizin de yer aldığı bir işveren yazısına, Kanada aile ziyareti vizesi için ihtiyacınız vardır. Bu yazıda sizin ve işvereninizin kimlik bilgileri ile firmadaki pozisyonları mutlaka bulunmalıdır. SGK işe giriş belgesi ve SGK hizmet dökümleri de çalışanların dosyasında bulundurması gereken evraklardır. Özellikle hizmet dökümünüzde imza ve kaşe bulunmasına özen gösteriniz. Son olarak maaş bordroları ile SGK kaydınız bulunmuyorsa iş sözleşmeniz de konsolosluğun sizden talep ettiği belgelerdendir.
 • İşveren: Sahip ya da ortak olduğunuz firmaya ait, kaydınızın bulunduğu ticaret odası yetkililerinden alınmış faaliyet belgesi en az son 6 ayın dökümlerini gösterir durumda olmalıdır. Firmanızın ticaret sicil gazetesinin fotokopisini, sahip ya da ortak olduğunuzu kanıtlayan ve firma unvanını açıkça gösteren kısımları da bulunan şekilde ıslak imza ve kaşeli olarak edinmelisiniz. Son bir yılın vergi levhası fotokopisi ve son üç aya ait banka hesap dökümleri de bulundurmanız gereken evraklar arasındadır.
 • Ev Hanımı: Kendi giderlerini karşılayamayacak fakat bir sponsor vasıtasıyla seyahat edecek olan kişilerin sponsoru bir vize talep dilekçesi yazmalıdır. Aynı zamanda kendisine ait kimlik, iletişim, mesleki ve mali durumu gösteren belgeleri de eklemelidir.
 • Öğrenci: Güncel tarihli ve hâlâ bir öğrenci olunduğunu kanıtlayan öğrenci belgesi ıslak imza ve kaşe ile birlikte dosyaya eklenmelidir. Giderlerini karşılayacak olan sponsorun yazdığı vize talep dilekçesi ile kimlik, iletişim, adres ve mali durumu gösteren belgeler de evraklar arasında bulunmalıdır. Öğrenci henüz reşit değilse ebeveynleri ya da yasal temsilcisi tarafından noter onaylı bir muvafakatname de evraklar arasına eklenmelidir.

Kanada Vizesi Ücretleri 

Kanada vizesi ücreti, başvurular ve diğer tüm işlemler için tarafınızdan temin edilecek miktarı içerir. Bu ülkeye vize için Ankara Kanada Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapılabilir. Ülkeye girmek isteyen kişiler için vize gerekmektedir.

2013’den bu yana Kanada vizesi için vize başvuruları seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri tarafından yapılmaktadır. Kanada için yapılacak vize başvurusu seyahatten yaklaşık 1 ay önceden yapılmalıdır. Kanada vizesine hak kazanan birey, ülke içerisinde 180 gün boyunca ikamet edebilir.  Bu ülke için alınan vize çeşitleri tek girişli ve çok girişlidir.

Tek girişli vize türü, kişinin ülkede 6 ay kalmasını sağlar. Çoklu vize denen vize türü ise kişinin istediği zaman ülkeye giriş çıkış yapmasını sağlar. Kanada vize ücreti talep edilen vize çeşidine göre değişse de yaklaşık olarak 100 Amerikan doları civarındadır. Konsolosluk tarafından eğer vize reddedilir yatırılan harç parası geri iade edilmez.

Kanada Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kanada vize işlemini başlatmak için vize dilekçesi hazırlanmalıdır. Vize dilekçesi Kanada İstanbul Başkonsolosluğuna hitap edilerek yazılmalıdır. Hem uzun dönemli hem de kısa dönemli seyahatler için dilekçe hazırlanmalıdır.

Kanada vize dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle vize dilekçesi seyahat maksadına uygun olarak hazırlanmalıdır. Ayrıca özensiz bir şekilde yazılan vize dilekçesi direkt reddedilebilir.

Vize dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki şekildedir.

 • Ziyaret tarihleri net bir şekilde belirtilmelidir. Kanada`ya ne zaman girip çıkacağınız hakkında kesin bilgiler verilmelidir. Aynı zamanda başka ülkeye giriş yapılacaksa ilgili ülke hakkında bilgi sunulmalıdır.
 • Ülkeyi seyahat maksadı açıkça ifade edilmelidir. Dilekçede seyahat turları, iş ziyaretleri vb. özel durumlar hakkında bilgi verilmelidir.
 • Kanada seyahatindeki masrafların nasıl karşılanacağı bildirilmelidir. Hastane, konaklama ve diğer masrafların karşılanması ile ilgili bilgiler sunulmalıdır. Bu bilgiler evraklar ile desteklenmelidir.

Vize dilekçesinde yer verilen bilgilerin başvuru evrakları ile çelişmemesi gereklidir. Aksi taktirde uyuşmayan bilgi sebebiyle vize talebi iptal edilecektir.

Kanada vize dilekçesi tercih edilen başvuru türüne uygun bir şekilde hazırlamalısınız. Bu formu İngiliz dilinde yazmalısınız. Eğer İngiliz dili bilgisine sahip değilseniz danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti için online hizmet veren vize şirketlerine müracaat edebilirsiniz.

Not: Özen ile hazırlanmayan başvuru formları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Kanada Vize Fotoğraf Ebatları

 • Kanada vize fotoğrafı boyutu aşağıdaki gibidir.
 • Kanada vizesi alabilmek için biyometrik fotoğraf ebatları 35-45 mm (1 3/8 inç x 1 3/4 inç) ölçülerini barındırmalıdır.
 • Fotoğrafta baş ve boynun net bir şekilde görülmesi sağlanmalıdır.
 • Fotoğrafın ortasında başın önden görünüşünü görebilmeli, yüzün üst ve omuzlarını görebilmelisiniz.
 • Kanada vizesi fotoğraf boyutunda, kafa boyutu, taç ve çeneye bağlı olarak 31 mm (1 1/4 inç) ile 36 mm (1 1/4 inç) arasında olmalıdır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021

Kanada seyahat amacına uygun olacak şekilde turistik ya da öğrenci vize türlerinden başvurulara geçilebilir. Bunların ardından transit ve ticari gibi diğer türlerde gelir. Her biri için Kanada vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında sorgulayanlara farklı iş günleri belirtilir ve bunun üzerine başvurulara geçilmesi uygun görülür.

Kanada öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlar için önceleri 3 haftalık sürecin üzerinde durulmaktaydı. Ancak pandemiden kaynaklı olarak bu sürenin birkaç aya kadar uzadığını belirtmek gerek. Maksimum 3 aylık süreye yer verilir ve sonuca göre eğitim programlarına katılmanız esas alınır.

Turistik seyahatlerde bulunmak isteyenler de Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar öğrenmek istiyor. Turistik vizeye dair süreç daha hızlı ilerler. Şöyle ki en az 11 ile en çok 15 iş gününün üzerinde durulur. Ancak bazen ek belgelere ihtiyaç duyulabilir ve bunun üzerine süre 15 iş gününü geçebilir.

Kanada öğrenci vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında sorgulayanlar diğer vize türlerini de ele alarak tercihini yapabilir. Şöyle ki transit ile turistik seyahatlere dair daha kısa sürede sonuç alınır. Bunun ardından aile ziyareti ile çalışma izinleri söz konusu ise süre birkaç ay kadar uzayabilir.

İbraz edilen belgelerin eksiksiz olması üzerine Kanada vizesi almak zor mu sorgulayanlara ‘hayır’ yanıtı verilir. Aksine belgelerin ibrazı ile harç ödemelerine karşı başvurularınızı iletirsiniz. Herhangi bir şahsen başvuruya yer verilmediği için de işlemleri hızlı bir şekilde tamamlarsınız.

Kanda vizesi 2021 yılında da şahsen başvurular olmayacak şekilde değerlendirilir. Yine pasaport ile vize başvuru formu gibi temel evrakların üzerinde durulur. Ek olarak sponsorluk, davetiyeler ya da rezervasyon belgelerinin ibrazına karşı başvurularınızı iletirsiniz.

Belgelerin yanı sıra T.C. vatandaşlarının başvuru ödemelerini de ele aldıkları görülüyor. Kanada vizesi kaç para sorgulayanlara dair Kanada Doları üzerinden ücretlere netlik kazandırılır. Son olarak bu tutar 100 CAD olacak şekilde paylaşılmış ve vatandaşların ödemeleri dikkate alınmıştır. Nitekim yapılan ödemeye karşı makbuz talep edilir ve bu şekilde başvurularınız değerlendirilir.

Kanada Vizesi Hakkında

Kanada vizesi olan Türk vatandaşları, Kanada’ya uzun ya da kısa dönem seyahatler gerçekleştirebiliyor. Peki bu kişilerin vize almak için tamamlaması gereken Kanada vize işlemleri nelerdir?

Kanada’ya turistik gezi ya da eğitim gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle ülkemizde hizmet veren Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Kanada vize işlemleri sırasında kişilerden istenilecek evraklar ve kişilerin atması gereken adımlar da konsolosluklar tarafından belirlenmiştir. Ancak bazı durumlarda kişilerin ek evrak teslim etmesi de gerekebiliyor.

Kanada vize işlemleri sırasında kişinin öncelikle vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Konsolosluklardan vize başvurusu için randevu alan kişinin, bu süre içerisinde vize başvuru formu ve kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması ve Kanada Konsolosluğuna teslim etmesi gerekiyor.

Vize başvurusu için yazılacak dilekçede kişinin seyahat amacı ve süresi hakkında detaylı bilgi vermesi gerekiyor. Kanada vizeleri 6 aydan daha kısa seyahatler için turist vizesi olarak verilmektedir. Ancak seyahat amacına göre vize tek girişli ya da birden fazla girişli olarak da veriliyor. Seyahat edecek kişinin 6 ay içerisinde çalıştığı şirketin katılacağı farklı organizasyonlar gibi sebeplerle birden fazla kez ülkeye giriş çıkış yapması gerekiyorsa çok girişli vize için başvuru yapması gerekiyor.

Genel anlamda Kanada vizeleri 6 ay olarak verilmektedir. Ancak kişinin yaptığı başvuru sırasında gerekli sebepleri sunması halinde bu süre Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı tarafından uzatılabilir ya da gerekli durumlarda kısaltılabilir. Kanada vize işlemleri sırasında gerekli sebepleri sunduğu evraklarla destekleyen kişilerin, vize başvurularının kabul edilme ihtimali de daha yüksektir.

Vize başvurusu reddedilen kişilere, konsolosluklar tarafından herhangi bir geri ödeme yapılmıyor. Bu yüzden vize başvurusu reddedilen kişinin vize alabilmek için tekrar başvuru yapması ve başvuru ücretini de tekrar ödemesi gerekiyor.  Yapılan vize başvurusunun reddedilme ihtimalini azaltmak için vize başvuruları üzerine profesyonel destek verem firmalardan hizmet alınarak vize başvurusunun kabul edilme ihtimalini de arttırabilirsiniz.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Minimum 2 adet sayfası boş kalan pasaportlar Kanada vizesi için gerekli evraklar olarak listenin başında yer alır. Aynı zamanda seyahatin bittiği tarihten itibaren en az 6 ay kadar geçerli olmalıdır. Bunun ardından vize başvuru formunu indirmeniz ve talep edilen bilgileri sıralamanız da önem arz etmekte.

Kanada vizesi nasıl alınır 2020 yılında sorgulayanlara biyometrik fotoğraf ve ulaşım rezervasyonları şeklinde standart belgeler sıralanmıştır. Ardından konaklama rezervasyonlarının ve de banka hesap dökümünün de geldiğini unutmamak gerekir. Ayı zamanda finansal yeterliliğe dair ek belgelerin ibraz edilmesi faydalı olacaktır.

Finansal durum söz konusu olduğu zaman vatandaşlar Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı sorusuna yanıt arıyor. Bunun için 3 aylık şahsi banka hesap dökümünüz talep edilir. Minimum bakiyenin 4000 TL ve üzerinde olması istenir. Hatta kalınacak sürenin fazla olması üzerine bu tutarın da artış göstermesi gerekir.

Kanada’ya gitmek için ne kadar para gerekli sorgulayanlar konaklayacakları günlerin masraflarını karşılayacak kadar tutara sahip olmalıdır. Hatta bunun ardından vize ücreti olarak 100 CAD yani Kanada Doları üzerinden ödeme yapılmalıdır. Başvuru belgelerinden ziyade harç ödemelerinin de üzerinde durulduğunu unutmamak gerekir.

Vize işlemlerinin Kanada Konsolosluğu bünyesinde ele alınması sağlanır. Ancak farklı olarak şahsen başvurulara geçmeniz istenmez. Turistik ya da ticari gibi seyahat nedenlerine karşı belgelerin ibrazına geçmeniz istenir. Bunun ardından randevu alarak şahsen başvuru yapılmasına ihtiyaç duyulmaz.

Başvuru yapan T.C. vatandaşları Kanada turist vizesi kaç günde çıkar sorguluyor ve bunun üzerine gezi programlarını hayata geçiriyor. Turistik seyahate dair belirlenen minimum süre 2 hafta şeklindedir. En fazla ise 4 haftalık süre içerisinde vize sonucunu öğrenmeniz esas alınır.

Kanada vize başvuru formu hazırlanması gereken evrakların başında gelir. Form elektronik ortamdan ücretsiz olacak şekilde elde edilir. Şöyle ki indirme işlemleri üzerine açar ve istenilen bilgileri sıralamaya başlarsınız. Hatta bilgilerin ardından ıslak imzaya da geçilmesi istenir. Bu sayede tamamlanan formun diğer evraklar ile tek bir dosya halinde ibrazına geçmek gerekir.

Kanada Vize Formu

Kanada seyahati planlayan kişilerin öncelikle Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek Kanada vize formu ve istenilen diğer evraklar ile birlikte vize başvurusu yapması gerekiyor.

Farklı sebeplerle Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, ülkemizde hizmet veren Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvurusu yapacak kişiler, direkt olarak Kanada Konsolosluklarına yazacakları dilekçe ile vize başvurusu için randevu alabiliyor. Randevu tarihine kadar ise Kanada vize formu ve kendisinden istenilen diğer evrakların hazırlanmış olması gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak kişilerin doldurması gereken ilk evrak vize başvuru formudur. Kanada vize formu direkt olarak Kanada Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Kişinin kullanacağı pasaportun üzerin vizenin işlenebilmesi için en az 2 sayfa boşluk olması gerekiyor.

Pasaport üzerinde yer alan bilgilerin okunmayacak düzeyde yıpranmaması ve pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması da gereklidir. Vize türü fark etmeksizin kişilerin başvuru evrakları arasına Emniyet Müdürlüğünden alınmış adli sicil kaydı ve biyometrik parmak izi kaydını da eklemesi gerekiyor. Başvuru sırasında kullanılan biyometrik fotoğrafın ise daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış ve en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.

Kişinin, başvurduğu vize türüne göre ek evraklar da teslim etmesi gereklidir. Turistik vize başvurusu yapan kişilerin Kanada vize formu yanında, yapacakları seyahat için önceden planlanan otel ve uçak rezervasyonlarını ve seyahat masraflarını karşılayabileceklerine dair banka hesabı bakiyesini gösteren evrakları da dosyaya eklemesi gerekiyor. Seyahat aile olarak yapılacaksa, tüm bireyler için ayrı başvuru yapılması gerekiyor.

Planlanan seyahat iş gezisi ya da çeşitli organizasyonlara şirket adına katılım için yapılacaksa, vize başvurusu yapan kişinin Kanada vize formu yanında çalıştığı şirketin vereceği dilekçeyi de eklemesi gerekiyor. Kişinin bu tarihler arasında izinli olduğunu ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair evrakların da dosyaya eklenmesi vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Katılmak istenen organizasyonun başlama, bitiş ve içerik detaylarının da evraklar arasında yer alması gereklidir.

Kanada güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/kanada-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Kanada Turist Vizesi

Kimlik belgelerini hazırlayan T.C. vatandaşları Kanada turist vizesi başvurularına geçebilir. Bununla birlikte seyahat amacına uygun olacak şekilde tüm evrakların ibraz edilmesi de önem arz eder. Bunun üzerine harç ile başvuru ödemelerine geçenlerin olumlu yönde sonuç almaları mümkün hale gelir.

Kanada turist vizesi açık mı sorgulayanlara konsoloslukların başvuruları kabul ettiğini belirtmek gerek. Bunun için standart evraklardan pasaportlara ve de Kanada vize başvuru formuna ihtiyaç duyulduğunu unutmamak gerekir. Ardından biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümü şeklinde sıralanan diğer evrakları da hazır etmeniz istenir.

Belgelerini hazır edenler Kanada turist vizesi ile ne kadar kalabilirim sorusuna yanıt arıyor ve bunun üzerinde seyahat programlarına netlik kazandırıyor. T.C. vatandaşlarına dair çoklu ve tekli giriş seçeneklerine yer verilir. İlk etapta turistik seyahate dair 6 aylık sürece yer verilse de daha sonrasında bunu uzatmanız mümkün olabilir.

Vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması önemli bir yere sahip. Kanada turist vizesi 2021 yılında da formun ardından rezervasyon belgelerine göre başvurulmalıdır. Nitekim turistik seyahatlerde uçak ile otel konaklama rezervasyonlarının üzerinde durulur. Bunlar kadar banka hesap dökümü ile kalacağınız süre içerisindeki finansal durumu belirtmeniz gerekir.

Kanada turist vizesi almak zor mu sorgulayanların önceliği bu adımları dikkate almak olmalıdır. Neticesinde ortalama 1 – 2 haftaya kadar vize sonucunu öğrenmeniz esas alınır. İşlemlerin prosedürlere uygun bir şekilde yürütülmesi halinde sonucun öğrenilmesi kısa sürecektir.

Turistik seyahatlere dair ele alınan bir diğer konu harç ödemeleri oluyor. Kanada turist vizesi ücreti olarak en son 100 CAD değerinin üzerinde durulur. Vize ödemeleri banka üzerinden gerçekleşir ve makbuz temin edilir. Nitekim ödemenin yapıldığına dair belgenin ibraz edilmesi önem arz etmektedir.

Kanada turist vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlar bu adımlara karşı en az 1 haftalık süreci ele alabilir. En fazla da 4 haftaya yer verilse de süre 6 haftaya kadar uzayabilir. Özellikle de ek belgelerden kaynaklı olarak sürenin uzaması kaçınılmaz olacaktır. Bunun kadar konsoloslukların yoğun olduğu dönemlerde de birkaç hafta sonra sonuç açıklanabilir.

Kanada Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada vize almak isteyen kişilerin bu ülkede geçimin nasıl sağlanacağına ilişkin bilgi vermesini talep etmektedir. Durum sadece Kanada’ya has değildir. birçok farklı ülkede de aynı prosedür uygulanmaktadır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020?

Bir haftalık süre içerisinde başvuru adımlarının tamamlanmasının sonrasında 2-4 hafta arasında değişim gösteren zaman zarfında da kişilerin vize alma adımlarını tamamlaması sağlanmaktadır. Pandemi sebebi ile başvuru adımlarının normalde çok daha kısa sürdüğü durumlarda dahi hem belgelerin incelenmesi hem de genel işlem akışına dair aksamalar olabilir.

Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Öğrenci vize başvurularının en geç 4 hafta içerisinde yanıtlanması sağlanacaktır. Kişilerin başvuru adımlarının ilkinin başarısız olması durumunda bir sonraki başvuru adımının kesinlikle alanın uzmanı olan aracı danışma kurumlarınca tamamlanması çok daha verimli olacaktır.

Kanada Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Hesabınızda en az 4000 TL değerinde bir tutarın yer alması gerekir. Bu tutarın yakalanmaması durumunda vize başvurularınız ret yanıtı alacaktır. Bu tutarın vize harç tutarından ayrı olarak hesaplanacağını da unutmamalısınız.

Kanada Vizesi Son Durum Nedir?

Vize almak isteyen kişilerin öncelikle konsolosluklar üzerinden randevu alma adımlarını tamamlaması gerekir. Bu noktada birçok işlem akışının olabildiğince dijital şekilde tamamlanacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Kanada Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Vize başvuru adımlarını dijital olarak randevu alarak sürdürebilirsiniz. Öncelikli olarak sizin talep ettiğiniz vize türünde hangi başvuru formunun doldurulması gerektiğini bulmalı ve sürece bu şekilde başlamalısınız.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır 2020?

Kanada vize alma adımlarında kişilerin yenileme süreçlerine de dikkat etmesi gerekir. yenileme adımlarının takip edilmemesi durumunda ülkedeki statünüz illegal konuma düşebilir.

Kanada Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

2020 yılında yeniden faaliyete geçen Kanada Konsolosluğu sınırlı olarak hizmet veriyor. Örneğin İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 12.00 arasında başvuruları kabul ediyor.

Kanada Konsolosluğu Açık Mı?

Konsolosluk hafta içi her gün 3 saatlik dilim içerisinde hizmetlerine devam ediyor. Farklı olarak ticari alandaki hizmetler Pazartesi ile Perşembe günü ele alınır. Cuma günü için de süresini 08.30 ile 13.00 olarak yenilemiştir.

Kanada Konsolosluğu

Kanada İstanbul Konsolosluğu hafta içi her gün açıktır. Bununla birlikte Kanada Ankara Büyükelçiliği hizmetleri de hafta içi her gün olmak üzere belirli saat aralıklarında verilir. 08.00 – 12.00 ile 12.30 – 16.45 saatleri arasında Büyükelçilik üzerinden başvurulara geçilebilir.

Kanada Konsolosluğu Vize

E-randevu ile Konsolosluk bünyesinde başvurular değerlendirmeye alınır. Öncesinde ise vatandaşların pasaport, vize başvuru formu ve taahhütnamelerini hazırlamaları istenir. Şahsi dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi ve biyometrik fotoğraflar da ibraz edilmelidir.

Kanada Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak

Başvurular başlamış ve hafta içi olmak üzere Konsolosluk ya da Büyükelçilik üzerinden harekete geçmeniz esas alınmıştır. Seyahat amacına bağlı olarak vize sınıflarına göz atılabilir. Bunlar turistik, aile ziyareti ya da çalışma vizesi gibi alternatifler ile ele alınmalıdır.

Kanada Vize Başvurusu

Ortalama 15 – 35 iş günü içerisinde sonuçlanan Kanada vize başvurularına dair zorunlu olan belgelerin toplaması gerekir. Bunlar arasında vukuatlı nüfus kayıt örneği, uçak ve otel rezervasyonları da yerini almıştır. Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası zorunlu olarak paylaşılır. Son olarak hem mesleki hem de finansal belgeler üzerinden başvuruya geçilir.

Kanada Vize Ücretleri

Sadece başvuru belgelerinin yetkili makamlara ibraz edilmesi yeterli olmaz. Kanada vizesi almak isteyenlerin vize ücretini ödemeleri de istenir. Vize harç bedeli belli başlı hususlar üzerine netlik kazanır. Öncelikle vizenin niteliği ele alınır. Seyahat süresi de ücretleri değiştirir. Son olarak reşit yaşta olmayanlara ve yetişkinlere özel ücretlere yer verilir.

Kanada Çalışma Vizesi Ücreti

Turistik, aile ziyareti ya da okul vizesine ilişkin aynı vize ücretinin üzerinde durulur. Kanada çalışma vizesi ücreti için harç bedeli 100 CAD şeklindedir. Aynı zamanda hem biyometri hem de başvuru merkezi ödemelerine karşı müracaata geçersiniz. İlgili belgeler kadar tutarları da dikkate alarak başvurunuzu iletmeniz önem arz etmektedir.

Kanada Doları olarak ele alınan tutarlar Garanti Bankası üzerinden yatırılabilir. Bunun üzerine başvurularını iletenler Kanada vizesi kaç günde çıkar 2021 araştırmasına geçer ve en az 2 haftalık sürece yer verilir. En fazla ise 4 haftaya kadar sonucu öğrenmeniz sağlanır. Bunun için başvuruların 30 gün öncesinden iletilmesi daha doğru olacaktır.

Harç ile başvuru ücretleri kadar Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı sorusuna da yanıt aranıyor. Nitekim şahsi banka hesap cüzdanı ya da hesap dökümü talep edilir. En az 4000 – 5000 TL olan limite karşı vize alınabilir. Ancak bu limitin kalınacak süreye göre değişiklik göstereceğini de unutmamak gerekir.

Kanada çalışma vizesi ücreti için de yine CAD olarak tutara netlik kazandırılmıştır. Çalışma izni almak isteyenlerden 85 CAD olacak şekilde ödemeye geçmeleri istenir. Banka kaynaklı ödemelere karşı makbuz temin eder ve konsolosluğa ibraz edersiniz. Nitekim tüm belgeler gibi başvuru ödemelerine özel belgeler de talep edilmektedir.

Konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak en fazla 4 haftaya kadar sonucu öğrenenler seyahat programlarına yön verebilir. Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar sorusuna dair minimum süre 7 iş günü olarak açıklanır. İş günü içerisinde konsolosluk üzerinden belgeler değerlendirilir ve parmak izi uygulamalarına geçilebilir.

Kanada vizesi nasıl alınır 2020 ile 2021 yılına dair benzer belgelerin üzerinde duruluyor. Turistik, ticari ve çalışma gibi ayrı nedenlere karşı alınan vizeye dair belgelerin ibrazına geçilir. Ardından harç ile başvuru ödemelerinin gerçekleşmesi istenir. Bu adımlar konsolosluk üzerinden alınan randevu ile tamamlanır. Elektronik olarak alınan randevuya bağlı olarak işlemlere yer verilir. Öyle ki konsolosluk seyahat programlarına yer veren T.C. vatandaşlarının randevusuz olarak müracaat etmelerine izin vermez.

Kanada Öğrenci Vizesi 2021

Kanada’da bulunan eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin vize şartlarını dikkate almaları istenir. Şöyle ki Kanada öğrenci vizesi 2021 yılında da davetiyelere karşı ele alınır. Aynı zamanda 6 aydan uzun ya da kısa olan eğitim programlarına dair ayrı belgeler, sponsorluklar ve harç ödemelerine karşı başvurularınızı iletmeniz bekleniyor.

Kanada öğrenci vizesine dair öncelikle form işlemlerine geçilmesi istenir. Şöyle ki online forma yer verilir ve talep edilen bilgileri giren öğrencilerin konsolosluk üzerinden yüz yüze işlemlere geçmelerine gerek kalmaz. Kanada vizesi 2021 yılında da formun yanı sıra ibraz edilen belgelere göre netlik kazanır. Hatta bankada olması gereken tutardan harç ödemelerine kadar çeşitli ücretlerin de üzerinde durulur.

Kanada vize başvurusu açıldı mı soranlara faaliyetlerin yetkili merciler tarafından devam ettiği belirtilir. Şöyle ki öğrenci vizesine başvurmak isteyenler Kanada Büyükelçiliği üzerinden randevularını alabilir. Aynı şekilde Kanada Konsolosluğu bünyesinde de işlemler devam ediyor. Dönem dönem duyurular ile başvuru işlemlerine netlik kazandırmanıza imkan tanınır ve her birini resmi siteden değerlendirmeniz sağlanır.

Başvuru işlemlerine dair Kanada Konsolosluğu üzerinden harekete geçmek isteyenlere belli başlı günler ve saatler belirtilir. Öncelikle sadece hafta içi Pazartesi – Cuma aralığında faaliyetlerin sürdürüldüğü gösterilir. Ardından saat aralığı ise 08.30 ile 12.30 paylaşılır. Ticari hizmetler söz konusu ise bu süre 15.15’e kadar çıkar ve T.C. vatandaşlarının randevularına karşı harekete geçmeleri istenir.

Kanada öğrenci vizesi için bankada ne kadar para olmalı sorusuna da ayrıca yanıt aranıyor. Kalınacak süreye göre tutarlar değişiklik gösterse de yaygın olarak 4000 TL’nin altında düşülmemesi istenir. Hatta bu konuya netlik kazandırmak isteyenlere danışmanlık hizmetleri eşlik eder ve başvuru sürecinin profesyonel bir şekilde sürdürülmesi esas alınır.

Harç ödemelerinden başvurulara kadar tüm hususların yanı sıra Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar sorusuna da yanıt arayanlar mevcut durumda. Bunun üzerine en az 7 iş gününe yer verilmiştir. Maksimum süre de 4 haftaya kadar çıkabiliyor. Geriye vatandaşların bu süre aralıklarını dikkate alarak seyahat öncesinden vize başvurularında bulunmaları kalıyor.

Kanada Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak

Başvuru merkezlerinin duyuruları sayesinde Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak öğrenmekte zorlanmazsınız. Aksine belirtilen tarihler üzerine e-randevu sisteminden faydalanabilir. Bu sisteme göre konsolosluk bünyesinde hizmet verilir. Vatandaşların turistik ya da aile ziyareti gibi ayrı nedenler üzerine seyahatlere geçmeleri mümkün hale gelir.

Kanada vize başvurusu açıldı mı sorgulayanlara dair şimdilerde faaliyetlerin aktif bir şekilde sürdürüldüğü belirtilir. T.C. vatandaşlarının randevularını alarak işlemlere yer vermelerine izin verilir. Bu anlamda çalışma, oturum ya da ticari gibi ayrı alanlardan vize başvurularına geçilmesi bekleniyor.

Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak 2021 yılında sorusuna dair aktif hizmetler belirtilir. Sadece hafta içi olacak şekilde Kanada Konsolosluğu bünyesinde işlemlere yer verildiği açıklanmıştır. Geriye vatandaşların seyahat nedenine uygun olacak şekilde belgelerini toplamaları kalmıştır. Aynı şekilde harç ile başvuru ödemeleri de dikkate alınmaktadır.

İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleşen işlemler hız kesmeden devam ediyor. Kanada Konsolosluğu ne zaman açılacak soranlara hafta içi her gün faaliyet gösterdiğini belirtmek gerek. Aynı zamanda faaliyetlerin sürdürüldüğü saat aralığı 09.00 ile 12.00 olarak belirtilir. Vatandaşların bu saatler arasında randevularına netlik kazandırarak harekete geçmeleri istenir.

Vize başvuru merkezi olan Kanada Konsolosluğu vatandaşların seyahat amacını destekleyen belgelerin üzerinde durur. Yoğunluğa bağlı olarak belgeleri ortalama 1 – 4 hafta içerisinde değerlendirerek sonucu açıklar. Vatandaşların sonuca bağlı olarak Kanada seyahatlerine yön vermeleri esas alınır.

Kanada vize başvurusu nasıl yapılır soranlar danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir ve öncelikle zorunlu belgelerin neler olduğunu öğrenebilir. Nitekim vize başvuruları için öncelik online forma ve belgelere verilmiştir. Online forma girilen bilgiler kadar seyahati ispatlayan belgeler de önemli bir yere sahiptir. Hatta bunun için her birinin güncel tarihli olması istenir.

Kanada şuan vize veriyor mu soran Umumi Pasaport sahibi olan vatandaşların başvurulara geçmeleri bekleniyor. Ardından hem Diplomatik hem de Hususi pasaportlara dair tekrardan tüm prosedürler belirtilir. Nitekim Kanada ile Türkiye arasında herhangi bir muafiyet anlaşması bulunmuyor. Bundan kaynaklı olarak tüm pasaport türleri üzerinden vize başvurularına geçilmesi isteniyor.

Kanada Vize İşlemleri

Geçerli bir pasaport ve özlük evraklarının hazırlanması üzerine Kanada vize işlemleri için harekete geçilebilir. Konsolosluk üzerinden şahsen başvurulara yer verilmez. Sadece belgelerin ibrazı ve harç ödemeleri yeterli görülür. Bu şekilde seyahat nedenine uygun olan vize türü üzerinden müracaat edilir.

Kanada vizesi 2021 yılında da belli başlı prosedürlere göre ele alınır ve öncelikle belgelerin ibrazında geçilir. Seyahat sağlık sigortasından rezervasyon belgelerine kadar her birinin eksiksiz olarak paylaşılması önemli. Nitekim eksik evraklardan kaynaklı vize başvurularından ret yanıtı almanız kaçınılmaz olacaktır.

Başvurularda şahsen olmak yerine elektronik ortamdan indirilen vize online formu dahilinde ele alınır. Kanada vize başvurusu nasıl yapılır sorgulayanların önceliği formu doldurmak ve talep edilen kimlik ile ikamet belgelerinin her birini hazırlamak olmalıdır. Bunun ardından da vize harç bedeli ile başvuru ödemelerine yer verilir.

Kanada Konsolosluğu vize başvurusu için şahsen müracaat edilmesini talep etmez. Bunun yerine vatandaşların seyahat amacına uygun olan belgelerini hazırlamaları istenir. Konsolosluk bünyesinde birkaç haftaya kadar tüm evraklar incelemeye alınır. Beraberinde başvuru sonucunun açıklanması ile seyahat programları hayata geçirilebilir.

Merak edilen bir diğer husus Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak oluyor. Bunun için faaliyetlerine devam ettiğini belirten başvuru merkezleri web sitelerinden açıklamalara yer verir. Duyuruları dikkate alanlara başvurularını iletir. Sonuç olarak T.C. vatandaşlarının şimdilerde vize başvurularına dair harekete geçmelerine izin verilmektedir.

Büyükelçilik ve Konsolosluk bünyesinde faaliyetlere devam ediliyor. Kanada vize başvurusu bu merkezlerden şahsen gerçekleşmez. Ancak her biri vize için ibraz edilen belgelerin incelenmesinde rol oynar. Ardından ek belgeler talep edilebilir ve bunun üzerine başvurularınız değerlendirmeye alınabilir.

2020 yılında belirli bir süre kadar başvurulara ara verildiği açıklanmıştır. Ancak sonrasında Kanada vize başvurusu açıldı mı sorusuna karşı ‘evet’ yanıtı verilmiş ve T.C. vatandaşlarının müracaat etmelerine izin verilmiştir.

Kanada vize türleri üzerinden harekete geçecek olan vatandaşların önceliği seyahat amacını destekleyen belgeleri toplamak olmalıdır. Bu şekilde öğrenim, kültürel ya da ticari vize türleri üzerinden başvurulara geçilebilir. Ardından aile – arkadaş ziyaretine özel ayrı bir vize türüne dahi yer verilmiştir.

Kanada Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada’dan vize almak için hesabınızda 4000 TL ile 5000 TL arasında bakiye bulunmalıdır. Kredi bakiyesi Kanada hükümeti tarafından kabul edilmemektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Kanada konsolosluğunun yoğunluğuna ve resmi tatillere göre 5 iş günü ile 15 iş günü arasında vize başvurusu sonuçlanacaktır.

Kanada Vizesi Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Kanada vize başvuruları 2021 Haziran ayından itibaren prosedür farklılıklarıyla açılmış bulunmaktadır.

Kanada Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×