Kanada Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize Merkezi, Mersin

Kanada Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Kanada Vize Merkezi, Mersin ili içerisinden ve çevre illerden de başvuruda bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm bilgiler doğrultusunda destek ve hizmet sağlamaktadır. Mersin ili içerisinde ve çevresinde ikamet etmekte olan kişiler diler ise bizzat, dilerse de web sitesi aracılığı ile gerekli tüm bilgilere sahip olabilmektedir.

Kanada Vizesi İçin Gerekenler

Kanada Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Mersin

Kanada vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi, kişinin tamamen eksiksiz bir şekilde başvuruda bulunmasına göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra eksiksiz ve tam bir şekilde başvuruda bulunan kişilerin vizesinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 11 ila 15 iş günü içerisindedir.

Kanada Vize Merkezi, Mersin
Kanada Vize Merkezi, Mersin
Başvuru sahibi eksik evrak ya da tutarsız bilgiler doğrultusunda başvuruda bulunur ise, ortalama olarak belirtilen sürede uzamalar yaşanmaktadır.

Bu nedenle Kanada vize başvurusunda bulunmadan önce başvuru sahiplerinin kesinlikle bir danışmanlık ışığında başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Mersin

Mersin ve Mersin ilinin çevresinden başvuruda bulunacak olan kişiler ilk adım olarak vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

 • Başvuru sahibi ilk olarak vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Ardından vize başvuru yetkilileri başvuru sahibinin e-mail adresine güncel evrak listesini gönderir iken aynı zamanda da bir bilgilendirme metni de göndermektedir.
 • Başvuru sahibi bu bilgilendirme metnine göre ve hazırlaması gerekli olan evrak listesine göre gereken evrakları bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi, hazırlamış olduğu evrak dosyasını vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir. Ancak başvuru sahibi yoğunluk durumu ile vize başvuru merkezine bizzat teslim yapamayacak ise kargo ya da kurye aracılığı ile de vize başvuru merkezine evrak dosyasını teslim edebilme imkanına da sahiptir.
 • Başvuru sahibi tüm işlemleri eksiksiz ve prosedüre uygun bir şekilde gerçekleştirdikten daha sonra, vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek Kanada vizesinin işlem süreci hakkında detaylı tüm bilgiye sahip olabilmektedir.
 • Başvuru sahibi en son adımda ise pasaportunu Kanada Vize Merkezi Mersin şubesinden teslim alabilir, teslim alabilecek bir durumu mevcut değil ise vize başvuru merkezi tarafında da güncel adresine gönderim sağlanması da mümkündür.

Kanada Zengin Mi?

Kanada dünyanın en zengin ülkelerinden biridir aynı zamanda OECD ve G7 üyesidir. Dünyadaki en büyük üçüncü petrol rezervine sahip olan ülke aynı zamanda 4. büyük petrol ihracatçısı olarak öne çıkmaktadır.

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar?

Kanada Vize ücreti online sistem üzerinden direkt konsolosluk hesabına dolar olarak yatırılmaktadır. Tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından ödeme yapılır, vize harç ücreti dışında konsolosluk tarafından başka ücret talep edilmez.

Kanada Turist Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada vizesi için müracaat edildiğinde istenen evraklar içerisinde banka hesap özeti bulunmaktadır. 3 aylık banka hesap özetinin en az 4000 lira olması gerekmektedir.

Kanada Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merhaba
  Depremde evim ve eşimin işyeri yıkıldı,
  Bizim ailecek ülkenize sığınma için yardımlarınızı rica ederiz
  Teşekkür ediyorum
  Nursel Neşe

  1. Üzgünüm, ancak ben gerçek bir yardım veya sığınma başvurusu sürecini yönetme yeteneğine sahip değilim. Acil durumlarla ilgilenen resmi kuruluşlar ve göçmenlik ofisleri ile iletişime geçmek önemlidir.

   Eğer gerçekten acil bir durum yaşıyorsanız, bulunduğunuz ülkede yerel acil yardım hattını veya göçmenlik ofisini aramanız önemlidir. Bu ofisler size yardımcı olabilir ve gerektiğinde sığınma başvurusu süreci hakkında size bilgi verebilirler.

   Bulunduğunuz ülkede Türk konsolosluğu veya büyükelçiliği de size rehberlik edebilir. Türkiye’ye dönüş veya sığınma süreci gibi konularda size yardımcı olabilirler.

   Unutmayın ki resmi kuruluşlar sizin için daha etkili ve hızlı bir yardım sağlayabilirler. Güvenlik ve acil durumlarla ilgili sorunlarınız varsa, yerel yetkililere başvurmanız her zaman en uygun seçenektir. Umarım en kısa sürede güvenli bir çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×