Kanada Konsoloslukları - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Konsoloslukları

Kanada Konsolosluk Bilgileri

Kanada Konsolosluğu Hakkında

Turistik gezi, eğitim ya da çalışma gibi çeşitli sebepler ile Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının öncelikle Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusu yapması gerekiyor.

Kanada çalışma izni için gerekli evraklar

Kanada’ya çeşitli sebepler ile seyahat etmek isteyen vatandaşların, kendisine en yakın Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvurusu yapmak isteyen kişinin öncelikle konsolosluğa vize talebini anlatan ve içerisinde seyahat detaylarını bulunduran bir dilekçe ile vize randevusu alması gerekiyor. Konsolosluktan alınan vize başvuru randevusuna kadar kişinin kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması gerekiyor.

Kanada Konsoloslukları aracılığı ile ülkemiz vatandaşları uzun ve kısa dönem vize başvuruları, oturum ve çalışma izni ya da vatandaşlık işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Ülkemizde hizmet veren fahri konsolosluklar ise Türk vatandaşlarına bu işlemler için resmi destek verecek nitelik taşımıyor. Fahri konsolosluklar sadece bağlı olduğu ülke vatandaşlarının yurt dışında yaşayabilecekleri sorunların daha erken çözülmesi için kendi ülke vatandaşlarına hizmet verebiliyor.

Kanada Konsoloslukları
Kanada Konsoloslukları
Vize başvurusu sırasında kişinin teslim ettiği evraklara göre Kanada Konsoloslukları tarafından kişilerden ek evrak talep edilebiliyor. Kişinin başvuru sırasında teslim ettiği evraklarda eksiklik ya da birbiri ile çelişme gibi durumlar olması halinde ise kişinin yaptığı vize başvurusunun reddedilme ihtimali bulunuyor.

Vize reddi alan kişilerin en geç 28 gün içerisinde Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize reddi talebine itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz talebi kabul edilen kişilere, konsolosluk tarafından yeni bir tarih veriliyor ve vizenin reddedilmesine yol açan evrakların bu tarihe kadar yenilenmesi gerekiyor.

Vize reddi, evrak eksikliğinden olabileceği gibi kişinin planladığı seyahatin masraflarını karşılayamayacak bir bütçeye sahip olmasından da kaynaklanabiliyor. Vize reddi kararına itiraz etmek için kendisine verilen 28 günlük süreyi kaçıran kişilerin ise Kanada Konsoloslukları aracılığı ile yeniden vize başvurusu yapması gerekiyor. Ancak yeniden başvuru yapan kişilere vize harç ücretleri ödenmediği için, kişinin bu ücreti de yeniden ödemesi gerekiyor.

Kanada Konsolosluğu Türkiye Ne Zaman Açılacak?

Türkiye’de mesai saatleri olarak 9.00 ile 17.00 arasında hizmet vermekte olan konsolosluk, hafta içi çalışmaktadır.

Kanada Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Kanada başvuru işlemleri gelişmekte olan yeni Covid 19 salgınıyla birlikte kısıtlamalı olarak devam etmektedir.

Kanada Şuan Vize Veriyor Mu?

Kanada hükümeti yeni prosedür uygulamalarıyla Türkiye’den vize alınmasına imkan vermektedir.

Kanada Konsoloslukları Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×