Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize Merkezi, Hatay

Kanada Vize Merkezi, Hatay ili içerisinden ve çevre illerden ikamet etmekte olan kişilere gereken tüm hizmeti ve desteği profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Başvuru sahibinin sorunsuz ve en sağlıklı bir biçimde vize onayı alabilmesi adına gereken bilgilendirilmede bulunarak, en uygun yol haritasını çizmektedir.

Kanada Vize Başvuru Adımları – Hatay

Kanada vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaş, vize başvuru merkezi ilgili yetkililer ile iletişime geçerek gereken bilgilendirmeler ve güncel evrak listesinin bilgilerini talep ederek başvuruya ilk adımı gerçekleştirmiş olacaktır.

  1. Başvuruda bulunan kişi, yetkili vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek seyahat amacına göre gerekli olan evrakların talebinde bulunması gerekmektedir. Akabinde, vize başvuru merkezinin yetkilileri tarafından başvuru sahibinin güncel olarak kullandığı e-mail adresine gerekli bilgilendirmeler doğrultusunda güncel evrak listesinin gönderimi yapılmaktadır.
  2. Başvuru sahibi e-mail adresine gelen bilgilendirmeler ve güncel evrak listesi ile bir evrak dosyası hazırlaması gerekmektedir. Hazırlamış olduğu evrak dosyasını diler ise kendisi, dilerse de kargo ya da kurye aracılığı ile vize başvuru merkezine iletmesi gerekmektedir.
  3. Vize başvuru merkezine gerekli evrak dosyası teslim edildikten daha sonra başvuru sahibinin Kanada vizesi hakkında gerekli olan tüm işlemler başlatılmaktadır. Bu esnada başvuru sahibi gerekli olan tüm bilgi için de vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilme hakkına da sahiptir.
  4. En son adım da ise, başvuru sahibinin Kanada vizesi onay aldıktan sonra başvuru yapan kişi vize merkezine gelerek pasaportunu teslim alması gerekmektedir. Ancak başvuruda bulunan kişi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemez ise başvuru merkezi de başvuru sahibinin belirtmiş olduğu güncel adresine gönderim sağlayabilmektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar? / Hatay

Kanada vizesi için Hatay ili ve çevresinden yapılacak olan başvuruların ortalama olarak sonuç süre 11 ila 15 iş günü kadar bir sürede karara bağlanmaktadır.

Ancak verilen bu bilgi kesin bir hüküm taşımamaktadır. Konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak ya da herhangi bir ek bilgi nedeni ile eksik evrak talebinde bulunur ise bu süre uzayabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×