Kanada Vize Formu Bilgileri - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize Formu Bilgileri

Kanada Vize Başvuru Formu

Kana vize formu ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Başvuru formu vize talebinde bulunan şahıslar hakkında bilgi elde edilmesini sağlamaktadır. Vize almak isteyenler Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanan formu doldurmalıdır.

Kanada Vatandaşlık İşlemleri

Kanada vize başvuru işleminin ilk kısmını başvuru formu oluşturmaktadır. Bu formdaki bilgilerin eksiksiz ve gerçekçi olması gereklidir. Vize formunda başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Ayrıca bilgilerin Kanada başvuru evrakları ile desteklenmesi gereklidir.

Kanada Konsolosluğu başvuru formunda beyan edilen tüm bilgileri dikkate almaktadır. Başvuru formu vize sürecine önemli ölçüde etki etmektedir. Bu nedenle formda verilen bilgilerin evraktaki bilgiler ile uyuşması gereklidir. Aksi halde başvuru süreci olumsuz sonuçlanacaktır.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu hem Türk hem de İngilizce doldurulabilir. Formu doldurmak için ilk önce PDF formatında bilgisayarınıza indirmelisiniz. Ardından çıktısını almalısınız. Çıktısını aldıktan sonra başvuru sahibinin el yazısı ile doldurulmalıdır.

Kanada vize başvuru formu doldururken yalnızca tükenmez kalem kullanılmalıdır. Aynı zamanda tüm bilgiler büyük harf ile yazılmalıdır. Bilgilerin ise başvuru evrakları ile desteklenmesi gereklidir.

Başvuru formunda fotoğrafınızın bulunması oldukça önemlidir. Yapıştıracağınız fotoğrafın ebatları 35×45 mm olmalıdır. Ayrıca fotoğraf güncel olmalı, yani son 3 içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Kanada Vize Formu Bilgileri
Kanada Vize Formu Bilgileri
Form belgesinde tüm kısımları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra imza atılmalıdır. İmza atıldıktan sonra belgede değişiklik yapılamayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle imza atmadan önce tüm bilgileri yeniden kontrol etmelisiniz. Ayrıca atılacak imzanın pasaporttaki imza ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Kanada Başvuru Formu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kanada başvuru formu uluslararası işlemlerde kullanılan resmi bir evraktır. Bu belgenin seyahat amacına uygun yazılması oldukça önemlidir. Form belgesinde verilen yanlış bilgiler suç unsuru taşımaktadır. Bu sebepten ötürü hatasız ve gerçek bilgiler girmeye dikkat etmelisiniz.

Başvuru formunda yanlış bilgi vermeniz sonucunda ceza alırsanız ülkeye girişiniz zorlaşacaktır. Girişin zorlaşması ile beraber para cezasına tabi tutulabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra Kanada`ya giriş garantisi verilmemektedir. Ülkenin giriş sınırında görevlilerin kontrolünden sonra girişinize izin verilmeyebilir.

Kanada vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/kanada-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada vize başvurusu sırasında hesabınızda 4000 TL ile 5000 TL arasında bakiye bulunması şartı vardır. Başvuru sırasında 3 aylık hesap dokümanının verilmesi gerekir.

Kanada Vize Başvurusu Kabul Ediyor Mu?

Kanada Vize başvuru işlemlerinde, pasaport prosedürüne ve vize evrak listesine uygun olan başvuru sahiplerinin başvurularını kabul etmektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Kanada vize başvurusunun çıkma süresi resmi tatiller ve konsolosluk yoğunluğuna göre 5 iş günü ile 15 iş günü arasındadır.

Kanada Vize Formu Bilgileri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×