Kanada vize formu

Kanada vize formu

Kanada seyahati planlayan kişilerin öncelikle Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek Kanada vize formu ve istenilen diğer evraklar ile birlikte vize başvurusu yapması gerekiyor.

Farklı sebeplerle Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, ülkemizde hizmet veren Kanada Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvurusu yapacak kişiler, direkt olarak Kanada Konsolosluklarına yazacakları dilekçe ile vize başvurusu için randevu alabiliyor. Randevu tarihine kadar ise Kanada vize formu ve kendisinden istenilen diğer evrakların hazırlanmış olması gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak kişilerin doldurması gereken ilk evrak vize başvuru formudur. Kanada vize formu direkt olarak Kanada Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Kişinin kullanacağı pasaportun üzerin vizenin işlenebilmesi için en az 2 sayfa boşluk olması gerekiyor. Pasaport üzerinde yer alan bilgilerin okunmayacak düzeyde yıpranmaması ve pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması da gereklidir. Vize türü fark etmeksizin kişilerin başvuru evrakları arasına Emniyet Müdürlüğünden alınmış adli sicil kaydı ve biyometrik parmak izi kaydını da eklemesi gerekiyor. Başvuru sırasında kullanılan biyometrik fotoğrafın ise daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış ve en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.

Kişinin, başvurduğu vize türüne göre ek evraklar da teslim etmesi gereklidir. Turistik vize başvurusu yapan kişilerin Kanada vize formu yanında, yapacakları seyahat için önceden planlanan otel ve uçak rezervasyonlarını ve seyahat masraflarını karşılayabileceklerine dair banka hesabı bakiyesini gösteren evrakları da dosyaya eklemesi gerekiyor. Seyahat aile olarak yapılacaksa, tüm bireyler için ayrı başvuru yapılması gerekiyor.

Planlanan seyahat iş gezisi ya da çeşitli organizasyonlara şirket adına katılım için yapılacaksa, vize başvurusu yapan kişinin Kanada vize formu yanında çalıştığı şirketin vereceği dilekçeyi de eklemesi gerekiyor. Kişinin bu tarihler arasında izinli olduğunu ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair evrakların da dosyaya eklenmesi vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Katılmak istenen organizasyonun başlama, bitiş ve içerik detaylarının da evraklar arasında yer alması gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye