Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize Red Bilgileri

Kanada Vize Reddi Hakkında

Turistik gezi, iş toplantısı, eğitim ve çeşitli sebepler ile Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Kanada vize reddi ile karşılaşmamak için istenilen evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların, öncelikle konsolosluklara gönderecekleri dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu için yazılacak dilekçede kişilerin seyahat amacı, seyahat süresi gibi bilgileri detaylı olarak yazması, vize başvurunun olumlu sonuçlanması için büyük önem taşıyor. Vize başvurusu için randevu alan kişilerin Kanada vize reddi ile karşılaşmamak için kendisinden istenilen evrakları randevu süresine kadar eksiksiz şekilde hazırlaması gerekiyor.

Yapılan vize başvurusu sırasında kişinin, kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması gereklidir. Teslim edilen evraklar üzerinde eksik bilgiler yer alması, verilen bilgilerin birbiri ile çelişmesi ya da kişinin seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünün olmaması gibi durumlarda Kanada vize reddi ile karşılaşılabiliyor. Başvuran kişinin vize reddi sonucu almamak için teslim edeceği evrakları da dikkatli şekilde incelemesi gerekiyor.

Vize başvurusu sırasında kişilerden vize türüne göre farklı evraklar istenebiliyor. Kişinin teslim ettiği evrakların yetersiz kaldığı bazı durumlarda ise Kanada Konsoloslukları tarafından kişilerden ek evraklar da talep edilebiliyor. Ancak kişinin yeni evrakları da teslim etme süresi ile birlikte vize başvurusu yeniden inceleniyor ve kabul süreci ayları bulabiliyor.

Kanada vize reddi ile karşılaşmamak için özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişilerin, vize başvurusu ve benzer işlemler üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan destek alması vizenin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır. Vize başvurusu sırasında istenilen evraklar, bu sayede firma tarafından hazırlanmakta, vize başvurusu firma tarafından kişi adına gönderilmektedir.

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için kişilerin seyahatin giderlerini karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlayacak banka hesabı bakiyesini gösteren evrakları da dosyasına eklemesi gerekiyor. Bununla birlikte adli sicil kaydı, biyometrik parmak izi ve fotoğrafın da dosyada yer alması gerekiyor. Vize başvurusunda kullanılan biyometrik fotoğrafın en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması da büyük önem taşıyor. Kanada vize reddi alan kişiye, başvuru ücreti geri ödenmediği için yeniden vize başvurusu yaparken vize harç ücretlerinin de tekrar ödenmesi gerekiyor.

Kanada vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/kanada-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×