Kanada Vize Red Bilgileri - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize Red Bilgileri

Kanada Vize Reddi 2021

Kanada Vize Reddi Hakkında

Turistik gezi, iş toplantısı, eğitim ve çeşitli sebepler ile Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Kanada vize reddi ile karşılaşmamak için istenilen evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor.

Kanada Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021

Kanada’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların, öncelikle konsolosluklara gönderecekleri dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu için yazılacak dilekçede kişilerin seyahat amacı, seyahat süresi gibi bilgileri detaylı olarak yazması, vize başvurunun olumlu sonuçlanması için büyük önem taşıyor. Vize başvurusu için randevu alan kişilerin Kanada vize reddi ile karşılaşmamak için kendisinden istenilen evrakları randevu süresine kadar eksiksiz şekilde hazırlaması gerekiyor.

Yapılan vize başvurusu sırasında kişinin, kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlaması gereklidir. Teslim edilen evraklar üzerinde eksik bilgiler yer alması, verilen bilgilerin birbiri ile çelişmesi ya da kişinin seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünün olmaması gibi durumlarda Kanada vize reddi ile karşılaşılabiliyor. Başvuran kişinin vize reddi sonucu almamak için teslim edeceği evrakları da dikkatli şekilde incelemesi gerekiyor.

Kanada Vize Red Bilgileri
Kanada Vize Red Bilgileri

Vize başvurusu sırasında kişilerden vize türüne göre farklı evraklar istenebiliyor. Kişinin teslim ettiği evrakların yetersiz kaldığı bazı durumlarda ise Kanada Konsoloslukları tarafından kişilerden ek evraklar da talep edilebiliyor. Ancak kişinin yeni evrakları da teslim etme süresi ile birlikte vize başvurusu yeniden inceleniyor ve kabul süreci ayları bulabiliyor.

Kanada vize reddi ile karşılaşmamak için özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişilerin, vize başvurusu ve benzer işlemler üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan destek alması vizenin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır. Vize başvurusu sırasında istenilen evraklar, bu sayede firma tarafından hazırlanmakta, vize başvurusu firma tarafından kişi adına gönderilmektedir.

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için kişilerin seyahatin giderlerini karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlayacak banka hesabı bakiyesini gösteren evrakları da dosyasına eklemesi gerekiyor. Bununla birlikte adli sicil kaydı, biyometrik parmak izi ve fotoğrafın da dosyada yer alması gerekiyor. Vize başvurusunda kullanılan biyometrik fotoğrafın en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması da büyük önem taşıyor. Kanada vize reddi alan kişiye, başvuru ücreti geri ödenmediği için yeniden vize başvurusu yaparken vize harç ücretlerinin de tekrar ödenmesi gerekiyor.

Kanada vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/kanada-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Red Sebepleri

Kanada’ya gitmek isteyen vatandaşların nedenlerini açıkça belirtmeleri önem arz eder. Nitekim ziyaret sebebinin açıkça belirtilmemesi Kanada vize red sebepleri arasında başı çeker. Gitme sebebinin farklı bir niyet içermesi halinde ret yanıtı alanların seyahat programlarını hayata geçirmeleri mümkün olmaz.

Kanada mevzuat uyarında belirli ret oranlarına yer verilmiş ve yüksek olan orana karşı seyahate geçmenize izin verilmemektedir. Kanada vize red oranı olarak ihlallere karşı %3 değerine yer verilir. Gerek göçmenlik ihlali gerekse vize reddi için %3’ün üzerinde olan orana karşı seyahat etmeniz mümkün olmaz.

Kanada vize red alanlar bu konuya dair yorumlarda bulunur ve seyahat edecek vatandaşları uyarır. Şöyle ki seyahat amacının yeteri kadar ifade edilmemesi ve belgeler ile desteklenmemesi bunlar arasında gösterilir. Hatta finansal durumun yeterli olmaması üzerine de ret yanıtı almanız söz konusudur.

Ret ya da olumlu yönde yanıt almak adına birkaç iş gününe ihtiyaç duyulur. Kanada vize sonuçlanma süresi nasıl merak edenlere 11 – 15 iş günü belirtilir. Nitekim bazen yoğunluktan kaynaklı olarak sürenin 15 iş gününü dahi geçtiğini unutmamak gerek. Bunun için en az 3 hafta öncesinden başvuruların iletilmesi en doğrusu olacaktır.

İsteyenler ret yanıtını kabul etmediklerini itiraz yolu ile belirtebilir. Kanada vize reddi itiraz için konsolosluğa şahsen başvuru yapılmaz. Bunun yerine e-mail yolu ile itirazın belirtilmesi istenir. İtirazlara dair Kanada Büyükelçiliği iletişim mail adresini öğrenerek harekete geçmek gerekir.

Kanada vize reddinden sonra tekrar başvuru yapmak isteyenlere ekstra bir hak tanınmıştır. Hatta bunun için herhangi bir bekleme süresinin üzerinde durulmaz. Reddin hemen arkasından itiraz etmenize ya da tekrar başvuruya geçmenize izin verilecektir.

Kanada vize sonuçları elektronik ortamdan kolaylıkla ele alınabilir. Sorgulama işlemlerine başvurabilir ve sonucu öğrenerek başvurularınızı yenileyebilirsiniz. Nitekim ret alanların tekrardan başvuru yapmalarına izin verilir. Bunun yerine olumlu yönde yanıt alanlar turistik ya da ticari seyahatlere geçebilir. Aynı şekilde transit veya aile ziyareti olarak ayrı kategorilerden ele alınan vize türlerine karşı seyahate geçmeniz mümkün hale gelir.

Kanada Vizesi Neden Reddedilir?

Kanada vize başvurusunda eksik evrak düzenlemeleri, mali yetersizlik ve sahte evrak nedenleriyle başvuru reddedilebilmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi Almak Zor Mu?

Kanada vizesi almak için konsolosluk üzerinden randevu alınarak, evraklarla birlikte mülakata girilmelidir. 90 günlük ve 180 günlük öğrenci vize verilmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kanada vizesi başvurusu sonuçlanması için en az 5 iş günü ve 15 iş günü gerekmektedir.

Kanada Vize Red Bilgileri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×