Kanada Vize İşlemleri Ücreti 2023 - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada Vize İşlemleri Ücreti 2023

Kanada Vize Başvuru İşlemleri Ücreti 2023

Kanada Vize Ücretleri

Kanada, Kuzey Amerika`nın en kuzeyinde yer almaktadır. Bu ülkeyi seyahat etmek için Konsolosluk tarafından istenen belgeleri ibraz etmelisiniz. Belgeleri ibraz etmekle beraber vize ücreti ödemelisiniz.

Kanada Vize Red Bilgileri

Kanada vize ücretleri önceden Büyükelçiliğin banka hesabına yapılmaktaydı. Fakat 2017 yılında yapılan değişiklikten sonra ödemeler online bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar?

2021 Yılında kısa süreli göçmen olmayan vize başvurusu için belirlenen ücretler aşağıdaki şekildedir.
Kanada Vize İşlemleri Ücreti 2021
Kanada Vize İşlemleri Ücreti 2021
 • Kanada turistik vize – 100 CAD
 • Kanada ticari vize – 100 CAD
 • Kanada aile ziyaret vizesi – 100 CAD
 • Kanada kısa süreli dil okulu vizesi – 100 CAD
 • Uzun süreli eğitim vizesi – 150 CAD
 • Çalışma izni vizesi – 155 CAD

Bu ücretin yanı sıra Biyometrik işlem bedeli ödenmelidir. Biyometrik işlem ücreti ise 85 CAD olarak belirlenmiştir. Fakat biyometrik parmak izi ücreti ödeyen kişiler sadece 103.50 TL ödeme yapmalıdır.

Kanada vize başvuru merkezi ücreti ise 57.50 TL şeklindedir. Bu başvuru ücreti ise her başvuru işlemi için ödenmelidir.

Kanada Vize Danışmanlık Bedeli 2023

Kanada vize başvuru sürecinde danışmanlık hizmet almak için ekstra ücret ödemelisiniz. 2023 Yılında vize danışmanlık ücreti ise 100 Dolar değerindedir.

Çalışma izni başvurusunda bulunan kişiler ise 350 Dolar danışmanlık hizmet bedeli ödemelidir. Bu ücreti ödeyerek başvuru sırasında birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti kapsamında sunulan hizmetleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Özel evrak listesi gönderimi
 • Telefonda ücretsiz destek
 • Ön başvuru hizmeti
 • Başvuru belgelerinin hazırlanması hizmeti
 • Randevu alma hizmeti
 • Çıktı alma hizmeti

Bu hizmetlerin yanı sıra ek hizmetler alabilirsiniz. Alabileceğiniz ek hizmetler ve ücretleri şu şekildedir.

 1. Sağlık Sigortası – 20 Euro
 2. Vize kapıda hizmeti – 100 Dolar
 3. İngiliz dilinde motivasyon mektubu – 300 TL
 4. Kurye hizmeti – 100 TL
Kanada vize başvurusu için kesin klavuz https://www.schengenvize.net/kanada-vize-islemleri/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Kanada’ya yapacağı seyahat planı için vize başvurusu yapan kişilerin, başvuru ile birlikte vize harç ücreti de ödemesi gerekiyor. Peki, Kanada vize ücreti olarak kişilerin ne kadar ödemesi gerekiyor?

Kanada’ya seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, Kanada Konsoloslukları ya da Kanada Büyükelçiliklerine dilekçe ile başvurarak vize için randevu tarihi alması gerekiyor. Randevu alan kişinin, kendisine verilen tarihine kadar vize başvuru formu ve diğer evrakları hazırlaması ve bu tarihte teslim etmesi gerekiyor. Kişilerden istenilen evraklar ve Kanada vize ücreti ise başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebiliyor.

Kanada vize başvuruları, kişinin seyahat planlarına göre 6 aydan kısa ve 6 aydan uzun olmak üzere ikiye ayrılıyor. Planlanan seyahat 6 aydan daha kısa sürecekse, kişiye kısa süreli vize verilirken daha uzun sürecek seyahat planları için kişiye uzun süreli vize veriliyor. Kanada turistik vizesi için başvuru yapacak kişilerin, başvuru sırasında seyahat amacı ve süresini belirtmesi ve bunları otel ve uçak rezervasyonları ile desteklemesi gerekiyor.

Kanada vize ücreti ise konsolosluklar tarafından başvuru sırasında alınıyor. Başvuru yapan kişinin, vize başvurusunun çeşitli sebeplerle reddedilmesi halinde, kişiye vize harç ücreti geri ödenmiyor. Bu yüzden başvuru sırasında teslim edilen evrakların dikkatli şekilde incelenmesi gerekiyor. Vize başvurusunun reddedilme ihtimalini azaltmak için profesyonel firmalardan hizmet almak özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişiler için büyük önem taşıyor.

Kanada vize ücreti Kanada konsoloslukları tarafından belirlenmekle birlikte, ülkemizde yapılan zamlardan da etkilenmektedir. 6 aydan daha kısa yapılacak seyahatler için alınması gereken Kanada turistik vizesi için 18 yaşından büyük kişilerin ödemesi gereken ücret yeni düzenlemeler ile birlikte 185 Kanada Dolarıdır. Kanada vizesi için başvuran kişi öğrenci ise vize ücreti olarak 135 Kanada Doları ödenmesi gereklidir.

Kanada Vizesi Kaç Para?

Kanada vize ücreti olarak ödenmesi gereken miktar, 68 TL harç bedeli olarak konsolosluğa dekontla birlikte teslim edilmelidir. Vize başvurusu sırasında evraklarla birlikte verilmesi şartı vardır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınıyor?

Vize işlemleri için konsolosluğa harç bedeli dekontu, evrak listesi ve rezervasyon işlemleriyle başvuru yapılması gerekmektedir.

Kanada’ya Gitmek İçin Kaç Para Lazım?

Kanada’ya gitmek için hesabınızda en az 4000 TL olması şartı vardır. Sağlık sigortası teminatıyla birlikte konsolosluğa hesap dokümanıyla bildirilmelidir.

Kanada Vize İşlemleri Ücreti 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×