Kanada vize ücreti

Kanada vize ücreti

Kanada’ya yapacağı seyahat planı için vize başvurusu yapan kişilerin, başvuru ile birlikte vize harç ücreti de ödemesi gerekiyor. Peki, Kanada vize ücreti olarak kişilerin ne kadar ödemesi gerekiyor?

Kanada’ya seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, Kanada Konsoloslukları ya da Kanada Büyükelçiliklerine dilekçe ile başvurarak vize için randevu tarihi alması gerekiyor. Randevu alan kişinin, kendisine verilen tarihine kadar vize başvuru formu ve diğer evrakları hazırlaması ve bu tarihte teslim etmesi gerekiyor. Kişilerden istenilen evraklar ve Kanada vize ücreti ise başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebiliyor.

Kanada vize başvuruları, kişinin seyahat planlarına göre 6 aydan kısa ve 6 aydan uzun olmak üzere ikiye ayrılıyor. Planlanan seyahat 6 aydan daha kısa sürecekse, kişiye kısa süreli vize verilirken daha uzun sürecek seyahat planları için kişiye uzun süreli vize veriliyor. Kanada turistik vizesi için başvuru yapacak kişilerin, başvuru sırasında seyahat amacı ve süresini belirtmesi ve bunları otel ve uçak rezervasyonları ile desteklemesi gerekiyor.

Kanada vize ücreti ise konsolosluklar tarafından başvuru sırasında alınıyor. Başvuru yapan kişinin, vize başvurusunun çeşitli sebeplerle reddedilmesi halinde, kişiye vize harç ücreti geri ödenmiyor. Bu yüzden başvuru sırasında teslim edilen evrakların dikkatli şekilde incelenmesi gerekiyor. Vize başvurusunun reddedilme ihtimalini azaltmak için profesyonel firmalardan hizmet almak özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişiler için büyük önem taşıyor.

Kanada vize ücreti Kanada konsoloslukları tarafından belirlenmekle birlikte, ülkemizde yapılan zamlardan da etkilenmektedir. 6 aydan daha kısa yapılacak seyahatler için alınması gereken Kanada turistik vizesi için 18 yaşından büyük kişilerin ödemesi gereken ücret yeni düzenlemeler ile birlikte 185 Kanada Dolarıdır. Kanada vizesi için başvuran kişi öğrenci ise vize ücreti olarak 135 Kanada Doları ödenmesi gereklidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye