İtalya vize reddi

İtalya vize reddi

İtalya seyahati için vize başvurusu yapan kişinin, evraklarında herhangi bir eksik ya da hata çıkması gibi durumlarda başvurusu reddedilir. Peki İtalya vize reddi gibi durumlarda ne yapılması gerekiyor?

İtalya Schengen vizesi gibi 90 günden kısa süreli seyahatler için yapılan vize başvurularında kişilerden istenilen evraklar İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Konsolosluklardan alınan vize başvuru formunun yanı sıra kişilerin en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş pasaport, ulaşım ve konaklama bilgileri ve en az 30 bin Euro teminatlı seyahat sigortasının bilgileri ile birlikte başvuru yapması gerekiyor.

Yapılan başvurularda evraklarda uyuşmazlık ya da eksik bilgiler olması durumunda yapılan başvuru da İtalya Konsolosluğu tarafından reddedilebiliyor. İtalya vize reddi gibi durumlarda, kişinin başvuru için ödediği vize ücreti geri iade edilmediği için tekrar yapılan başvurularda başvuru ücretinin de tekrar ödenmesi gerekiyor. Vize başvurusu reddedilen kişinin tekrar başvuru yapmak yerine reddedilen vize başvurusuna itiraz etme hakkı da bulunuyor. Vize reddi ile karşılaşılması halinde İtalya Konsolosluğuna dilekçe ile müracaat edilerek itiraz edilebiliyor.

Vize başvurusunun reddedilmemesi için kişinin başvuru yaparken teslim ettiği evrakları detaylı şekilde incelemesi ve birbiri ile çakışan ya da eksik bilgiler vermemesi gerekiyor. Eksik bilgi veren kişilerin vize başvurusu direkt reddedilebileceği gibi kişiden eksik bilgileri vermesi de istenebiliyor. Sürecin uzamaması ya da vize başvurusunun reddedilmemesi için teslim edilen evrakların iyi incelenmesi gerekiyor.

Kişinin başvuru formunda herhangi bir yanlışlık olmamasına karşın, başvuru formunun yanında teslim ettiği evrakların eksik olması durumunda da vize başvurusu reddedilebiliyor. Vize başvurusu yapmak isteyen kişinin, en az 30 bin Euro değerinde seyahat sigortası yaptırmış olması ve teminat için gösterdiği banka hesabında ise en az 10 bin Euro bulundurması gerekiyor. Yapılacak seyahatin karşılamaları için kendisine güvence göstermeyen kişilerin başvuruları da reddedilmektedir. Kişinin yapacağı harcamalara güvence göstermesinin yanı sıra uçak ve otel rezervasyonlarını da konsolosluğa bildirmesi gerekiyor.

Kişinin evraklarında hiçbir eksik olmamasına rağmen iki ülke arasında yaşanan sorunlar ve anlaşmalar da kişinin yapacağı vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye