İngiltere Transit Vize İşlemleri

İngiltere Transit Vize İşlemleri

İngiltere üzerinde aktarmalı yolculuk yapacak olan kişiler İngiltere transit vize almak zorundadır. Alınan kısa süreli vize ile İngiltere’ye giriş yapılamaz. Bu vize ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sadece havalimanında bulunabilirler ve süreleri bir sonraki uçuşa kadardır. Transit vize olmadan İngiltere’de bulunmanıza izin verilmemektedir. Bu vizeye başvuru yaptığınız zaman üçüncü ülkeye de alınmış ve onaylanmış vizeniz olmalıdır. Vize başvurusunda talep edilen evraklar arasında üçüncü ülkeye dair yapılacak olan seyahatin de detaylarının yer alması gerekmektedir. Aksi durumda vize başvurusu onaylanmayacaktır.

İngiltere Transit Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

İngiltere vize başvurularında direkt olarak İngiltere Konsolosluğu’na başvuru yapılmamaktadır. İngiltere transit vize başvuruları da İngiltere Konsolosluğu tarafından vize işlemlerini yürütmesi için belirlenen merkezlere yapılmalıdır. Randevu alındıktan sonra belgeler oluşturulmalı ve evraklar vize merkezine teslim edilmelidir.

İngiltere Transit Vize Süresi Ne Kadardır?

İngiltere’den aktarma yapılacak olan uçuş süreniz bu vize süresini belirlemektedir. Ancak genel olarak verilen izinler 24 saatliktir. 24 saat baz alınarak üçüncü ülke uçuşları ayarlanmalıdır. Belirlenen sürelerde İngiltere Havalimanından çıkmadığınız takdirde sorun yaşayabilirsiniz. Uçuşunuz nedeniyle 24 saatten daha fazla süre beklemeniz gerektiğinde 48 saatlik olan İngiltere transit vize verilmektedir.  Burada da 48 sonrasına kalmamanız gerekmektedir. Üçüncü ülke için olacak uçuşunuzu 48 saat içinde kalacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

İngiltere Transit Vize İçin Evraklar

 • Pasaport

  İngiltere Konsolosluğu, yıpranmış pasaportları kabul etmemektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan pasaportlar 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  Fotokopi olarak verilecek belgelerde netlik önemlidir.

 • Vize Başvuru Formu

  Form doldururken, sunulan evraklarda yer alan bilgiler ile ilerlenmelidir.

 • Biometrik Fotoğraf

  2 adet biometrik fotoğraf, son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

 • İki Ülke İçin Uçuş Rezervasyonları

  Ulaşım ile ilgili tüm detaylar ve aktarma yapılacak ülkenin yanı sıra üçüncü ülkeye dair de uçuş bilgileri İngiltere transit vize evrak dosyasında olmalıdır.

 • Vize Talep Dilekçesi

  Dilekçede net bir şekilde gerçekleştirilecek olan seyahat planı açıklanmalıdır.

 • Seyahat Masraflarının Karşılanacağını Kanıtlayan Belgeler

  Bu belgeler bankadan alınmalı ve banka imza sirküleri ile beraber sunulmalıdır.

 • Meslek Detayı Bildiren Belgeler

  Kayıtlı olduğunuz Ticaret Odalarından alınan belgeler ve çalıştığınız kurumdan iş detayı bildiren belgeler de ibraz edilmelidir. Sunulan evrakların resmi kurumlardan alınması, imza sirküleri ve kaşeli olarak sunulması önemlidir. Şirket yetkili ya da kurum yetkilisinin imzası da olması gerekmektedir.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye