İngiltere Ticari Vize İşlemleri

İngiltere Ticari Vize İşlemleri

 İngiltere ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat amaçları ticari nedenler olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Ancak vize başvurusunun olumlu sonuçlanması adına Hollanda’dan gelecek olan davet mektubu oldukça önemlidir. Davet mektubuna sahip olmayan kişilerin başvurusu onaylanmamaktadır. Ticari nedenle başvurulan bu vize tipine başvurmak için ilk şart; davetiye mektubudur. Sonrasında ise evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Evraklar ve doldurulacak olan vize başvuru formu arasında uyumsuzluk olması durumunda İngiltere Konsolosluğu, başvuruları reddetmektedir. Başvuruda ödenen vize ücreti, vize reddi söz konusu olduğunda kişilere iade edilmemektedir. Yenilenecek başvuruda tekrar İngiltere vizesi için belirlenen ücret yatırılmalıdır.

İngiltere Ticari Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

İngiltere ticari vize başvuruları; İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen ve yetkilendirilen vize merkezlerine yapılmalıdır. Vize başvuru formu doldurulduktan sonra da kişiler bu merkezlere yönlendirilmektedir. Vize başvurusunda yapılacak olan her işlem vize merkezleri tarafından yürütülmektedir.

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere Konsolosluğu tarafından yürütülen inceleme işlemleri sonucunda 15 iş günü sonrasında başvurular sonuçlandırılmaktadır. Bu sürenin uzamasını sağlayan pek çok unsur da bulunmaktadır. Resmi tatil dönemlerinde İngiltere Konsolosluğu çalışmamaktadır. Yoğunluk olan dönemlerde vize onay süreleri değişmektedir. Ayrıca İngiltere Konsolosluğu, ticari nedenlerle vize başvurusunda bulunan kişilerden ek belge talep etme hakkına sahiptir. Ek belge istemesi durumunda vize onay süresinde farklılıklar meydana gelmektedir.

Seyahati acil olan kişiler için İngiltere Ekspres Vize sunmaktadır. Bu vizeye başvurma süresinden sonra yaklaşık 24 saat içerisinde vizeniz onaylanacaktır. Ekspres vize başvuruları da İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen vize merkezlerine yapılmaktadır. İşlem adım sırası bu vize türü içinde aynıdır. Sadece daha hızlı şekilde vizeler onaylanmaktadır. Ekspres vize genellikle acil olarak İngiltere’ye giriş yapması gereken kişiler tarafından alınmaktadır. Aynı şekilde hızlandırılmış işlemlerin olduğu Priority Visa Service vize başvurusunda bulunursanız; vize işlemleri 3 – 5 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Bu hızlı vizelere başvurmak için ek ücret ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere Ticari Vizesi Ne Kadar Süre İçin Alınabilir?

İngiltere ticari vize sürelerinin belirlenmesinde başvuru yapılırken oluşturulan detaylar önemlidir. Ancak başvuru esnasında bu süreyi onaylamak ya da reddetmek tamamen İngiltere Konsolosluğu yetkisindedir. Ticari vize süreleri; 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ya da 10 yıl olarak değişmektedir. Başvuru sahiplerinin sunacağı belgeler ve gereklilikleri burada önem taşımaktadır.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Vize Başvuru Formu

  Online olarak ve İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Form eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra çıktısı alınmalıdır.

 • Finans Durumu Kanıtlayan Belgeler


Banka Hesap Dökümü, banka imza sirküleri ile beraber ibraz edilmelidir. İngiltere’ye gidecek olan kişinin masraflarını karşılayacağına dair kanıt niteliği taşıyan belgeler sunması gerekmektedir. İngiltere’de bulunma süresi şirket tarafından karşılanacak ise şirketin de bu masrafları karşılayacağına dair kanıt sunması gerekmektedir.

 • Meslek Detayı İçeren Bilgiler

  İşverenden alınmış olan meslek detayı, şirket bilgileri ve başvuru sahibinin çalışma pozisyonu hakkında belgeler İngiltere Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

 • Seyahat Ulaşımı ve Konaklaması İçin Rezervasyon Belgeleri

  Fuar, organizasyon ya da ticari nedenler ile yapılacak olan seyahat için önceden yapılmış olan ulaşım ve konaklama rezervasyon belgeleri de İngiltere vize başvuru evrak dosyasında olmalıdır.

 • Davetiye

  İngiltere ticari vize başvurusunda bulunmak için kişilere gönderilmiş olan davetiye mektubu olması zorunludur. İngiltere’de bulunan şirket, kurum ya da fuar katılımını destekleyen davetiye mektubu oluşturulmalıdır. Davetiye mektubuna sahip olmayan kişilerin başvuruları reddedilmektedir.

 • Pasaport

  İngiltere seyahatinden sonra en az 3 ay geçerliliği devam eden pasaportlar olmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye