İngiltere Ticari vize için gerekli evraklar

İngiltere’ye çalışma ya da ticari konferanslara katılma gibi amaçlarla seyahat etmek kullanılan İngiltere Ticari vize için gerekli evraklar nelerdir?

Turistik amaçlar dışında, İngiltere’de kısa ya da uzun süreli uluslararası ticari organizasyonlara katılacak ya da iş görüşmesine gidecek kişilerin, İngiltere ticari vize için başvuru yapması gerekiyor. Kısa süreli alan kişiler İngiltere’de en fazla 6 aya kadar kalabilirken, geçerli sebepleri vize başvurusu sırasında sunan kişiler ise bu süreyi 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıla kadar uzatabiliyor. İngiltere Ticari vize için gerekli evraklar İngiltere Konsolosluğundan alınan randevu tarihine kadar düzenlenmeli ve bu tarihte konsolosluğun ilgili birimine teslim edilmelidir.

6 aydan daha kısa sürecek ticari organizasyonlara katılmak isteyen vatandaşlar, kısa süreli İngiltere ticari vizesi için başvuru yapabiliyor. Daha uzun süre İngiltere’de kalması ya da bu süre içerisinde İngiltere’ye birkaç kez giriş yapıp çıkması gereken vatandaşların ise uzun süreli İngiltere ticari vizesi için başvuru yapması gerekiyor. İngiltere, Schengen anlaşmasına dahil olan ülkeler arasında yer almadığı için bu süre içerisinde Schengen üyesi ülkelere seyahat etmesi gereken kişilerin, diğer ülkelere de vize başvurusu yapması gerekiyor.

Uzun süreli ticari vize başvurusu yapacak vatandaşların İngiltere Ticari Vize için gerekli evraklar arasına, İngiltere’ye düzenli seyahat etme zorunluluğuna yol açan sebepleri kanıtlayan belgeleri de eklemesi gerekiyor. Başvuru yapacak kişinin diplomatik pasaport sahibi olması halinde ise 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek kalmıyor.

İngiltere Ticari vize için gerekli evraklar konsolosluklar tarafından önceden belirlenmiş olsa da uygun görülen durumlarda kişilerden ek evraklar da istenebiliyor. Kişinin başvuru yaparken kullandığı pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş ve üzerinde herhangi bir yıpranma olmaması gerekiyor. Başvuru formu ile birlikte teslim edilen biyometrik fotoğrafların ise en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Ticari vize için başvuran kişi, başvuru sırasında İngiltere’den aldığı davetiye mektubunu da evraklar arasında bulundurmalıdır. Seyahatin otel rezervasyonları, uçak biletleri ve düzenlenen organizasyonun tarih ve içerik bilgileri de başvuru sırasında açıkça belirtilmelidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye