İngiltere Erasmus Vize İşlemleri

İngiltere Erasmus Vize İşlemleri

İngiltere’de eğitimine devam etmek isteyen ya da eğitim görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere Erasmus vize başvurusunda bulunabilir. Akademisyen ya da öğrenci olmak koşulu ile bu vizeye başvurulmaktadır. İngiltere öğrenci vizesi olarak da bilinmektedir. Kısa süreli eğitimler için İngiltere Konsolosluğu tarafından bu vizeler verilmektedir. En önemli unsur ise başvuruda bulunacak olan şahısların, İngiltere’de bulunan eğitim kurumundan bir kabul mektubu almasıdır. Kabul mektubu olmayan kişilere öğrenci vizesi verilmemekte ve eğitimi İngiltere’de devam etmemektedir. İngiltere’de okumak isteyen öğrenciler için iki farklı öğrenci vizesi bulunmaktadır. Kısa süreli yani 6 aydan kısa eğitimler için farklı tip ve uzun süreli eğitimler için farklı tip vize başvurusu yapılmalıdır. Bu eğitim süresi kabul görülmüş olan kurumun belirttiği süreler esas alınarak oluşturulmaktadır.

İngiltere Erasmus Vizesi İçin Nereye Başvurulmaktadır?

İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen ve vize işlerini yürütmesi için belirlenen vize merkezlerine başvurular yapılmalıdır. Öncelikle okul kabul mektubuna sahip kişiler; İngiltere Erasmus vize başvuru formunu doldurmalıdır. Form oluşturulduktan sonra randevu detaylarını içeren mail gelecektir. Randevu zamanına kadar, İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeler hazırlanmalı ve vize ücreti yatırılmalıdır. Vize merkezine evrak teslimine gidildiğinde, şahısların parmak izi alınmaktadır.

İngiltere Erasmus Vize Süresi Ne Kadar?

İngiltere Erasmus vize başvurusunda bulunacak kişiler, eğitim görecekleri kurumdan eğitim süreleri hakkında bilgi almalıdır. 6 aydan kısa bir eğitim alınacak ise Öğrenci Vizesi başvurusu yapılmalıdır. 6 aydan uzun sürecek eğitimlerde ise İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapılmalıdır. Uzun dönem olarak yapılan eğitim vizelerinin süresi en fazla 1 yıl olmaktadır. İhtiyaç halinde öğrencilerin bu vize sürelerini uzatması mümkün değildir.

Alınacak eğitim süresi detayları, İngiltere’ye seyahat etmeden önce net bir şekilde belirlenmelidir. Yanlış süre ayarlamaları sonucu ülkeden çıkışınız verilebilir ve eğitiminiz yarıda kalabilir. Bu durumda bir sonraki vize başvurularınızı olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Eğitim alınmak istenen kurumdan eğitim süresi hakkında bilgi içeren belgeler alabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu, belirlenen kurallar dışında size özel bir adım atmayacaktır. En fazla 1 sene İngiltere içerisinde eğitim görmenize izin vermektedir.

İngiltere Erasmus Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Vize Başvuru Formu


İngiltere’den vize almak için yapılması gereken ilk hareket, vize başvuru formunu doldurmak olacaktır. Form İngilizce cevaplar ile online bir şekilde doldurulmalıdır.

 • Pasaport

  Güncel pasaportlar İngiltere Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. İngiltere seyahatinden önce en az 2 sayfası boş olmalıdır.

 • İngiltere’de Bulunan Okuldan Alınan Kabul Mektubu

  Erasmus programı ile gidilecek olan eğitim kurumunun öğrenciyi kabul ettiğine dair kabul mektubu oluşturması gerekmektedir. Öğrenciler bu belgeyi vize başvurusu esnasında ibraz etmelidir.

 • İngilizce Belgesi

  İngilizce eğitim alacak olması nedeniyle öğrencilerin İngilizce diline yeteri kadar hakim olması gerekmektedir.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Askerlik Belgesi

  Erkek öğrencilerin askerlik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • Öğrenci Olmayan Kişiler İse; Diploma

  Mezun olunan kurumdan alınmış olan diplomanın aslı ve fotokopisi olmalıdır.

 • Maddi Durum Kanıtlayan Belgeler

  İngiltere Erasmus vize başvurusunda bulunacak olan öğrencinin kendisine ait olan banka hesap özeti ile beraber aile gelirini de belgelemelidir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye