İngiltere Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İngiltere Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İngiltere’de yaşayan eş, akraba ya da arkadaş ziyaretlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli olan şartları ve koşulları yerine getiren kişiler bu vizeyi alabilir. Tüm koşullar yerine getirildikten sonra İngiltere Konsolosluğu’nun vize başvurusunu reddetme hakkı bulunmaktadır. Vize onay sürecinde tüm yetki İngiltere Konsolosluğu’ndadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Kaç Gün İçinde Onaylanır?

İngiltere Konsolosluğu içerisinde var olan yoğunluk nedenleriyle vize onaylanma süreleri değişebilir. İngiltere ve Türkiye tatil dönemlerinde İngiltere Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Tüm bunların haricinde 15 iş günü içinde vize sonuçları belli olmaktadır. Aynı zamanda İngiltere Konsolosluğu, başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunabilir. Ek belge istenmesi halinde, vizenin onaylanma süresi de uzayabilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Kaç Gün Alınabilir?

İngiltere aile ziyareti vizesi en fazla 6 ay süre için verilmektedir. Bu seyahat sadece 1 sene içinde yapılacak olan İngiltere seyahatleri için geçerlidir. Başvuru esnasında size gerekli olan vize süresi 6 aydan daha fazla ise belirlediğiniz süre için başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Aile ve arkadaş ziyareti vizeleri; 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık süreler için verilmektedir. Bu sürelerin uzamasıyla vize ücretleri de değişiklik göstermektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport

  İngiltere seyahatinde kullanılacak olan pasaportlar en fazla 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır. Seyahat tarihi bitişinden 6 ay sonrasına kadar pasaportların süresi devam etmelidir. Seyahat öncesinde kullanılacak olan pasaportlarda İngiltere seyahat için en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Eski ve deforme olmuş pasaportlar İngiltere Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

 • Biometrik Fotoğraf


3,5×4,5 ölçülerine sahip, beyaz arka fon önünde çekilmiş biometrik fotoğraflar kullanılmalıdır. İngiltere vizesi başvurularında kullanılacak olan fotoğrafların en fazla 3 ay içerisinde çekilmiş olması ve herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir.

 • İngiltere Vize Başvuru Formu

  İngilizce olarak doldurulacak olan bu formda bilgilerin doğru verilmesi gerekmektedir. Tüm sorulara İngilizce yanıtlar verilmelidir. Form online olarak doldurulmaktadır ve evraklar arasında çıktı olarak bulunmalıdır.

 • Davetiye

  Vize başvurusunda bulunacak kişi adına, İngiltere’de yaşayan ailesi ya da arkadaşı tarafından davet mektubu oluşturulmalıdır Davetiyeyi oluşturan kişi İngiltere vatandaşı ise; pasaport, kimlik kartı ve oturum izni fotokopisi de vize başvuru dosyasında olmalıdır.

 • Finansal Durum Kanıtlayıcı Belgeler

  İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunu yapan kişiler, seyahatlerini karşılayabileceğine dair maddi kanıt belgeleri sunmalıdır. Banka Hesap Özeti, Banka Hesap Dökümü gibi belgeler sunulmalı ancak bankanın imza sirküleri ve kaşesinin belge üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.

 • Dönüş Kanıtlayan Belgeler

  İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin, İngiltere seyahati sonrasında Türkiye’ye döneceğine dair kanıt niteliği taşıyan belgeler sunması gerekmektedir. Taşınamaz mülklere sahip ise belgeler ya da bir yerde çalışıyor ise kurumdan alınan ve işe devam edeceğini bildiren belgeler olmalıdır.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye