İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar

İngiltere’de yaşayan aile bireyleri ve 2. Derece akrabaları ziyaret etmek için gereken İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

İngiltere’ye aile bireylerini ya da 2. Dereceden akrabalarını ziyaret etmek için seyahat edecek vatandaşların, vize başvurusu sırasında yakınlık durumunu belirten evrakları da ekleyerek Aile Ziyaret Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. İngiltere aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar İngiltere Konsoloslukları ya da İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olmasına rağmen, başvuran kişiden ek evraklar da talep edilebilmektedir.

Başvuru sırasında kişinin teslim edeceği evrakların aslı ile birlikte bir adet de fotokopisinin teslim edilmesi istenmektedir. İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar ise hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanmaktadır. Kişinin başvuru formu dışında teslim edeceği diğer Türkçe evrakların yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi ve yapılan tercümelerde tercümanın iletişim ve kimlik bilgilerinin de yer alması gereklidir. Tercüme edilen tüm belgeler üzerinde tarih ve tercümanın imzası bulunmalıdır.

Aile ziyaret vizesi için başvuru yapan kişinin evraklar ile birlikte kendisini İngiltere’ye davet eden aile bireyinin davetiyesi de eklenmelidir. Davetiye üzerinde kişinin yapacağı seyahatin süresi, amacı, aile bireyinin yakınlık derecesi ve konaklama bilgilerinin yanı sıra davet eden aile bireyinin kimlik ve iletişim bilgileri de yer almalıdır.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar arasında seyahatin maddi karşılamasının yapılacağı banka hesabı ve vizeye başvuran kişinin maaş bordrosu gibi finansal dokümanlar da yer alıyor. Kişinin başvuru formu ile birlikte 3 aylık maaş bordrosunu ve seyahatin masraflarını karşılayabilecek bakiyeye sahip banka hesap bilgilerini de vermesi gerekiyor. 

Vize başvurusunun reddedilme ihtimalini azaltmak için kişinin seyahat planlarının detaylarını paylaşması gereklidir. Yapılacak seyahat için yapılan otel ve uçak rezervasyonları ile birlikte ziyaret edilecek aile bireyleri ile çekilmiş fotoğrafların da eklenmesi vizenin onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. İstenilen evraklarla birlikte erkek başvuru sahiplerinin askerliğini tamamladığına dair evrakların İngilizce fotokopisini teslim etmesi de gereklidir. Aile olarak yapılacak ziyaretlerde evlilik cüzdanı, 18 yaşından küçük çocuklar 1 ebeveyn ile yolculuk yapacaksa yolculuk yapmayacak ebeveynin muvafakatname vermesi gerekiyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye