Hollanda Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Hollanda Vize Merkezi, Şanlıurfa

Şanlıurfa ili içerisinde Hollanda vize merkezi olarak hizmet veren merkez adına sizler için hazırlanan ve Hollanda vize başvuru işlemlerinin daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan bu sayfada, vize başvurusu adına talep edilen her kategoriden bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sizlerin bilgilendirilmesi adına hazırlanan bu sayfanın devamında ise Hollanda tarafından sağlanan vizeye kimlerin başvurabileceğine dair ve vize müracaatı için gerekli olan evrakların neler olduğu hakkında bilgiler yer almaktadır.

Hollanda Vizesine Kimler Başvurabilir? – Şanlıurfa

Hollanda vize başvuru merkezi Şanlıurfa aracılığıyla başvuru işlemi yapılan Hollanda vizesi, bir Avrupa Birliği vizesidir. Hollanda ülkesinin vizesi kendine özgü prosedür ve politikası bulunmaktadır. Hollanda ülkesinin sınırları içerisine seyahat planlaması yapan kişilerin pasaportlarının özelliklerine göre Hollanda ülkesinin vize politikası değişkenlik sergilemektedir.

Ancak, sahip olunan T.C. pasaportları gri, yeşil ve siyah renkte ise, yani resmi T.C pasaportuysa, o zaman Hollanda ülkesinin vizesine başvurulmasına gerek yoktur. Bu pasaportlara sahip olan kişiler, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak koşulda Hollanda vizesinden muaf tutulmaktadırlar.

Bordo renkli T.C. vatandaşları ise, Hollanda vizesine başvuru yapmak zorundadırlar. Yanı sıra hali hazırda geçerli bir pasaport ve konaklama zamanı bulunan bir Hollanda ülkesinin vizeleri mevcutsa, o zaman o kişilerde yine Hollanda vizesine başvuru yapmadan, Hollanda seyahatlerini yapabilirler.

Hollanda Vizesine Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar – Şanlıurfa

Hollanda vize başvuru merkezi Şanlıurfa üzerinden yapacağınız Hollanda vizesinin çeşidine göre hazırlanması gereken belge ve evraklar değişkenlik sergilemektedir.

Hollanda Konsolosluğu tarafınca verilen Hollanda vizesi kategorileri şu şekildedir:

·         Hollanda Turistik Vizesi

·         Hollanda Ticari Vizesi

·         Hollanda Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi

·         Hollanda Eğitim Vizesi

 

Yukarıda listelenen dört farklı vize çeşidi için farklı evraklar hazırlanmaktadır. Fakat; her vize kategorisi için ortak olan belgelerde mevcuttur. Yapılacak vize başvurusu sırasında, istenilen vize türüne göre evrak listesi, başvuru ofisi tarafından kişiler ile paylaşılmaktadır.

  • Her vize kategorisi adına ortak vize başvuru evrakları şu şekildedir:
  • Vize bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olan T.C. pasaportu gerekmektedir.

 

Hollanda Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Hollanda vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Hollanda vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye