Hamburg Gezilecek Yerler Listesi - Schengen Vize
Schengen Blog

Hamburg Gezilecek Yerler

Hamburg Gezilecek Yerler Listesi

Hamburg Almanya’nın en iddialı şehirlerinden bir tanesidir. Dünya tarihine bakıldığı zaman da özellikle, liman şehri olması sebebi ile her dönem gelişmişliğinin yüksek olduğu fark edilmektedir. Almanya’nın en büyük ikinci şehri olma unvanını da taşımaktadır. Tarihi incelendiği zaman Osmanlı İmparatorluğu ile de yakından ilişkileri olan Şarlman’ın özel olarak inşa ettiği bir kaleden adını aldığı görülmektedir.

Hamburg’daki tatiliniz için uyarılar kapsamında yoğunluk ilk sırada gelmektedir. Hamburg hem nüfus yoğunluğu hem de turist sayısı bakımından oldukça ön plandadır. Tam da bu nedenle kesinlikle öncesinde gerekli olan rezervasyon ayarlamalarının yapılmasının hemen akabinde gezi süreci başlatılmalıdır.

Almanya vizesi için hemen schengenvize.net/almanya-vize-basvurusu/ adresini ziyaret ediniz.

Hamburg’da Gezilecek Tarihi Yerler

Hamburg’daki tarihi mekanlar arasında alternatifler oldukça fazladır Avrupa’nın tarihi iz bakımından ve özellikle mimarisi ile büyüleyen seçenekleri arasında kendini göstermektedir.

 • Michael’s Church: 17 yüzyılın eşsiz mimarisinin tadını çıkarırken aynı zamanda Luteryen ayinlere de eşlik etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Mimari bakımdan etkileyiciliği kadar kilisenin büyük bir özenle korunması da ziyaret eden kişileri büyüleyen detaylar arasındadır.
 • International Maritime Museum: Hem müze içeriği hem de müze binası ile hayranlık uyandırmaktadır. İçerisinde yer alan 40 binden fazla eserin interaktif şekilde ziyarete açılması memnuniyeti artırmaktadır. Denizciliğe ilgisi olan kişilerin dünya tarihine yön veren bu liman kentinde Maritime Museum ziyaret etmeden dönmemesi öneriliyor!
 • Aziz Nikolai Kilisesi: 1846 yılında yapımına başlanan bu kilise Almanya’nın en önemli tarihi eserleri arasında yer almaktadır. Bu kilise ile alakalı en önemli, detay ise İkinci Dünya Savaşında yapılan hava bombardımanı sonrasında oldukça büyük bir hasar almış olmasıdır. Gerekli koruma adımları atılmış ve kilise daha sonrasında ziyarete açılmıştır.
Hamburg Gezilecek Yerler
Hamburg Gezilecek Yerler
Bu mekanlara giriş ücretlerinin oldukça makul seviyede olması da memnuniyeti artıran hususlar arasındadır.

Hamburg’da Gezilecek Modern Mekanlar

Hamburg’daki modern mekanlar arasında hem modern müzeler hem de farklı alışveriş mekanları yer almaktadır. İlgi alanınıza göre gezi planınıza gerekli olan eklemeleri yapabilirsiniz.

 • Jungfernstieg: Özellikle sanat, kültür ve alışverişin bir araya gelebildiği nadir mekanlardan bir tanesidir. Mimari tasarımı ile ziyaretçileri büyülemektedir. Muhteşem bir göl manzarasına karşı alışveriş yapmak isteyen kişilerin uğrak mekanları arasında yer alıyor!
 • Heinrich Hertz Tower: Şehri daha hakim bir manzaradan izlemek isteyen kişiler için harika bir rota durağı olacaktır. Kulenin asıl amacı telekomünikasyon merkezi olmasıdır. Fakat daha sonrasında bu merkez restorana çevrilmiştir. Turistlerin muhakkak uğradıkları mekanlardan bir tanesidir.
 • Tropen Akvaryumu: Deniz yaşamına dair daha detaylı bilgi almak isteyen ve çocukları ile keyifli zaman geçirmek isteyen kişiler için sevimli aktivitelerden biri olacaktır. Hem açık hava hem de kapalı birçok alana sahiptir. Sabah 09.00 itibari ile hizmet vermeye başlamaktadır. Kapanış saati ise akşam 18.00 olarak tanımlanmıştır.

Bu mekanların yanı sıra dikkat çeken eğlence alanlarının olduğu da görülmektedir. Lunaparklar ve eğlence parkları çocukları ile geziye gelen kişiler için bir aktivite alternatifi olarak dikkat çekmektedir.

Hamburg’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Hamburg’daki doğal güzellikler arasında muhteşem manzaralar ve doğal parklar kendini göstermektedir. Tarihi geziler yaparken aralara muhakkak bu tür doğal alanların eklenmesi de büyük önem arz etmektedir.

 • Freilichtmuseum am Kiekeberg: Hem açık havanın tadını çıkartmak hem de tarihi dokunun izlerinin peşine düşmek için harika bir alan olacaktır. Klasik Alman yerleşkelerine dair bu alanda bilgi almanız mümkün kılınacaktır. Sabah 09.00 ve akşam 17.00 itibari ile hizmet vermeye devam etmektedir.
 • Norderelbe: Liman manzarasına hakim harika bir sahil kesimidir. Özellikle kanal ve manzara alternatiflerinden hoşlanan kişilerin gün batımını severek izleyebilecekleri alanların başında gelmektedir. Bu alanların ücretsiz olması da ayrıca memnun bırakmaktadır.
 • Stadpark: Hamburg’un gürültülü şehir yaşamından sıkılan kişilerin kendilerini atabilecekleri ve harika biçimde zaman geçirebilecekleri alanların başında gelmektedir. Sadece rakipsiz yeşil tonlar ile bir araya gelmek için değil harika konser organizasyonlarına katılmak için de tercih edebilirsiniz.

Hamburg’un Meşhur Yemekleri

Hamburg’un geleneksel yemekleri Avrupa’nın temel kültür noktalarından birini şekillendirmektedir. Hamburg’da hem lokal yemeklere hem de birçok global yemek firmasına erişim hakkınız bulunmaktadır.

 • Fischbrötchen: Hamburg denildiği zaman ilk akla gelen ve lezzeti sadeliğinde yatan unsurların başında gelmektedir. Yeni pişirilmiş ekmeğin arasına eklenen ızgara ringa balığı ve turşudan oluşan hayranlık uyandıran bir lezzettir.
 • Labskaus: Bir liman şehri olduğu için mutfağın büyük bir kısmının deniz ürünlerinden oluştuğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Balık ya da etin panelenmesi ve daha sonrasında üzerine yumurta eklenmesi ile hazırlanan efsanevi bir lezzettir.
 • Grünkohl: Almanya sosis denildiği zaman akla gelen en temel merkezlerden bir tanesidir. Almanya’nın herhangi bir şehrinde eşsiz lokal restoranlarda tadına doyulmaz sosislere göz atabilirsiniz. Bu yemekte de sosis yanında patates ile bir arada sunulmaktadır. Sipariş ettiğinizi etin hangi hayvana ait olduğuna dair gerekli bilgileri öncesinde almanız tavsiye edilmektedir. Yemeğin yanında verilen patates kızarmış ya da haşlanmış olabilir. Bu konuda isteğiniz belirtebilirsiniz.
 • Aalsuppe: Çorba kültürü de oldukça yaygındır. Fakat bizim kültürümüzde olduğu gibi pürüzsüz seçeneklerin sizi karşılamayacağını bilmelisiniz. Aalsuppe de ilik, sebze ve pişmiş meyvelerden oluşan taneli bir çorbadır. 18. Yüzyıldan bu yana sıklıkla tüketilmektedir.

Hamburg’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Hamburg’da yapmadan dönmemeniz gerekenler listesinde hem tarihi hem de kültürel birçok farklı alternatif bulunuyor. Kendi öncelikler listenize uygun olarak gezi rotanıza eklemeler yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

 • Chilehous: Sadece görünümü sebebi ile dahi ziyaret edilmeye değer noktalardan bir tanesidir. Özellikle aykırı mimari unsurlardan hoşlanan kişiler için muntazam bir seçenek olacaktır! Sadece bir ofis olarak ayarlanmasına rağmen gelen turistlerin uğrak mekanlarından biri tanesi olmuştur.
 • Mönckebergstraße: Yeşil cadde olarak da anılmaktadır. Alışveriş yapmak isteyen ve keyifli mekanlarda zaman geçirmek isteyen turistlerin şans vermesi gereken merkezler arasında yerini almıştır!

Hamburg Gece Hayatı ve Ünlü Barları

Hamburg gece hayatı eşsiz kaliteli mekanları ile memnun bırakmaya devam ediyor.
 • Gin Sul: Sade tasarımlı bir mekan ile muhteşem içkilerin bir araya getirildiği harika bir kombinasyondur. Zaman geçirmenin sizin için daha keyifli bir hale gelmesi için gerekli olan tüm önlemler alınmıştır.
 • Ratsherrn: Almanya denildiği zaman akla gelen ilk lokal lezzet kesinlikle biradır. Gece hayatını seven kişilerin lokal bira yapımcılarına bir şans vermesi tavsiye edilmektedir. Bu mekanda da eşsiz lezzetteki özel yapım biraları tatma imkanını elde edeceksiniz.
 • Wrenkh Kochsalon: Bu harika bar elit zevklere hitap etmeye devam ediyor. Bira kültüründen ziyade şaraba daha yakındanız bu mekan sizin için en doğru tercih olacaktır. Ayrıca içeceklerin yanında sunulan harika atıştırmalıklar ile muhteşem bir lezzet yolculuğuna çıkma imkanını da elde edebilirsiniz. Fiyat aralığı bakımından ortalamanın üzerinde olduğu da eklenmelidir.

Sunulan bu mekan alternatiflerinin büyük bir kısmında rezervasyonun zorunlu olduğu da hatırlatılmalıdır. Gece hayatında sıra bekleme ya da refüze edilme gibi sorunlar ile karşılaşmamak için kesinlikle rezervasyon ayarlamalarınızı öncesinde yapmalısınız.

Hamburgda Ne Yapabilirsin?

Hamburg Limanı’nı dolaşabilir, Rathaus’u gezebilirsiniz. Plan un Blomen Parkı’nda dinlenmenin keyfini çıkarın.

Hamburg Ne İle Meşhur?

Hamburg’un limanı ve gece hayatı dünyaca ünlü hale gelmiştir. Bir de balık yemekleri oldukça meşhurdur.

Hamburgda Ne Var?

Rathausmarkt, Alster Gölü, Kunsthalle, St.Pauli, Elbe Tunnel, Reeperbahn, St. Nicholos Kilisesi, Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg ve Minyatür Harikalar Diyarı Hamburg içerisinde bulunuyor.

Hamburg Gezilecek Yerler Video;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×