Gaziantep Slovenya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Slovenya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Slovenya Vize İşlemleri

Gaziantep Slovenya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Slovenya Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler arasında ülkemizde bulunan Slovenya vatandaşlarının konsolosluk hizmetleri bulunmaktadır. Vize başvurusu alma yetkileri olmadığından Slovenya vize başvuruları için resmi olarak görevlendirilen vize merkezleri bulunmaktadır. Gaziantep Slovenya vize merkezimiz de Slovenya için vize başvurusu yapabileceğiniz yetkili merkezlerin başında gelmektedir..

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Slovenya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Slovenya vize merkezimiz tarafından yürütülen vize başvurusu işlemleri, online başvuru yöntemi ile yapılmaktadır. Başvuruda bulunan kişilerin online ortamda bulunan başvuru formunu doldurması gerekiyor. Bunun ardından da belge ibrazının yapılması ve onay sürecine girilmesi geliyor.

Gaziantep Slovenya Vize İşlemleri
Gaziantep Slovenya Vize İşlemleri

Daha önce Slovenya için herhangi bir vize başvurusunda bulunmamış olan T.C. vatandaşlarının ise Slovenya Konsolosluk şubeleri aracılığıyla vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Ülkemizdeki Slovenya Konsolosluk şubesi de Ankara ilimizde yer alıyor.

Gaziantep Slovenya Vizesi Hakkında

Gaziantep Slovenya vize merkezimizde verilen hizmetler doğrultusunda eksiksiz bir şekilde Slovenya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için çağrı merkezimiz aracılığı ile bizden birebir randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Slovenya, Schengen Bölgesi ülkelerinden biri olduğundan seyahat için Schengen Vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Başvurunun ardından vize takip süresince de vize merkezimiz sizlerle irtibat halinde olacaktır.

Tahmini vize onay süresi ise yaklaşık 7 gün ila 10 gün arasındadır. Onay süresinin uzadığı bazı durumlar da bulunmaktadır.

Gaziantep Slovenya Vize Çeşitleri

Gaziantep Slovenya vize merkezimiz vasıtası ile her çeşit Slovenya vize başvurusunda bulunmanız mümkündür. Bunun için vize merkezimizdeki temsilcinize seyahat amacınızı belirtmeniz ve bu doğrultuda başvuru yapmanız gereken Slovenya vize türünün belirlenmesi gerekmektedir.

  • Slovenya Schengen Turistik Vize
  • Slovenya Ticari Vize
  • Slovenya Aile Ziyareti Vizesi
  • Slovenya Eğitim Vizesi
  • Slovenya Kültürel Vize
  • Slovenya Şoför Vizesi
  • Uzun Süreli Slovenya Vizesi

Gaziantep Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep vize merkezimiz üzerinden yapacağınız vize başvurularında tarafınıza gerekli olan evrakların kapsamlı listesi verilmektedir. Bu süreçte sizin üzerinize düşen görev, listedeki her belgeyi güncel ve eksiksiz bir şekilde ibraz etmektir. Belgelerdeki eksiklik nedeniyle vize başvuru süreci olumsuz sonuçlanabilir.

Standart bir Schengen Vizesi için gerekli olan evrakların yanı sıra bazı ayrıcalıklı vizeler için talep edilen ek belgeler de bulunuyor. Bunların arasında Ticari Vize için iş yeri bilgilerini içeren belgeler ve Eğitim Vizesi için de öğrenci belgeleri geliyor

Slovenya Uzun Süreli Vize çeşitleri için ise talep edilen belge dosyası oldukça geniş kapsamlıdır. Uzun Süreli Vize çeşitleri içerisinde çalışma ve oturma izni gibi özel izinleri de kapsamaktadır. Bu yüzden Slovenya Hükümeti tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde kapsamlı bir belge dosyası hazırlanmalıdır.

Slovenya Vize Ücretleri:

  • Slovenya Schengen Vizesi için talep edilen ücret 60 Euro olarak belirlenmiştir. Fakat bu fiyatın ekstra hizmetler ve yeni güncellemeler ile değişmesi mümkündür.
  • Slovenya Uzun Süreli Vize çeşitleri için de Slovenya Hükümeti tarafından belirlenen meblağ ödenmelidir.

Slovenya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Slovenya vize merkezimizden vize başvurusu işlemlerini başlatmak amacıyla randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için çağrı merkezimizi arayarak temsilcimiz ile görüşmeniz gerekmektedir.

İlk defa Schengen Vizesi başvurusu yapacak kişilerin de bizzat konsolosluklar aracılığı ile vize işlemlerini yürütmeleri gerektiğinden Gaziantep vize merkezi temsilcisinden konsolosluk vize randevusu talebinde bulunması yeterli olmaktadır.

Slovenya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep Vize merkezimiz, başvuru süreci boyunca sizinle ve Slovenya Konsolosluğu ile irtibat halindedir. Vize merkezimiz vasıtası ile yapılan Slovenya vizesi başvurularının büyük çoğunluğu olumlu sonuçlanmaktadır. Fakat kimi zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak vize başvurusunun reddedilmesi durumu da yaşanabiliyor. Böyle bir durum olması halinde vize merkezimizin, Konsolosluk tarafından verilen kararın değiştirilmesinde etkisi bulunmuyor.

Slovenya Vize Veriyor Mu?

Slovenya vize işlemlerinizi eksiksiz yaptığınız takdirde, prosedüre uygunluk ve mali durum yeterliliğinden size vize verecektir. Vize işlemleri için konsolosluğa başvuru yapmalısınız.

Slovenya Vize Ne Kadar?

Slovenya vize ücretleri dönemin döviz kuruna göre değişir. Vize için harç bedeli hizmet bedeliyle birlikte 100 dolar kadar tutabilmektedir.

Slovenya Vizesi Almak Zor Mu?

Slovenya vizesi prosedüre uyduğunuz takdirde alabileceğiniz vizeler arasında bulunur.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×