Slovenya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Slovenya Çalışma İzni Vize İşlemleri

Slovenya’ya gidiş amacınız eğer orada çalışmak, bir şirkete ortak olmak ya da şirket kurmaksa eğer almanız gereken vize türü Slovenya çalışma izni vizesidir. Slovenya çalışma izni vize, kısa süreli olabildiği gibi uzun süreli de olabilmektedir ve bu vizenin alınabilmesi için başta orada çalışılacak ya da çalışmak için görüşme sağlanmış olan şirketten alınacak olan davet mektubudur. 

Slovenya çalışma izni vize işlemleri tamamlanınca başvurular Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir ancak Slovenya Ankara Büyükelçiliği tarafından sonuçlandırılır. Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu imkanından yararlanarak profesyonel destek alabilir ve işlemleri eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Çalışma İzni Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovenya çalışma izni vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya çalışma izni vize başvuru formu,
  • Slovenya’da olan bir şirketten gönderilen davet mektubu,
  • Slovenya’da kalınacak süre boyunca masrafların ve giderlerin karşılanabileceğinin kanıtlayan gelir belgeleri,
  • Slovenya’da satılacak olan hizmet ya da ürünün Slovenya için yasal olduğunu ya da orada geçerli olacağını gösteren belgeler,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel kabul edilen pasaport, nüfus cüzdanı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat kapsamında geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Seyahat ulaşım ve konaklama bilgilerini gösteren rezervasyon bilgileri,
  • Kişinin Son üç aya ait banka hesap bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,

Slovenya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/slovenya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kapsamlı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×