Slovenya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Slovenya Schengen Vize İşlemleri

    Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin bulunduğu bölgeye Schengen bölgesi denilmektedir ve bu bölgeye özel olarak bulunan bir vize vardır ve o da Schengen vizesidir. Slovenya Schengen vizesi alarak Schengen bölgesinde olan ülkelerde 180 gün içerisinde en fazla 90 gün bulunma hakkına sahipsiniz ve bu 90 gün içerisinde de istediğiniz Avrupa Birliği üyesi olan ülkeye vize almadan giriş sağlayabilirsiniz. Slovenya Schengen vizesi ile bu hakka sahipsiniz ancak bir şart var o da Slovenya başlangıç noktanız olmalıdır. 

Slovenya Schengen vize alabilmek için Konsolosluk tarafından belirlenen ve Schengen kurallarına uygun olarak istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklarla başvuru yaptıktan sonra vize başvurusu Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir ancak Slovenya Ankara Büyükelçiliği tarafından sonuçlandırılmaktadır. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu imkanı ile randevu alarak profesyonel destek alabilir ve çıkabilecek problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Slovenya Schengen Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovenya Schengen vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya Schengen vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde verilmiş olan yani güncel kabul edilen pasaport ve nüfus cüzdanı önlü arkalı renkli fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Son üç aya ait banka hesap döküm bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,
  • Slovenya Schengen vize talep dilekçesi,
  • Slovenya Schengen vize ücreti ödendiğine dair dekont.

Slovenya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/slovenya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan detaylı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×