Slovenya Vize Başvuru Formu İşlemleri - Schengenvize.net
Slovenya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Slovenya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Slovenya Vize Başvuru Formu 2023

Slovenya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Slovenya vizesi almak için Schengen yasalarına uygun vize başvuru formu doldurulmalıdır. Slovenya vizesi almak isteyenler başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Vize almak isteyenler evrakların arasında başvuru formu bulundurmak zorundadır.

Slovenya Vize Dilekçe

Slovenya vize başvuru formu olmadan vize talebi kabul edilmemektedir. Ayrıca form belgesi eksiksiz ve hatasız olmasıdır. Hatalı vize formu konsolosluk tarafından onay almayacaktır.

Slovenya vize formunu İngiliz veya Türk dilinde doldurabilirsiniz. Formda sadece gerçek bilgiler vermeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda form belgesi seyahat maksadına uygun yazılmalıdır.

Slovenya Vize Başvuru Formu İşlemleri
Slovenya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Başvuru formu yazacağınız zaman diğer evraklar ile desteklemelisiniz. Form belgesi destekleyici evraklar ile tamamlanmalıdır.

Slovenya vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/slovenya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Slovenya vize başvuru önemli belgeler arasında yer almaktadır. Çünkü bu belge seyahate dair bilgileri içermelidir. Slovenya Konsolosluğu seyahat edecek kişi hakkında tüm detaylara form sayesinde ulaşmaktadır.

Başvuru formunu doldurmak için ilk önce bilgisayarınıza kaydetmelisiniz. Ardından formun çıktısını alarak doldurmaya başlamalısınız. Form belgesini hem Türk hem de İngilizce doldurabilirsiniz.

Form belgesinde seyahate dair detaylı bilgiler sunmalısınız. Aynı zamanda konaklama ve otel rezervasyonu gibi bilgilerle desteklemelisiniz. Bunun yanı sıra seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi sunulmalıdır. Bu bilgi banka hesap dökümü veya sponsor dilekçesi ile desteklenmelidir.

Formda AB ve İsviçre vatandaşları birinci dereceden akrabanız ise bilgi verilmelidir. Bu bilgiler belgenin 34 ve 35. Maddelerinde yazılmalıdır.

Başvuru formunda yanlış yaptığınızı düşünüyorsanız iptal edip yeniden hazırlamalısınız. Bu durum diğer gerekli evraklarda da geçerlidir. Ayrıca Konsolosluk tarafından izin verilmeden belgede değişiklik yapamazsınız.

Slovenya başvuru formu resmi konsolosluk sitesinden temin edilebilir.

Slovenya Uzun Süreli D Formu

Uzun süreli vize başvuru işleminde D formu doldurulmalıdır. D formunu vize şirketlerinin internet sayfasından indirebilirsiniz. Aynı zamanda Slovenya Konsolosluğunun ilgili sayfasından yükleyebilirsiniz.

Uzun dönem başvuru formunda mutlaka büyük harf kullanılmalıdır. Ayrıca Türkçe karakter kullanmaya dikkat etmelisiniz. Uzun süreli D formu iki adet hazırlanmalıdır. Formun bir adet fotokopisini bulundurmanız işlemleri kolaylaştıracaktır.  

Not: Vize başvuru formunda tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.

Slovenya Vize Veriyor Mu?

Slovenya belirli pasaporta sahip olan vatandaşlar için vize verir.

Slovenya Vizesi Nereden Alınır?

Slovenya vizesi alabilmek için Slovenya Konsolosluğu, Slovenya Büyükelçiliği ya da Slovenya Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş yetkili kurumlardan alınabilir.

Slovenya Vizesi Almak Zor Mu?

Slovenya vizesi, Slovenya Konsolosluğunun istediği nitelikler karşılandığı takdirde kolay bir şekilde alınır.

Slovenya Vize Başvuru Formu İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×