Slovenya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Slovenya Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Slovenya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Slovenya Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili ve çevre illerinden Slovenya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Kahramanmaraş ili içerisindeki vize başvuru merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Slovenya Vize Merkezi Başvuru Süreci – Kahramanmaraş

Slovenya seyahatinde bulunmak isteyen başvuru sahipleri, ilk adımda seyahat nedenlerini net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Akabinde de vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek vize başvuru sürecini resmen başlatabilmektedir.

  1. Başvuru sahibi vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişime geçerek seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ise seyahat amacının doğrultusunda kişinin güncel ve aktif olarak kullandığını e-mail adresine gerekli olan güncel evrakların gönderiminde bulunmaktadır.
  2. Başvuru sahibi güncel evrak listesini şahsen hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi gerekli olan evrakları bir dosya haline getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine kargo, kurya ya da şahsen teslim etmesi gerekmektedir.
  3. Tüm bu belirtilen adımlar yerine getirildikten daha sonra, başvuru sahibi önceden (5 yıl içerisinde) bir Schengen vizesine sahip olmamış ise biyometrik verilerini vize başvuru merkezi içerisinden yetkili makama/makamlara beyan etmesi gerekmektedir.
  4. En son adımda ise vize başvuru sahibinin pasaportu merkeze geldiği an, başvuru sahibi merkez yetkilileri tarafınca bilgilendirilmektedir. Başvuru sahibi diler ise bizzat, yoğunluk nedeni ile gelemez ise belirli bir ücret karşılığında merkez tarafından pasaportunu teslim alabilmektedir.

Slovenya Vizesi Gerekli Evraklar – Kahramanmaraş

Slovenya Schengen vizesi başvurularında bulunan ya da bulunacak olan kişi hakkında en önemli husus seyahat amacı. Seyahat amacına göre Schengen vize prosedürünün başvuruları farklılık göstermektedir. Bu nedenle başvuru sahibi ilk etapta seyahat amacını belirtmesi gerekmektedir. Ancak Schengen vizesinin kişilerden ortak olarak talep ettiği evraklar bahsedecek olur isek:

·         Pasaport (10 yıldan az olmamalı ve seyahat bitiminde itibaren 3 ila 6 ay kadar geçerliliğinin olması talep edilmektedir.)

·         Seyahat Sağlık Sigortası

·         Rezervasyon Bilgileri

·         Davetiye

·         Slovenya Vize Başvuru Formu

·         Başvuru Dilekçesi

·         Öğrenci Belgesi

·         Kimlik Kartı Fotokopisi

·         2 Adet Biyometrik Fotoğraf

·         Finansal Dokümanlar

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye