Slovenya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Slovenya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Slovenya Vize Merkezi, Hatay

Slovenya Vize Merkezi, Hatay ili içerisinden Slovenya sınırları içerisine ziyaret amacı ile vize müracaatında bulunmak isteyen kişilere gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Başvuru sahibi, seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra, C tipi Slovenya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak adına vize başvuru merkezi ile iletişim haline geçerek kendisine en uygun tarihe bir randevu talep etmesi gerekmektedir.

Slovenya Vize Başvurusu – Hatay

Slovenya sınırları içerisine yapılacak olan seyahatler nedeni ile vize başvurusunda bulunacak olan kişi, randevu tarihine göre hazırlaması gereken evrakları hazır bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezine bizzat gitmesi gerekmektedir.

Ardından, vize başvuru merkezi içerisinde dosyasını uzman vize merkezinin yetkililerine teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi en son 5 yılda herhangi bir Schengen vizesine sahip olamamış ise biyometrik bilgilerini konsolosluğa ya da büyükelçiliğe vize başvuru merkezi içerisinden beyan etmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibi tüm bu işlemleri yerine getirdikten daha sonra, vize süreci kapsamı içerisinde yetkililer ile iletişim haline geçerek vize süreci hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olabilme hakkına da sahiptir. Ardından kişinin pasaportu merkeze geldikten sonra başvuru sahibi bilgilendirilmektedir.

Başvuru sahibi pasaportunu merkez içerisinden teslim alması gerekmektedir. Ancak başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile bizzat merkeze gelemiyor ise, belirli bir ücret karşılığında merkez tarafından başvuru sahibinin belirtmiş olduğu adrese pasaport gönderimi de sağlanmaktadır.

Slovenya Vize Sonuçlanma Süresi – Hatay

Hatay ve çevre illerinden yapılan Slovenya vizesinin sonuçlanma süresi 7 ve 15 takvim günü içerisindedir. Ancak bu süre ortalama bir süredir ve kesinlik taşımamaktadır. Başvuru sahibi konsolosluğun yoğunluğunu ve beraberinde de her iki ülkenin resmî tatillerini göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Tüm bu belirtilen nedenler doğrultusunda, başvuru sahibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak adına ve seyahat tarihinin etkilenmemesi adına en geç 1 ay, Hatay şehrinin çevresinde ikamet etmekte olan başvuru sahipleri ise kargo sürecini de göz önünde bulundurarak en erken 3 ay öncesinden başvuruda bulunmaları yetkili vize merkezi uzmanlarından başvuru yapacak olan kişiye tavsiye edilmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye