Slovenya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Slovenya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Slovenya Vize Merkezi, Diyarbakır

Slovenya Vize Merkezi, Diyarbakır ili sınırları içerisinde ve Diyarbakır ili çevresinde de ikamet etmekte olan, Slovenya seyahati nedeni ile vize müracaatında bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen vize başvuru merkezidir.

Vize başvuru merkezleri sadece C tipi (kısa süreli) vize müracaatlarını kabul etmektedir. Bu nedenle kısa süreli seyahatler nedeni ile kişi vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir. D tipi (uzun süreli) vize türlerinden vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ise direkt olarak şahsen konsolosluğa ya da büyükelçiliğe başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Slovenya Vize Başvuru Adımları – Diyarbakır

Slovenya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk etapta seyahat etme nedenleri net bir şekilde belirleyerek vize başvurusunda bulunabilmektedir. Bunun sebebi ise, Slovenya vizesinin Schengen kapsamı içerisinde olması ve seyahat amaçlarına göre de evrak listesinde değişikliklerin yaşanmasından kaynaklanmaktadır.

Slovenya Schengen vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin ortak evrak listesi hakkında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Tüm bu belirtilen nedenler akabinde seyahat amacı net bir şekilde başvuru sahibi tarafınca belirlendikten daha sonra vize başvuru merkezi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

  • Başvuru sahibi vize başvuru merkez yetkilileri ile iletişime geçerek seyahat amacına göre gerekli evrakların talebinde bulunması gerekmektedir.
  • Vize başvuru merkezinin yetkilileri tarafından başvuru sahibinin e-mail adresine de gerekli olan tüm güncel evrak listesinin gönderimi yapılmaktadır.
  • Ardından başvuru sahibi gerekli evrakları hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Evraklar dosya haline geldikten sonra kargo, kurye ya da başvuru sahibi tarafından bizzat vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ise tekrardan biyometrik veri beyanında bulunmasına gerek yoktur. Ancak, başvuru sahibi ilk defa bir Schengen vizesi başvurusunda bulunuyor ise merkez içerisinden yetkili makama biyometrik veri (parmak izi) beyanında bulunması şarttır.
  • Tüm başvuru için gerekli olan işlemler tamamlandıktan daha sonra 7 ila 15 takvim gününde kişinin vizesi karar bağlanmaktadır. Başvuru sahibi vize merkezine şahsen giderek pasaportunu teslim alması gerekmektedir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye