Slovenya Vize Evrakları

Slovenya Vize Evrakları

     Slovenya’ya birçok farklı amaçlarla seyahat düzenlenecek olabilir. Seyahat amacınız her ne olursa olsun giriş yapabilmek için Slovenya vizesine ihtiyacınız olacaktır. Slovenya vizesi alınabilmesi için vize başvurusu yapılmalıdır ve Konsolosluk tarafından istenen ve Schengen kurallarına göre hazırlanan belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gereklidir. İstenen belgeler gerekli yerlere teslim edildikten sonra Schengen anlaşması sebebiyle değerlendirme Macaristan Başkonsolosluğu tarafından yapılır ve problem olmadığı takdirde sonucu da Slovenya Ankara Büyükelçiliği vermektedir. Slovenya vizesi için gerekli belge işlemleri doğru şekilde yapılmalıdır ki vize alım süresi kısalsın ve ayrıca masrafa girilmesin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alabilir ve profesyonel destek ile süreci kısaltabilirsiniz.

Slovenya Vize İçin Gerekli Ortak Evraklar

     Slovenya vizesi alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz. Slovenya vizesi için istenen evraklar, alınacak olan vize türüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca mesleki statü ve başvuru yapan kişinin yaşı da vize için istenen belgelerde değişikliğe sebep olabilir. Fakat hangi vize türünü alacak olursanız veya mesleki statünüz, yaşınız ne olursa olsun her biri için istenen evrakların birçoğu ortaktır.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya vizesi başvuru formu,
  • Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşından küçükse, anne ve babası tarafından imzalanmış olan izin belgesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel kabul edilen pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Slovenya’da olunacak süre boyunca masrafların nasıl karşılanacağına dair belgeler,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Ulaşım ve konaklama bilgilerini gösteren rezervasyon bilgileri,
  • Son üç aya ait banka hesap döküm bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye