Slovenya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Slovenya Vizesi Mersin Vize Merkezi

Slovenya Vize Merkezi, Mersin

Slovenya Vize Merkezi, Mersin ili ve çevresindeki illerde de ikamet etmek olan ve Slovenya seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin başvurularına gereken tüm desteği ve hizmeti profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Kısa süreli Schengen vize başvuruları için konsolosluklar ya da büyükelçilikler bizzat başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle 90 günlük konaklama süresini geçirmeyecek başvuru sahipleri müracaat işlemlerini direkt olarak vize başvuru merkezine yapması gerekmektedir.

Slovenya Schengen Vize Başvurusundan Kimler Muaf – Mersin

Slovenya Schengen vize başvurusunda Umuma Mahsus (Bordro) pasaporta sahip olan kişiler haricinde Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport kategorisine ait olan vatandaşlar 90 güne kadar yapacak oldukları Slovenya seyahati nedeni ile vize başvuru işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Bunun yanı sıra sadece Slovenya vize başvurusu değil, aynı zamanda da Slovenya vize ücretinden de muaf tutulmaktadır. Bordo pasaport kategorisine sahip olan T.C. vatandaşları ise 90 güne kadar yapacak oldukları seyahat nedenleri doğrultusunda her halükârda Slovenya Schengen vizesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Slovenya Schengen Vizesinin Sonuçlanma Süresi – Mersin

Slovenya Schengen vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 15 iş günü arasında değişkenlikler göstermektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak ya da bulunan kişilere kesin ve net bir tarih verilmemektedir. Bu tarihlerin net olmaması ise konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluk dönemine denk gelmesi ve beraberinde de her iki ülkenin de resmî tatillerine denk gelebilmesi nedeni ile uzamalara sebebiyet verebilmektedir.

Bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması adına ve başvuru sahibinin seyahat tarihinin etkilenmemesi için en geç 1 ay öncesinden başvuruda bulunması yetkili vize başvuru merkezi temsilcileri tarafından tavsiye edilmektedir. Ancak Mersin ili dışından yapılacak olan başvurularda, başvuru sahipleri kargo süreçlerini de göz önünde bulundurarak en geç 3 ay öncesinden Slovenya Schengen vizesi başvurularında bulunmaları yine vize başvuru merkezlerinin yetkilileri tarafından kişiye tavsiye edilmektedir.

Slovenya Vize Merkezi Mersin Çalışma Saatleri

Mersin ili ve çevresinde ikamet eden, Slovenya başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezinin çalışma saatlerini göz önünde bulundurması gerekmektedir.

  • Hafta içi 08.30 ve 18.30
  • Hafta sonu cumartesi günü ise 10.00 ve 14.00 saatlerinde hizmet vermektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye