Slovenya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Slovenya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Slovenya Vize Merkezi, İstanbul

Slovenya Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Slovenya seyahati için vize müracaatında bulunacak olan kişilere profesyonel bir şekilde hizmet sağlamak ile görevlendirilen aracı bir kurumdur. Bunun yanı sıra sadece İstanbul ili içerisinde ikamet eden değil, aynı zamanda da İstanbul ilinin çevresinde bulunan illerde de ikamet eden, Slovenya vize başvurusunda bulunacak olan kişilere gerekli tüm desteği ve hizmeti eksiksiz bir şekilde sağlamaktadır.

Slovenya Vize Başvuru – İstanbul

Slovenya vize başvurusu, başvuruda bulunacak olan vatandaşın Slovenya sınırları içerisine yapacak olduğu seyahate göre değişkenlikler göstermektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan vatandaş, ilk adım olarak seyahat etme amacını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Daha sonra vize başvuru işlemlerini başlatmak adına vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile görüşme sağlaması gerekmektedir. Seyahat etme amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep ettikten daha sonra, vize başvuru merkezinin yetkilileri başvuru sahibinin e-mail adresine gerekli olan tüm güncel evrak listesini iletmektedir.

Bir diğer aşama ise başvuru sahibinin e-mail adresine gelen güncel evrak listesinin hazırlanma aşamasıdır. Evrak hazırlama aşaması ise başvuruda bulunan kişi tarafından yapılmaktadır. Güncel evrak listesi hazırlandıktan daha sonra kargo, kurye ya da başvuru sahibi tarafından bizzat başvuru merkezine gelerek dosyanın tesliminin yapılması gerekmektedir.

Dosya teslimi yapıldıktan daha sonra, kişi VIS prosedürü gereğince ilgili ülkenin konsolosluğuna parmak izi (biyometrik veri) beyanında bulunması şarttır. Ancak en son 5 yıl içerisinde başvuru sahibi herhangi bir ülkenin Schengen vizesine sahip olmuş ise bu işleme gerek yoktur.

Tüm gereken süreç yapıldıktan daha sonra, başvuru sahibi vize işlem süreci hakkında bilgi sahibi olabilmek adına vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile irtibat kurabilme hakkına da sahiptir. Ardından başvuru sahibinin pasaportu vize başvuru merkezine geldikten sonra uzman yetkililer başvuru sahibi ile iletişim kurarak pasaportunun teslimini yapmaktadır.

Ancak, başvuru sahibi yoğun ise ve pasaportunu bizzat teslim alamayacak ise vize başvuru merkezi tarafından belirli bir ücret karşılığında pasaport başvuru yapan kişinin belirtmiş olduğu adresine gönderilmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye