Slovenya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Slovenya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Slovenya Vize Merkezi, Ankara

Slovenya Vize Merkezi, Ankara ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere profesyonel bir şekilde hizmet sağlayarak almak istedikleri vize onay süreci içerisinde gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yetkili makamlar tarafından görevlendirilmiş kurumlardır.

Slovenya ülkesinin sınırları içerisine bir seyahat planı düzenleyen kişilerin, Slovenya Schengen vizesine müracaat etmesi gerekmektedir. Kısa süreli olarak yapılacak olan her seyahat nedeni için başvuru sahibi vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir. C tipi vize başvuruları için konsolosluklar ya da büyükelçilikler bizzat müracaat kabul etmemektedir. Konsolosluklar ve büyükelçilikler sadece D tipi olarak geçen, 90 günden daha fazla konaklama gerektirecek seyahatler nedeni ile başvuru kabul etmektedir.

Slovenya Vize Başvuru Süreç Değerlendirmesi – Ankara

Slovenya ülkesi, vize prosedürü olarak Schengen prosedürünü uygulamaktadır. Bu nedenle Ankara ili ve çevre illerinden yapılacak olan Slovenya Schengen vizesinin sonuç alma süresi yaklaşık olarak 7 ila 15 iş günü içerisindedir. Bu süre kesin olmamak ile birlikte, yetkili resmi makamların yoğunluğuna ya da her iki ülkenin resmî tatillerine denk gelmesi nedeni ile uzayabilmektedir.

Bu nedenden dolayı, başvuru sahibinin bu süreç seyahat tarihini olumsuz bir yönde etkilememesi için seyahat tarihinden en geç 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunması yetkili vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri tarafından tavsiye edilmektedir.

Ancak en önemli husus ise, Ankara ilinin çevre illerinden yapılacak olan başvurulardır. Bunun sebebi ise kargo sürecidir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak olan ve Ankara ili çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerinin kargo süresini de önemle dikkate alarak seyahat etme tarihlerinden en erken 3 ay öncesinden vize müracaat işlemlerini gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir.

Slovenya Vize Merkezi Ankara Çalışma Saatleri

Slovenya Vize Merkezi Ankara şubesinin çalışma saatleri hafta içi 08.30 ila 18.30 arası, hafta sonu sadece cumartesi günü ise 10.00 ila 14.00 arasında başvuruda bulunacak olan kişilere hizmet vermektedir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin çalışma saatlerine dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye