Bulgaristan Ticari Vize Dilekçe

Bulgaristan Ticari Vize Dilekçe

Bulgaristan ülkesine ticari vize başvurusunda Bulgaristan ticari vize dilekçesi yazarken aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Her başvuru sahibi ticari seyahatinin nedenlerine göre Bulgaristan ticari vize dilekçesi hazırlamak durumundadır. Yazılan dilekçenin dilekçe yazımı ve vize müracaat formunun formata uygun bir şekilde doldurulmuş olması gerekmektedir.

Bulgaristan Ticari Vize Dilekçesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler

1.    Madde

Bulgaristan ülkesine ticari (konferans, iş toplantısı vb.) nedenle seyahat edecek kişilerin yapacakları ziyaret ile ilgili Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na gönderilecek Bulgaristan ticari vizesi talep dilekçesi vermeleri gerekmektedir. Yazılacak olan dilekçe resmi bir dille yazılmalıdır. Yazılacak dilekçede dilekçenin yazıldığı tarih, yer ismi, şirket kaşesi ve yetkili ismin imzası yer almalıdır.

2.    Madde

Bulgaristan ticari vizesi talep dilekçesi çalışanını iş seyahatine gönderecek şirketin yetkili mercii tarafından şirket tasvirli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesi ve imzası olmak durumundadır. Bulgaristan ticari vize talep dilekçesinde seyahatin nedeni açık bir şekilde yazılmış olmalıdır. Bulgaristan ticari vize talep dilekçesinde bilgiler net bir şekilde verilmiş olmalıdır.

3.    Madde

Bulgaristan Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi yazılırken seyahatte bulunacak kişinin seyahat boyunca oluşacak (konaklama, hastalık, kaza, transfer vb.) masrafların nasıl karşılanacağı bilgisi yer almak durumundadır.

4.    Madde

Bulgaristan ticari vizesi talep dilekçesi içerisinde yer alan bilgilerin dosyaya konulan evraklarla birbirini desteklemesi gerekmektedir.

5.    Madde

Gidecek olan kişinin daha öncesinde alınmış ve doğru kullanılmış Bulgaristan vizeleri varsa dosya içerisine şirket ve kişisel evrakların yanında onlara da eklenmesi gerekmektedir. Gidecek olan kişinin adı, görevi ve pasaport numarası ilgili yerlere eklenmelidir.

6.    Madde

Şirket olarak hangi tür faaliyetlerde bulunulduğu, hangi firma ile görüşme sağlanacağı ve şirket açısından yapılacak seyahatin önemi belirtilmelidir. Eğer mevcutsa önceki seyahatlerden bahsedilmelidir. Dosyada yer alan tüm belgeler ek olarak sıralanmalıdır.

7.    Madde

Uzun süreli vize taleplerinde yapılması gereken şeylerden bir tanesi bu hakkın SİS kanunun hangi maddesinde yer bulduğunu ve nedenleriyle birlikte neden uzun süreli vizeye ihtiyaç duyulduğu konusunda konsolosluğa açıklamalarda bulunulması gerekir.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye