avusturya-vize-ucretleri

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücreti, başvuru sahibinin yapacak olduğu C tipi Schengen vizesi türüne göre farklılık göstermektedir. 6 yaşın altında bulunan çocuklardan herhangi bir vize ücreti talebinde bulunulmamaktadır. Konsolosluk kriterleri belirler iken vize ücretini içerisinde harç bedeli ve vize müracaat merkezinin ücretlerini de kapsamı içerisine almaktadır.

Kısa süreli olarak yapılacak olan Avusturya seyahatleri, yani C tipi seyahatlerin vize ücretleri D tipi (uzun süreli) vize müracaatlarına göre oldukça farklıdır. Başvuru sahibi vize işlemlerine geçmeden önce vize ücretini ilgili ülkenin makamına tahsil etmesi gerekmektedir. Bu nedenle vize ücretini tahsil etmeden önce resmî web sitesi üzerinden veyahut danışmanlık merkezlerinin müşteri temsilcileri ile iletişim kurarak en güncel bilgiye sahip olması tavsiye edilmektedir. 2020 yılı itibari ile Avusturya vize ücreti şu şekilde tahsil edilmektedir:

·         Turistik Vize Başvurusu 100 Euro

·         Ticari Vize Başvurusu 100 Euro

·         Kültürel Vize Başvurusu 100 Euro

·         Ziyaret Vize Başvurusu 100 Euro

·         0 ve 6 yaş arası 20 Euro

·         6 ve 12 yaş arası 60 Euro

 

Vize başvuru merkezlerinin ücretleri ise vize başvuru sahibi tarafından 30 Euro olacak şekilde tahsil edilmektedir. Bunun yanı sıra Schengen vize başvurularının en önemli evrak kategorisi kapsamı içerisinde yer alan seyahat sağlık sigortası ise yine başvuru merkezi tarafından başvuru sahibine gerekli ücret karşılığında da temin edilebilmektedir. Bu ücret içerisinde ise yine başvuru sahibinin seyahat edecek olduğu süre zarfı içerisinde değişkenlikler sergileyecektir.

İngilizce Motivasyon Mektubu

Vize başvuru süreci kapsamı içerisinde dilekçe en önemli evrak niteliği taşımaktadır. Bu nedenle başvuru sahibinin ilgili ülkenin ve İngilizce dilinde olmak üzere dilekçe içerisine seyahat amacını ve tarihlerini doğru bilgiler doğrultusunda doldurması gerekmektedir.

Bu nedenle başvuru sahibinin Avusturya sınırları içerisine gitme amacını, kendi ülkesine döneceğine dair kanıtlı belgelerinin bulunması, mali ve beraberinde de ailevi durumunun net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi diler ise merkez içerisindeki İngilizce editörler tarafından kişinin dilekçesi hazırlanabilmektedir. Bu ek olarak yapılacak hizmet ücretinin bedeli ise 300TRY olarak belirlenmektedir.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye