Avusturya Transit Vize İşlemleri

Avusturya Transit Vize İşlemleri

Avusturya transit vize, Avusturya üzerinden farklı bir ülkeye geçecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Transit vize türü tamamen kişinin seyahatine göre verilmektedir. Gidilecek olan üçüncü ülkeye dair bilgiler de evraklar içinde sunulmalıdır. Bu vize başvurusunda en önemli adımlardan biri seyahatin hangi tarihlerde ve hangi ülkeye olacağıdır. Avusturya içerisinde ne kadar süre kalacağınız, bu aşamada hangi noktada konaklama yapacağınızı da belirtmeniz gerekmektedir. Her durumda vize başvurusu onaylanmamaktadır. Kesinlikle Avusturya üzerinden farklı bir ülkeye aktarma yapmanız olmalıdır.

Avusturya Transit Vize Kaç Günlük Alınabilir?

Avusturya transit vize süresini şahısların yapacağı seyahat belirleyecektir. Yapılacak olan aktarma işleminde kişilerin ne kadar süre Avusturya içerisinde kalmasına bağlı olarak süreler değişebilir. Bu nedenle seyahat amacını içeren detayları net bir şekilde konsolosluğa sunmanız gereklidir. Vize onaylama sürecinde pek çok durumu sunulan evraklar etkileyecektir.

Avusturya Transit Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Avusturya transit vize başvuruları Avusturya Konsolosluğuna yapılmalıdır. Şahıslar ilk defa Avusturya vize işlemleri gerçekleştiriyor ise parmak izi vermeleri gerekmektedir. Bazı durumlarda konsolosluk tarafından mülakatta yapılabilir.

Avusturya Transit Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Avusturya transit vize işlemleri şahısların sunduğu evrakların eksiksiz olması, konsolosluğun yoğunluk dönemleri gibi nedenlerle farklı sürelerde onaylanabilir. Kurum ve şahıslara göre Konsolosluğun ek belge istemesiyle bu süre uzayabilir. Seyahatten 1 ya da daha fazla süre öncesinde başvuruları gerçekleştirmek bu nedenle önem taşımaktadır.

Avusturya Transit Vize Başvurularında Talep Edilen EvraklarSunulacak olan evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Seyahat tipi ve amacına göre evraklarda farklılıklar söz konusu olabilir. Aynı zamanda vize başvurusu yapıldıktan sonra Avusturya Konsolosluğu tarafından kişilerden veya kurumlardan ek belge istenebilir. Hazırlanan evrakların tamamen birbirini destekler bir şekilde sunulması önemlidir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda Avusturya vize işlemlerinde bir aksama söz konusu olacaktır.

 • Vize Talep Dilekçesi

  Avusturya Konsolosluğuna hitaben bu seyahat hakkında tüm detayların yer aldığı bir yazı yazılmalıdır. Bu dilekçe kişilerin çalıştığı kurumlardaki yetkililer tarafından da yazılabilir. Duruma göre şahıs ya da kurum yazmalıdır. Ancak önemli bir adımdır.


 • Pasaport

Başvuru sırasında ibraz edeceğiniz pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. Yan yana iki vize sayfası boş olmalıdır. Pasaportunuzun planlanmış seyahatiniz sonrasında dönüş tarihinden itibaren 3 aydan fazla geçerlilik süresi olmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf

Başvurusu sırasında vereceğiniz fotoğrafın boyutu 35×45 mm olmalıdır. Arka fonu beyaz, başın düz ve gözlerin objektife bakıyor olması gerekmektedir. Fotoğraf son 3 ay içinde çekilmiş olmalı ve başka vize başvuruları için kullanılmamış olması gerekir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Başvuru sırasında nüfus cüzdanının ön ve arka yüzlerinin okunaklı bir şekilde çekilmiş fotokopisi olmalıdır.

 • Banka Hesap Özeti

  Bankadan alınan her belgede yetkili kişilerin imzası olmalı ve belgeler güncel bir şekilde Avusturya Konsolosluğuna sunulmalıdır. Son 3 aylık banka hesap özeti kullanılmalı ve hesapta en az 4000 Türk Lirası bulunmalıdır. Islak imza ve banka sirküleri olan belgeler olmalıdır.

 • Uçak Bileti Rezervasyonları ve Konaklama Yapılacak ise Konaklama Rezervasyonu

Seyahat ettiğiniz havayolu şirketi tarafından verilmiş teyitli rezervasyon belgesi ve konaklama durumunda kalacağınız otelin rezervasyon bilgileri belge şeklinde sunulmalıdır.

 • Araç ile Gidilecek ise Araç Ruhsat Fotokopisi

Avusturya Transit Vize başvurusu yaparken ulaşım aracınız önceden belli olmalıdır. Şayet araç ile gidecekseniz aracınızın ruhsatının okunur bir şekilde fotokopisini çektirmeniz ve başvuru sırasında sunmanız gerekmektedir.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Yaptırmış olduğunuz sağlık sigortasını vize başvurusu sırasında sunmanız gerekmektedir.


error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye