Avusturya Schengen Vize İşlemleri

Avusturya Schengen Vize İşlemleri

Avusturya Schengen Vize İşlemleri

Avusturya sınırları içerisinde turistik nedenler doğrultusunda seyahat edilecek ise vize müracaatı, Schengen vize müracaatlarını kabul eden vize başvuru seyahat acenteleri aracılığı sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru sahibi Avusturya vize başvurusunu, yetkili vize başvuru merkezlerinin aracılığı ile yaptığı takdirde herhangi bir zaman kaybı olmadan vize randevusunu kişinin uygunluk durumu göz önünde bulundurularak verilmektedir.

Avusturya Schengen vize başvurusunun bir diğer işlemi ise dijital parmak izinin beyan edilmesidir. Parmak izi beyan etme süresi boyunca vize merkezinin uzman yetkilileri başvuru sahibine eşlik etmektedir. Başvuru sahibi Avusturya Schengen vizesine sahip olduktan daha sonra seyahatini ilk olarak Avusturya sınırları içerisine gerçekleştirir ise Schengen sınırları kapsamı içerisinde serbest dolaşım hakkı elde etmektedir.

Avusturya Schengen Vizesi Randevusu 2020

Avusturya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları, Avusturya vize randevusu 2020 yılı itibari ile güncel müracaatlarını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafınca alınmaktadır. Schengen vize prosedürleri gereğince randevu alımı, başvuruda bulunabilmek adına zorunlu işlemler içerisinde yer almaktadır.

Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu

Avusturya Schengen vize başvuru formu, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin başvuru evrakları içerisinde yer alan ilk form olmasından kaynaklanarak yetkili makamlar tarafından en önce incelemeye tabi tutmaktadır. Bu nedenle, başvuru sahibinin vize başvuru formu içerisinde verecek olduğu bilgilerin, kendi kimlik bilgileri ile kesinlikle uyumlu olması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra, seyahat amacını ve seyahat aralık tarihlerini de net bir şeklide form içerisinde açıklaması gerekmektedir. Bilinmesi gereken bir diğer ayrıntı ise başvuru formu içerisinde yazılacak olan bilgilerin seyahat edilecek ülkenin dili ya da İngilizce dili olarak çevrilmesi gerekmektedir. Başvuru formu içerisinde de Türkçe açıklamalarda bulunmanın herhangi bir sakıncası yoktur.

Ancak, Avusturya Schengen vize başvuru formu içerisinde verilecek olan tüm bilgilerin gerçek ile birebir uyumlu olması talep edilmektedir. Schengen vize başvuru formu, diğer ülkelerin vize başvuru formundan daha farklı olmaktadır. Başvuru sahibinin form içerisinde ilgili yere atacak olduğu imzanın, mevcut pasaportunun içerisindeki imzası ile tutarlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurusu kabul edilmeyebilmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye