Almanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi, Gaziantep

Almanya sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen ve Gaziantep ilinde ikamet eden kişiler, başvuru işlemleri için Almanya Vize Merkezi Gaziantep ile irtibat haline geçerek tüm talep edilen bilgileri edindikten daha sonra müracaat işlemlerinde bulunabilmektedir.

Almanya Vize Merkezi Gaziantep İçin Gerekli Evraklar

Almanya Vize Merkezi Gaziantep için gerekli evraklar, kişinin seyahat nedenine ve mesleki pozisyonuna göre değişkenlikler göstermektedir. Almanya seyahati için Schengen vizesini talep eden kişiler, seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra vize merkezini arayarak eksik tüm gerekli bilgileri edinebilmektedir.

Ayrıca, Almanya için vize başvuru kabulünün yapılabilmesi adına kişinin Schengen vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra temsilcilikler ve konsolosluğun yetkili görevlileri, başvuruda bulunacak olan kişiden yeni evrak talebinde bulunabilmektedir.

Almanya Gaziantep Vize Randevusu Hakkında

Almanya Gaziantep vize randevusu için kişilerin merkez ile iletişime geçmesi talep edilmektedir. Gaziantep vize merkez yetkilileri kişinin adına vize randevusu almaktadır. Başvuruda bulunacak kişinin Almanya vize randevusu adına zaman kaybı yaşamaması için randevu tarihi için önceliklerini yetkililer ile paylaşarak randevu işlemlerini yetkililere bırakabilmektedir.

Almanya Vizesi İçin Gaziantep İlinde Yapılacak Olan Başvurularda Önemli Hususlar

İlk önce başvuruda bulunacak olan kişi, yeterli bir süresinin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. Ayrıca Almanya Schengen vize başvurusu için de en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapılabilme hakkı da mevcuttur.

Bu hakkın olması ise, başvuruda bulunmak isteyen kişiler için oldukça avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat tarihlerinin net olması gerekmektedir. Konsolosluğa hitaben yazılacak bir başvuru dilekçe içerisinde mevcut olan tarihlerin, otel ve uçak rezervasyon bilgileri ile tamamen uyumluluk göstermesi gerekmektedir.

Bunun nedeni ise, başvuruda bulunan kişinin seyahat tarihi bu tarihler itibari ile başlamaktadır. Bu nedenle vizenin başlangıç tarihi itibari ile daha öncesinden Schengen alanı sınırları içerisine giriş yapılamamaktadır. Ancak, istisnai durumlar kapsamı içerisinde vize ile ilgili rezervasyon bilgilerini içeren uçak ve otel biletlerinin satın alınması yetkili makam tarafından talep edilebilmektedir.

 

Almanya Vize Merkezi Gaziantep

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye