Almanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Almanya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Almanya Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Almanya vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Almanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Almanya Vize Merkezi, Ankara

Almanya Vize Merkezi Ankara departmanı için ziyaret etmiş olduğunuz bu sayfa içerisinde siz değerli okuyucularımız için Almanya seyahatinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına derlediğimiz bilgiler mevcuttur. Aşağıda belirtilen tüm bilgileri okuyarak Almanya Vize Merkezi Ankara başvurusu için gerekli tüm bilgiye sahip olabilirsiniz.

Almanya Vizesinin Ankara İlinden Alınmasının Kolay Yolu

  1. Adım: Ankara vize başvurusu için aracılık yapan vize başvuru merkezine çağrı yolu ile ulaşım sağlanması gerekmektedir.
  2. Adım: Ankara vize başvuru merkezi, kişinin Almanya seyahati adına e-mail yolu ile iletmiş olduğu bilgiler mevcuttur. Başvuruda bulunacak olan kişilerin bu evrakları hazırlaması talep edilmektedir.
  3. Adım: Başvuruda bulunacak olan kişi, hazırlamış olduğu evrakları kargo/kurye ya da bizzat merkeze gelerek teslim etmesi gerekmektedir.
  4. Adım: Başvuru sahibinin kendisi için onaylamış olduğu randevu günü ve saati içerisinde biyometrik verilerini VIS gereğince beyan etmesi adına merkeze bizzat gelmesi gerekmektedir.
  5. Adım: Ankara vize başvurusu için temsilciler aranarak son durum hakkında detaylı bilgiye sahip olunabilmektedir. Akabinde de kişi pasaportunu teslim almaktadır.

Almanya Vizesi Adına Ankara Başvurularında Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için Ankara müracaat sırasında, seyahat amacına ve kişinin mesleki durumuna göre evrakları hazır hale getirmesi önemlidir. Almanya’ya seyahat etmek için Schengen vizesi talep eden başvuru sahipleri, seyahat nedeni netleştirdikten daha sonra merkez ile irtibata geçerek başvuru esnasında beyan edecek olduğu belgeleri öğrenebilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise, Almanya vizesinin başvuru kabulünün yapılabilmesi için başvuru sahibinin Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir biçimde yerine getirmesi gerekmektedir.

Gerekli evrak listesi

Almanya Vize Başvurusu İçin Ankara’ya Yapılacak Olan Ziyaretler Hakkında

Almanya vizesi adına Ankara ilinde başvuru yapacak olan kişiler, ofisin mesai saatleri içerisinde kendisine en uygun gelen zaman dilimi içerisinde ziyarette bulunabilmektedirler. Ancak, yeterli vakti olmayan başvuru sahipleri ise temsilciler ile iletişime geçerek randevu talebinde bulunarak zaman kaybı yaşamadan temsilciler ile görüşme yapabilme hakkına sahiptir.

Vize Merkezi, Ankara ofisi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 ve 19.00 saatleri içerisinde,

Cumartesi günü 09.00 ve 14.00 saatleri içerisinde ziyaret edilebilmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye