Almanya Turistik Vize İşlemleri

Almanya Turistik Vize İşlemleri

Almanya Turistik Vize-Almanya Turistik Vize Nedenleri

Almanya ziyaretlerini turistik amaçlı gerçekleştirmek isteyen turistler için geçerli olan vize türüdür. İlgili vizeye her turistin başvurmasına gerek bulunmamaktadır. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinin bu vizeye başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Bu pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içinde 90 gün süresince Almanya’ da turistik olarak bulunabilme yetkisine sahiptir. Umuma mahsus olarak adlandırılan borda pasaport sahibi TC vatandaşlarının ilgili vizeyi alması gerekmektedir.

Başvuruda bulunulan Almanya turistik vize işlemleri, Schengen vizesi kapsamında kullanıcılara sunulmaktadır. Turistik seyahatlerin Almanya’ dan başlatılması kaydıyla Schengen C tipi Almanya turistik vizesi başvuruları gerçekleşmektedir. İlgili vizenin süresi minimum 2 hafta maksimum 90 gün olarak belirlenmiştir. Almanya turistik vize işlemleri kısa süreli vize olarak adlandırılmaktadır. Başka bir Schengen ülkesi vizesine sahip olan kişiler, alınan ülkeden seyahati başlatmak amacı ile Almanya turistik seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu nedenle bu kişilerin Schengen vize süresi yetiyor ise, ekstra Almanya turistik vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Almanya’ ya yapılacak olan turistik geziler için alınacak olan ekstra vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Almanya turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin reşit olmaması halinde başvuru formunda hem 18 yaşından küçük başvuru sahibinin hem de yasal olarak velinin imzası bulunmak durumundadır. Anne baba ayrı olan çocuklar için ise, hem başvuru sahibi 18 yaşından gün almamış olan çocuğun hem de anne ve babanın başvuru formunda imzası bulunmak zorundadır.

Almanya turistik vize kapsamında gidecek olan başvuru sahiplerinin bulundurması gereken evraklarda temel evraklara ek olarak davetiye ya da konaklama belgesi bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır.

Almanya turistik vize ücreti her yıl değişmektedir. Ayrıca ilgili vizenin harç bedeli bazı ülkelere indirim ve ücret konusunda kolaylıklar sağlamaktadır. Bununla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak amacı ile firmamızdan yardım alabilmeniz mümkündür.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye