Almanya-vizesi-schengen-vizesi

Almanya turistik vize için gerekli evraklar

Almanya’ya tur şirketlerinin düzenlediği organizasyonlar ya da kendi imkanları ile turistik seyahat düzenlemek isteyen kişilerin Almanya turistik vize için gerekli evraklar ile birlikte konsolosluklara vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya’ya kendi imkanları ile ya da firmalar tarafından düzenlenen tur programları ile turistik seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, başvuru öncesinde seyahat süresi ve amacını net bir şekilde ifade eden dilekçe ile vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. 

Randevu alan kişilerin, konsolosluk tarafından kendisine verilen süreye kadar bu evrakları bir araya getirmesi ve dosya olarak randevu tarihinde vize başvurusu yapması gerekiyor. Almanya turistik vize için gerekli evraklar da kişinin seyahat amacına göre değişiklik gösterebiliyor.

Tur şirketlerinin çeşitli programları ile seyahat edecek kişilerin, yapacakları vize başvurusu sırasında Almanya turistik vize için gerekli evraklar ile birlikte katılacakları turun detaylarını da paylaşması gerekiyor. Tur detaylarının yanı sıra seyahatin ne zaman başlayacağı, hangi turistik bölgeleri kapsayacağı, hangi otelde kalınacağı ve uçak rezervasyonları gibi evrakların da evraklar arasında belirtilmesi, vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. 

90 günden daha kısa sürecek turistik vize başvurularında, kişilere Almanya Schengen vizesi verilmektedir. Almanya Schengen vizesine sahip kişiler, vize süresi boyunca seyahati Almanya’dan başlamak şartı ile diğer Schengen ülkelerine de giriş hakkı kazanıyor.

90 günden daha uzun sürecek vize başvuruları için kişilerin seyahat amacına uygun vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Turistik vize başvurularında kişinin seyahat detaylarını kesin olarak vermemesi gibi durumlarda, kişinin vize başvurusunun reddedilme ihtimali de bulunuyor

Başvuru yapan kişilerde aranan bir diğer özellik ise kişinin seyahat masraflarını karşılayabilmesidir. Çalışan kişilerin, son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesabındaki bakiyeyi belirten evrakları bu kapsamda Almanya turistik vize için gerekli evraklar arasına eklemesi gerekiyor. 

Kişinin seyahat süresince iş yerinde izinli sayılacağına dair dilekçenin de şirketin antetli kağıdına yazılmış olarak evraklar arasına eklenmesi gerekiyor. Öğrenciler için ise birinci derece yakın aile bireylerinden birisinin seyahat masraflarını karşılayacağına dair yazacağı dilekçenin başvuru evrakları ile birlikte konsolosluklara ibraz edilmesi gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye