almanya-ticari-vize-evraklari-ucreti

Almanya ticari vize için gerekli evraklar

Almanya’da hizmet veren bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen kişilerin Almanya ticari vize için gerekli evraklar ile birlikte Almanya Konsolosluklarına vize başvuru yapması gerekiyor.

Almanya sınırları içerisinde bulunan bir şirkette çalışmak isteyen ya da kendi şirketini kurmak isteyen kişilerin, Almanya ticari vize için gerekli evraklar ile birlikte Almanya Konsolosluklarına başvuru yapması gerekiyor. Vize başvurusu sırasında kişilerin kendisinden istenilen evrakları, aldıkları randevu tarihine kadar bir araya getirmesi gereklidir. Eksik evrak teslim eden ya da teslim ettiği evraklarda verilen bilgiler birbiri ile çalışan kişilerin başvurularının reddedilme ihtimali de bulunuyor.

Ticari vize başvurusu yapacak kişilerin, normal vize başvurusu sırasında istenilen evrakların yanı sıra Almanya ticari vize için gerekli evraklar ve eğitim düzeyini belirten evrakları da teslim etmesi gerekiyor. Vize başvurusu yapacak kişi, Almanya’da hizmet veren bir şirketten çalışma davetiyesi almışsa, bu davetiyenin de dosyaya eklenmesi gerekiyor. İsteğe bağlı olarak, Almanya’daki şirket davetiye mektubunu direkt olarak Almanya İçişleri Bakanlığına da teslim edebiliyor.

Ticari vize başvurusu yapacak kişi, bir şirketten davetiye almamış, ancak Almanya’da çalışmak istiyorsa kişinin eğitim düzeyine ve Almanca yeterliliğine bakılmaktadır. Almanya tarafından denklik verilen üniversitelerden mezun olan vatandaşlar, mühendislik ve teknoloji alanında çalışmak istiyorsa Almanya ticari vize için gerekli evraklar arasına diploması ve eğitim düzeyini belirten evrakları eklemesi gerekiyor. Mühendislik ve teknoloji gibi alanlarda çalışmak isteyen kişilerde yabancı dil yeterliliği olarak Almanca zorunlu bırakılmamıştır. Bu alanda çalışacak kişilerin İngilizce biliyor olması yeterlidir. Ticari vize başvurusu yapan kişi, mühendislik ve teknoloji gibi üniversite diploması isteyen meslekler dışında iş kollarında çalışacaksa, kişinin Almanca dil yeterlilik sınavından da geçmesi gerekiyor.

Vize başvurusu yapan kişilerin, kendisinden istenilen evraklara ek Emniyet Müdürlüğünden alınacak adli sicil kaydı ve biyometrik parmak izi gibi evrakları da vize başvurusu sırasında teslim etmesi zorunludur. Almanya’da yaşamını devam ettirebilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu belirtmek için ise banka hesabındaki bakiyeyi belirten evrakların başvuru dosyasına eklenmesi, vizenin onaylanma ihtimalini de arttırmaktadır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye