Almanya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Almanya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Almanya Aile Ziyareti Vizesi-Düğün veya Hasta Ziyareti

Almanya aile ziyareti vizesi, Türkiye’ de yaşayan ve Almanya’ daki aile, akraba, arkadaşlarını ziyaret etmek amacı taşıyan bordo pasaport sahiplerinin alması gereken bir uygulamadır. Bu sayede Almanya aile ziyareti vizesi kapsamında, C tipi kısa süreli vize olarak Schengen vizesine başvuruda bulunmaktadır. Almanya’ da gerçekleşecek bir düğün amacıyla, akraba ziyareti amacıyla ya da herhangi bir hasta ziyareti kapsamında ilgili vizenin başvurusu yapılabilmektedir. 

Almanya konsolosluklarına müracaat etmek amacı ile ilgili vizenin alım işlemleri için Eray Tur siz değerli misafirlerimize Almanya aile ziyareti vizesi kapsamında yardımcı olmaktadır. İstenilen belgelerin dosyalanması, eksik belge kontrolü ve belge tamamlama hususunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında vize başvuru dosyalarının Almanya Konsolosluğu’ na gönderimi ve ilgili vizenin alımına ilişkin de destek sunmaktadır.

Almanya aile ziyareti vizesi kısa süreli vize işlemlerine girmektedir. Bu nedenle de C tipi Schengen vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Vizenin alım işlemi gerçekleştiği zaman tek girişli ya da çok girişli olarak talep edilen türe özgü giriş yapılması uygun düşmektedir. 

Ayrıca alınan vize Almanya aile ziyareti kapsamında bulunduğu için, yapılacak olan ziyaretin de her ne kadar Schengen vizesi, 26 ülke için geçerli olsa da başvuru ülkesi Almanya olduğu için ilk giriş yerinin Almanya olması gerekmektedir. İlgili vize ile 26 ülkede belirtilen süre zarfında seyahat yapılabilmektedir. İlk seyahat yerinin Almanya olması ve buna göre evrak düzenlenmesinde bulunulması amacıyla bu uygulamaya dikkat edilmesi gerekir. aksi takdire vize kurallarına uyum sağlamadığınız gerekçesi ile bir sonraki vize başvuru işlemleriniz reddedilecektir.

Almanya aile ziyareti vizesi belgesine başvuru işlemleri için gerekli belgeler C tipi vize başvuru belgeleri ile uyumluluk göstermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli durumun davetiye belgesinin bulunmasıdır. Davetiye veya davet mektubu belgesi olmayan kişilerin başvuruları anında eksik evrak nedeniyle reddedilecektir. Adavet belgesinin Almanya’ da yaşayan ve davet eden aile tarafından yazılması, ıslak imza bulundurulması ve Almanca olarak yazılması gerekmektedir. Almanya belediyesinden onaylanması, mühür ve kaşesinin bulunması gerekmektedir. 

İlgili davet yazısının, e posta yolu ile tarayıcıdan taratılarak gönderilmesi mümkündür. Ayrıca faks olarak da Almanya konsolosluğuna aktarımı yapılabilir. Burada önemli olan eksik belge niteliği taşımadan ilgili davet yazısının kurallara uygun ve kapsamlı şekilde hazırlanarak iletilmesidir. Davet mektubunda başvuru sahibinin Almanya’ da kalacak olduğu yerin açık adres ve güncel iletişim numarasının da bulunması gerekmektedir. 

Eğer kişi aile ortamında kalacaksa kalacağı ev adresinin; otel veya pansiyonda kalacak ise ilgili yerlerin adresinin ve sürelerinin belirtilmesi gerekmektedir.  Almanya’ dan belediye onaylı olarak alınmış olan bu davet mektubu bir çeşit vize yerine kullanılamaz. Bu yazı sadece vize başvurusunda bulunmak amacıyla kullanılacak bir belge niteliğindedir.

0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye