almanya-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Almanya’da yaşayan aile bireyleri ya da yakın akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ile birlikte en yakın Almanya Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Almanya’da yaşayan aile bireylerini ziyaret etmek isteyen vatandaşların ilgili evraklar ile birlikte Almanya konsolosluklarına müracaat etmesi gerekiyor. Başvuru yapan kişilerin, kendisinden istenilen evrakları eksiksiz teslim etmesi, evraklarda yer alan bilgilerin de birbiri ile çelişmemesi gerekiyor. Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar kişiye Almanya Konsolosluğu tarafından bildirilse de evraklardaki çelişkili bilgiler dolayısıyla kişilerden ek evraklar da talep edilebilmektedir.

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasında kişinin dikkat etmesi gereken ilk detay kullandığı pasaport. Pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve istenilen vize tarihinden sonra 3 aylık kullanım süresi olması gerekmektedir. Pasaportun içerisine vize işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması ve pasaportun okunmasını engelleyecek düzeyde yıpranmaların olmaması gerekiyor.

Aile ziyaret vizesi için başvuran kişinin, Almanya’da yaşayan aile bireyinden davetiye almış olması şartı da aranmaktadır. Bu kapsamda vize başvurusu yapan kişilerin, Almanya’da yaşayan aile bireyi, yakın akraba ya da arkadaşından aldığı davetiye mektubunu da Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ile birlikte teslim etmesi gereklidir. Kişinin, Almanya’da ziyaret edeceği aile bireyi ile birlikte çekilen fotoğrafları da başvuruya eklemesi, onaylanma sürecini hızlandırmaktadır.

Seyahat edecek kişilerin, ziyaret sırasında yapmayı planladıkları gezi ve aktiviteleri de rezervasyonları ile birlikte konsolosluklar ile paylaşması gerekiyor. Kişiler, Almanya’da ziyaret edecekleri akrabalarının yanında değil de otelde konaklayacaksa, otel rezervasyonlarının da başvuruya eklenmesi gerekiyor.

Aile ziyaret vizesine başvuran kişilerin, Almanya sağlık sigortası yaptırmış olması ve seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterli gelir düzeyine sahip olması da gerekiyor. Bu kapsamda kişiler başvuru ile birlikte son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesap bakiyelerini gösteren evrakları da Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasına eklemelidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye