Toronto Gezilecek Yerler Kanada - Schengenvize.net
Schengen Blog

Toronto Gezilecek Yerler Kanada

Toronto Gezilecek Yerler Kanada Gezi

Toronto ticaret ve ekonomi denildiği zaman akla gelen ilk merkezlerdendir. Kanada’nın hem en gelişmiş şehirlerinden biri hem de başkentidir. Nüfusu 3 milyona yaklaşmaktadır. (Son sayıma göre 2.7 milyon civarındadır. ) Toronto kültürel ve ırksal bakımdan en fazla çeşitliliği içerisinde barındıran mekanlardan bir tanesidir. Bu nedenle tek bir şehirde birkaç farklı kültür mozaiğine rastlama olasılığınız da bulunmaktadır.

Toronto’daki tatiliniz için uyarılar kapsamında bu detay da yer alıyor; özellikle kültür gezileri yaparken kendinize net bir plan hazırlamalısınız. Farklı birçok merkez olduğu için düzenli bir gezi yapmak adına bu çok kültürlü şehirde planlı hareket etmek oldukça önemlidir.

Kanada vizesi almak için en iyi 6 sebep schengenvize.net/kanada-vize-islemleri/

Toronto’da Gezilecek Tarihi Yerler

Toronto’daki tarihi mekanlar giriş ücretlerinin makul yapısı ile memnun etmektedir. Şehirde gezilecek birçok farklı tarihi alanın bulunmasının yanı sıra bazı bölgelerin açık hava müzesi tadında olduğu da fark ediliyor.
 • Hockey Hall of Fame: Toronto’da hakim olan spor dallarının başında hokey geliyor. Bu spor dalı için hazırlanmış olan müze tarihi değere sahip birçok farklı parçayı içerisinde barındırmaktadır. 5600 metrekarelik alanda 15 adet sergi alanı mevcuttur. Spor ile alakalı olan kişilerin Toronto’ya gittikleri zaman muhakkak uğramaları gereken mekanlar arasındadır.
Toronto Gezilecek Yerler Kanada
Toronto Gezilecek Yerler Kanada
 • Royal Ontario Müzesi: Toronto’da yer alan bu müze özellikle seçkin sergileri ile son senelerin parlayan yıldızı konumunda! 100 Queens Park kapsamında yer alan bu müzeye vakit ayırarak siz de bir ziyarette bulunmalısınız. Müze’de yer alan sergilerde dünya kültürlerine dair birçok farklı sergi alternatifinden istifade etme hakkınız olacaktır.

Toronto’da Gezilecek Modern Mekanlar

Toronto’daki modern mekanlar dünyanın yaşanması en kolay şehirlerinden biri olan Toronto’yu süslemektedir. Modern mimari yapısı ile aslında her bir parçasının gezilmeye değer bir şehir olduğunu vurgulamak gerekir. Modern mekanlarda dahi çoklu kültür kendini net olarak yansıtır. Özellikle göçmenlerin etkileri modern yapılarda ve yaşam akışında kendini daha net belli etmektedir.

 • The Art Gallery of Ontario: Toronto sanat tutkunları için de oldukça verimli bir ziyaret alanı olacaktır. Özellikle bu sanat galerisini ziyaret etmeden dönmemelisiniz. 1900 senesinde kurulmuş olan bu galeri seçkin birçok sergiye de ev sahipliği yapmaktadır. 317 Dundas Street West adresinden kolaylıkla galeriyi bulabilirsiniz.
 • Yonge Street: Canlı mekanlardan hoşlanan ve biraz da alışveriş yapmak isteyen kişiler için harika bir alternatif olacaktır. Bu caddenin şehrin en önemli merkezlerinden biri olduğu da eklenmelidir. Ayrıca bir diğer unvanı ise dünyadaki en uzun cadde olmasıdır!

Toronto’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Toronto’daki doğal güzellikler özellikle eski Victoria zamanından kalma mimari doku ile buluştuğu zaman eşsiz bir seyir keyfi oluşturmaktadır. Toronto kırsallarına göz attığınız zaman doğal ve tarihi dokunun iç içe geçmiş durumda olduğunu göreceksiniz.
 • Forks of the Credit Provincial Park: Parklar ve bahçeler konusunda sıradan bir yeşilliğin çok daha ötesinde eşsiz bir görsellik sizi bekliyor! Muntazam düzenlenmiş doğal doku ile iç içe geçmiş olan bu el değmemiş alanlara giriş de ücretsizdir. Şehrin hengamesinden sıkılan kişiler için Toronto parkları sığınılacak en güzel liman olacaktır.
 • Mono Cliffs Provincial Park: Toronto yakınlarında göz atmanız gereken bir diğer merkez de Mono Cliffs’tir. Özellikle dinginlikten haz eden kişiler için muntazam bir alternatif olacaktır. Kayalar, yeşil bir örtü ve doğayı bozmadan eklenmiş olan köprüler arasından yürüyerek muhteşem bir doğal yaşamın tadını çıkarabilirsiniz.

Toronto’nun Meşhur Yemekleri

Toronto’nun geleneksel yemekleri arasında inceleme yapıldığı zaman birçok farklı kültürün etkisinin olduğu fark edilmektedir. Toronto’ya göçmenler şehri adı verildiğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Bu nedenle modern yemeklerin ve yemek kültürünün birçok farklı şehrin izlerini taşıdığını siz de fark edeceksiniz!

 • Macarons: Muhteşem lezzetli iki bisküvi arasına eklenmiş olan krema ile oluşturulan Macarons Toronto’da çok seviliyor. Özellikle Nadège Patisserie tarafından hazırlanmış olan versiyonları en sevilen seçenekler arasındadır. Uygun fiyat aralığı ile hem lezzeti hem de kaliteyi bir arada elde etme fırsatını yakalayacaksınız.
 • Peamel Bacon: Bu et ürünü de Toronto’da en sık tüketilen besinlerdendir. Mısır unu ve domuz etinin biri araya gelmesi ile oluşturulan bu yemek muhteşem lezzeti ile sizi büyüleyecek! Domuz eti yemeyenlerin Toronto’da yemek yemeden önce etin kaynağı hakkında bilgi alması gerektiğini ayrıca belirtmemiz gerekiyor. Domuz eti bu şehirlerde yaygın şekilde tüketilmektedir.
 • Churros: Birçok Avrupa ülkesinde yaygın şekilde yenilen Churros Toronto’nun da gözde lezzetleri arasında yer alıyor. Kızarmış hamur ve çikolatanın bir araya gelmesi ile oluşan bu lezzet size hem enerji hem de eşsiz bir lezzet sunacak!

Toronto’ya Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Toronto’da yapmadan dönmemeniz gerekenler arasında kendi bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. Ülkede geçerli olan para birimi Kanada Doları’dır. Kur üzerinden gerekli hesaplamaları yaparak kendi bütçeniz doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz.

 • Hokey Maçları: Spora ilgili olan kişilerin Toronto’da şans vermesi gereken aktivitelerin başında kesinlikle bir hokey maçı izlemek gelecektir.
 • CN Kulesi: Şehrin tüm manzarasını net şekilde görmek isteyen kişiler için harika bir fırsat olacaktır. Bu kuleye çıkarak eşsiz şehrin tüm görseline hakim olabilirsiniz. Burada çok güzel fotoğraf kareleri yakalama imkanını da elde edeceksiniz. Seyir terasına çıkmak ücretlidir.
 • Harbourfront: Ziyaret etmenizi gereken bir diğer mekan da Harbourfront olacak! Bu eşsiz mekanda sanat tutkunları için özel olarak hazırlanmış olan açık hava müzesi de yer alıyor. Burada düzenlenen gösterilere denk gelirseniz zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz! Programlara hem açık hava müzesi yakınlarından hem de internet üzerinden erişebilirsiniz.

Toronto Gece Hayatı ve Ünlü Barları

Toronto gece hayatı hareketli yapısı ile oldukça meşhurdur. Çok kültürlü yapı kendini burada da göstermektedir. Özellikle farklı kültürlere ait birçok farklı gece eğlencesine katılma imkanını sadece Toronto’da elde edebilirsiniz.

 • Bar Raval: Toronto’da hakim olan kültürlerden biri de İspanyol kültürüdür. İspanyol kültürünün hakim olduğu bir barda zaman geçirmek isterseniz Bar Raval harika bir alternatif olacaktır. Ayrıca bu konseptin yanı sıra çalınan müzikler ile de harika bir ortam kendini yansıtmaktadır!
 • Birreria Volo: Bira konusunda seçici olan kişiler için en sevilen mekanların başında gelmektedir. Seçkin el yapımı ve elegant bira denemeleri yapmak isteyenler için muhteşem bir alternatif olacaktır. Ayrıca tahsis edilen rahat ortamı ile memnuniyeti de artırmaktadır! Seçkin biraların şarap bardaklarında servis edilmesi de bu mekanı Toronto’da meşhur kılan alternatiflerin başında geliyor.
 • Bar Chefs: Kokteyllerden hoşlanıyorsanız ve yeni içerikler tatmak isterseniz Bar Chefs sizin için en uygun mekanlardan bir tanesi olacaktır. Eşsiz içeriği ile muhteşem biri kokteyl denemeye hazır mısınız? Bar Chefs sadece hazırlamış olduğu içkiler ile değil aynı zamanda muntazam iç tasarımı ile de memnuniyet uyandırıyor!

Sunulan bu mekan listesinin bir de uzak doğu versiyonu vardır. Hemen hemen her büyük şehirde olduğu gibi Toronto’da da Çin göçünün yüksek olduğu China Town adı verilen bir merkez bulunmaktadır. Bu merkezi eşsiz Uzak Doğu bar kültürüne giriş yapmak için tercihi edebilirsiniz. Bu bölgelerde güvenlik önlemleri bakımından daha temkin olmanız da tavsiye ediliyor.

Kanada Gezilecek Yerler Neresi?

CN Kulesi, Moraine Gölü, Stanley Parkı, Royal Ontaio Müzesi, Niagara Şelaleleri, Banff Ulusal Park, Jasper Ulusal Parkı gezilir.

Toronto Şehir Merkezi Nasıl?

Toronto, şehir merkezinde oldukça düşük suç oranlarına sahip güvenli bir şehirdir. Temiz ve modernliğinin yanında çok kültürlü bir yapısı vardır.

Toronto Hava Durumu Ne?

Toronto Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları dışında soğuk bir hava durumuna sahiptir.

Toronto Gezilecek Yerler Kanada Video;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×