Slovenya Turistik Vize İşlemleri

Slovenya Turistik Vize İşlemleri

     Slovenya Schengen vize türlerinden birisidir ve yıl içerisinde 2 kez olmak şartıyla en fazla 90 gün kalma hakkı tanımaktadır. Slovenya’ya birçok farklı amaçla seyahat edebilirsiniz ve seyahat amacınıza uygun olarak da vize almanız gerekmektedir. Slovenya’ya eğer turistik amaçla gidecekseniz Slovenya turistik vize almanız gerekir ve bu vizeyi alabilmeniz için de başvuru yapmanız gerekir. Başvuru sırasında konsolosluk tarafından istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Slovenya turistik vize başvuruları, İstanbul’da Slovenya Başkonsolosluğu olmaması sebebiyle ve yapılan Schengen anlaşmasına uygun olarak Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Onaylanan yer ise Ankara’da bulunan Slovenya Büyükelçiliği’dir. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da web sitedeki online randevu seçeneği ile randevu da alabilir ve Slovenya turistik vize işlemleri için profesyonel destek alarak daha hızlı ve doğru olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovenya turistik vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya turistik vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel kabul edilen pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Ulaşım ve konaklama bilgilerini gösteren rezervasyon bilgileri,
  • Son üç aya ait banka hesap döküm bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye