Slovenya Ticari Vize İşlemleri

Slovenya Ticari Vize İşlemleri

     Şirket sahibi olanlar ya da o şirkette çalışanlar eğer ticari faaliyet amacıyla Slovenya’ya gidecekse ya da Slovenya’da gerçekleşen bir konferansa katılacak, iş görüşmesi gerçekleştirecek, fuara katılacak ise eğer; kısacası bütün amacı ticari faaliyetlerse eğer Slovenya’ya girebilmek için alması gereken vize türü Slovenya ticari vizedir. Slovenya ticari vize işlemlerinin ticari ilişkisi olan firmalar arasında gerçekleşmelidir. Slovenya ticari vize alınabilmesi ve bu başvurunun gerçekleşebilmesi için Slovenya’da bulunan firmadan davet mektubu alınması gerekmektedir. Seminer, fuar vs. gibi ticari görüşmeler varsa da katılım daveti alınması gereklidir ki vize başvurusu sırasında başvurunun amacı kanıtlanabilsin. Slovenya ticari vize, Schengen vizelerinden olduğu için yılda iki kez olmak suretiyle en fazla 90 gün kalınma hakkı tanınmaktadır. Slovenya vize başvuruları Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir ancak Ankara Büyükelçiliği tarafından sonuçlandırılır.

 

Slovenya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovenya ticari vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya ticari vize başvuru formu,
  • Slovenya’da bulunan ve görüşme sağlanacak olan firma tarafından gönderilen davetiye ya da katılım sağlanacak olan fuar, seminer ya da konferans gibi alan görüşmelerinden gönderilen katılım davetiyesi.
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel kabul edilen pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Ulaşım ve konaklama bilgilerini gösteren rezervasyon bilgileri,
  • Son üç aya ait banka hesap döküm bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye