Slovenya Ticari Vize Dilekçe

Slovenya Ticari Vize Dilekçe

    Slovenya’ya gidiliş amacı bir iş görüşmesi, iş toplantısı, konferansa, seminere veya fuara katılım olan kişiler tarafından Slovenya’ya girilebilmesi için alınması gereken vize türü Slovenya ticari vizedir. Slovenya ticari vize alınabilmesi için de Konsolosluk tarafından istenen ve zorunlu kılınan bazı evraklar vardır. Bu evraklardan birisi de Slovenya ticari vize dilekçedir ve bu dilekçe yazılması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

 

  • Slovenya’ya gidecek olan kişi bir personelse eğer, şirket yetkilisinin şirket antetli kağıda yazmış olduğu ve şirketin kaşesi ile kendi ıslak imzasını içeren vize talep dilekçesi,
  • Slovenya ticari vize dilekçe içerisine seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; Slovenya’da faaliyet gösteren bir şirketle iş görüşmesi yapılacaksa bu belirtilmeli ve şirketin adı, firmadan görüşülen kişinin adı, firmadaki görevi vs. açıkça belirtilmelidir. Konferans vs. katılım olacaksa da katılım gösterilecek görüşme hakkında detaylı bilgiler verilmelidir.
  • Slovenya ziyareti yapacak olan kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihi belirtilmelidir ve eğer ek bir seyahat varsa ondan da bahsedilmelidir.
  • Slovenya’ya seyahat edecek olan kişinin oluşacak kişinin masraflarının nasıl karşılanacağı da açıkça belirtilmelidir.
  • En dikkat edilmesi gereken konu, Slovenya ticari vize dilekçe içerisinde belirtilen tüm bilgilerin diğer evraklardaki bilgiler ile uyuşması gerektiğidir.

Slovenya KONSOLOSLUĞU  TİCARİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

VİZE BÖLÜMÜNE

ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

            Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

Saygılarımızla
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye