Slovenya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Slovenya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

    Slovenya’da yaşayan bir akraba ya da tanıdığınız olabilir. Eğer onları ziyaret etmek istiyorsanız almanız gereken vize türü Slovenya ziyaret vizesidir. Slovenya ziyaret vize, Schengen vize türlerinden biridir ve bu nedenle de 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalma hakkı tanınmaktadır. Slovenya ziyaret vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından vize başvurusu yapan kişi hakkında bir de Slovenya’da ziyaret edilecek olan kişi hakkında detaylı bilgiler elde etmek amacıyla istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Eksiksiz ve doğru işlemler yapmak için schengenvize.net ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Slovenya ziyaret vize başvuruları, Schengen anlaşmalarına göre Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir ancak sonuçlandırmayı Slovenya Ankara Büyükelçiliği gerçekleştirir.

Slovenya Aile Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovenya aile ziyareti vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya aile ziyareti vize başvuru formu,
  • Slovenya aile ziyareti vize başvuruları için en önemli olan belgelerden birisi de davetiyedir ve davetiyesiz başvurular kabul edilmeyecektir. Slovenya’da oturan ve ziyaret edilecek olan kişi tarafından gönderilen davetiye mektubu mutlaka eklenmelidir.
  • Slovenya’da yaşayan tarafın oturduğu yerin bilgileri ve kendisi hakkındaki detaylı bilgiler; eğer Slovenya vatandaşı değilse de oturma izni olduğuna kanıt olarak gösterilecek belge,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel kabul edilen pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Ulaşım ve konaklama bilgilerini gösteren rezervasyon bilgileri,
  • Son üç aya ait banka hesap döküm bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye