Polonya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Polonya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

    Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir. Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

      Polonya’ya gidiş amacı orada yaşayan bir akraba ya da tanıdığı ziyaret etmek olan kişilerin başvuru yapması gereken vize türü aile ziyareti vizedir. Polonya aile ziyareti vize alınabilmesi için yapılacak olan başvuru sırasında, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır. İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Polonya aile ziyareti vize başvuruları için önemli olan; seyahatin amacını açıklayan ve masrafların nasıl karşılanacağını içeren evrak da Polonya aile ziyareti vize dilekçedir. Polonya aile ziyareti vize doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Seyahat tarihleri açıkça belirtilmelidir ve eğer varsa ek seyahatlerden de bahsedilmelidir.
  • Seyahat amacı detaylı olarak anlatılmalıdır. Örneğin, annenizi ziyaret edecekseniz, nerede kalıyor, kiminle kalıyor vs.
  • Seyahat edilecek kişi hakkında bilgiler verilmelidir ve ikamet bilgileri belirtilmelidir.
  • Seyahat süresince masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı açıkça belirtilmelidir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye