Lüksemburg Ulusal D Vize Başvuru Formu İşlemleri

Lüksemburg Ulusal D Vize Başvuru Formu İşlemleri

    Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg birçok farklı ziyaretle ziyaret edilebilmektedir. Ziyaret amaçlarına uygun olarak düzenlenen çeşitlerde vizeler vardır ve bu vizeler olmadan Lüksemburg giriş hakkı kazanılmamaktadır. Lüksemburg vize başvurusu yapılabilmesi için Konsolosluk başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için birçok evrak istemekte ve bu evraktaki bilgilere göre vizeye olumlu ya da olumsuz sonuç vermektedir. Lüksemburg Konsolosluğu istediği evrakları eksik gördüğü zaman her vize başvurusunda olduğu gibi direkt olarak ret vermektedir.  Lüksemburg’a gidiş amacı ne olursa olsun, alınacak vize türü ne olacaksa olsun, her vize türü başvurusunda istenen evraklardan birisi de Lüksemburg vize başvuru formudur. İstenecek olan başvuru formu, başvuru yapılacak vize türüne göre değişmektedir. Örneğin; kısa süreli vize 90 günden daha kısa kalma hakkı tanır ancak 90 günden daha uzun kalınacağı zamanlarda uzun süreli vizeye girer ve bunun için istenen evrak Lüksemburg ulusal D vizedir. Lüksemburg ulusal D vize başvuru formu işlemleri yapılırken özen gösterilmelidir. Yapılan her işleme dikkat edilmelidir ki ulusal D vize başvuru formu seyahat başlangıcı için en önemli olan evraktır. Lüksemburg ulusal D vize başvuru formu doldurulurken tükenmez kalem kullanılmalı, ıslak imza olmalı ve dolduran kişi başvuru yapan kişi olmalıdır. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken tek konu, Lüksemburg ulusal D vize başvuru formu içerisindeki bilgilerin diğer bütün evraklardaki bilgiler ile uyuşuyor olmasıdır.

 

Ulusal D Tipi Vize

 

    Schengen vize türleri 90 günden daha kısa Lüksemburg’da kalma hakkı tanımaktadır. Eğer 90 günden daha uzun süreli bir kalma sağlanacaksa başvurulması gereken vize tipi Lüksemburg ulusal D vize tipidir. Ulusal D vize tipi başvuruları acil durumlarda direkt olarak konsolosluktan yapılabilmektedir. Çalışma izni vize, aile birleşimi vize, eğitim vizesi vs. uzun süreli vize tiplerindendir.

Lüksemburg Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye