Kanada turistik vize için gerekli evraklar

Kanada turistik vize için gerekli evraklar

Çeşitli tur firmaları tarafından düzenlenen geziler ya da kendi turistik seyahat planları ile Kanada’ya gideceklerin başvurması gereken Kanada turistik vize için gerekli evraklar nelerdir?

Kanada’ya turistik seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, konsolosluk tarafından belirtilen bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bununla birlikte kişilerin Kanada turistik vize için gerekli evraklar ile birlikte Kanada Konsolosluklarına müracaat ederek, vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Turistik vize başvuruları direkt olarak Kanada Konsoloslukları ya da Büyükelçiliğine yapılıyor.

Kanada turistik vizesi için başvuracak kişilerin öncelikle kullandıkları pasaportun, istedikleri vizenin bitiş tarihinden sonra en az 3 aylık süresinin bulunması gerekiyor. Pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması, pasaport üzerine vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olması ve pasaport üzerinde yer alan bilgilerin okunmasını engelleyecek düzeyde yıpranmaların olmaması gerekiyor.

Kanada turistik vize için gerekli evraklar yanında kişinin herhangi bir suç kaydının olmadığını belirten adli sicil kaydının, Emniyet Müdürlüğünden alınmış ve resmi onaylı olması gerekmektedir. Turistik vize almak isteyen kişinin, Kanada vatandaşları için herhangi bir risk teşkil etmediğini kanıtlaması gerekmektedir.

Turistik vize başvurusunun kabul edilmesindeki en büyük etkenlerden birisi de yapılacak seyahatin gidiş ve dönüş tarihlerinin kesin olarak belirlenmiş olmasıdır. Kişilerin Kanada turistik vize için gerekli evraklar arasında otel rezervasyonları ve uçak bileti gibi belgeleri de eklemesi, vizenin onaylanma sürecini hızlandıran detaylardandır. Başvuru formunun yanında kişilerden taşıdığı hastalıklara karşı tıbbi muayene belgesi de istenmektedir. Bazı durumlarda kişilerden özel muayene belgeleri de istenebilmektedir.

Kanada turistik vize için gerekli evraklar kişi tarafından tamamlandıktan sonra, önceden alınan rezervasyon tarihinde başvuru yapılmalıdır. Daha önce herhangi bir vize başvurusu yapmayan kişilerin, vize başvurusu ve benzer konular üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan destek alması da büyük önem taşıyor. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, itiraz etmedikleri takdirde yeniden vize başvurusu yapması gerekiyor. Ancak başvuru ücretleri reddedilen vize başvurularında geri ödenmediği için başvurusu reddedilen kişi, yeniden vize başvurusu yaparken vize harç ücreti gibi ücretleri de yeniden ödemek zorunda kalıyor. Gerekli evrakları hazırlarken profesyonel destek almak, vize başvurusunun reddedilme ihtimalini de azaltıyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye