isvec-calisma-izni-vize-evraklari-ucreti

İsveç Çalışma İzni için Gerekli Evraklar

İsveç’te bir şirkette çalışmak ya da kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin başvurması gereken İsveç Çalışma İzni için Gerekli Evraklar nelerdir?

İsveç’te hizmet veren bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen kişilerin, İsveç çalışma izni vizesi için İsveç Konsolosluklarına başvuru yapması gerekiyor. İsveç çalışma izni için gerekli evraklar ise kişinin başvuru amacı, çalışmak istediği sektör ve eğitim düzeyine göre de farklılık gösteriyor. Kişilerin teslim etmesi gereken evrakları başvuru türüne göre hazırlaması gerekiyor.

İsveç’te hizmet vermekte olan bir şirketten çalışma davetiyesi alan kişinin, vize başvurusu sırasında aldığı davetiyeyi de İsveç çalışma izni için gerekli evraklar ile birlikte teslim etmesi gerekiyor. Başvuru yapan kişi yerine, davetiyeyi gönderen kişi de direkt olarak İsveç İçişleri Bakanlığına davetiyeyi teslim ederek süreci hızlandırabiliyor.

Çalışma izni almak isteyen kişi, İsveç’te bir şirkette çalışmak istiyor ancak herhangi bir şirketten davetiye mektubu almamışsa, eğitim düzeyini ve mesleki deneyimlerini belirten evrakları İsveç çalışma izni için gerekli evraklar arasına eklemelidir. Başvuru dosyasına eklenen evrakların her birinin Türkçe, İngilizce ve İsveççe olarak düzenlenmesi gerekiyor. Adli sicil kaydı, diploma, mesleki yeterlilik evrakları gibi belgelere yapılacak tercümelerin ise yeminli tercüman tarafından yapılması büyük önem taşıyor. Tercümeyi yapan kişinin adres, iletişim ve kimlik bilgilerinin yanı sıra imzası ve tercümenin yapıldığı tarihin de evrak üzerinde yer alması gerekiyor.

İsveç’te kendi şirketini kurmak isteyen kişilerin ise İsveç çalışma izni için gerekli evraklar arasına, kurmak istediği şirketin hizmet vereceği sektörü ve şirket detaylarını belirten evrakları da teslim etmesi gereklidir. Bunların yanı sıra kişinin kurmak istediği şirketin masraflarını karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu da kanıtlaması gerekiyor. Birkaç farklı banka hesabının bakiye bilgileri ve son 12 aya ilişkin maaş bordrosu bilgilerinin evraklar arasına eklenmesi, başvurunun onaylanması için büyük önem taşıyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye