Gaziantep Portekiz Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Portekiz Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Portekiz Vize İşlemleri

Gaziantep Portekiz Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Portekiz Fahri Konsolosluğu, Portekiz vatandaşlarının ülkemizdeki yasal ve resmi işlemleri ile ilgilenmektedir. Bu nedenle Portekiz vize işlemleri vize merkezi aracılığı ile yürütülmektedir. Gaziantep Portekiz vize merkezimiz de bu konuda vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına çalışmalar yapmaktadır. T.C. vatandaşlarının Portekiz vize başvuruları vize merkezimiz üzerinden online yapılabilmektedir.

Gaziantep Polonya Vize Başvurusu

Gaziantep Portekiz Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Portekiz vize merkezimiz online Portekiz vizesi işlemlerini gerçekleştirme yetkisine sahip bir kurumdur. Bunun yanında ilk kez vize başvurusunda bulunan kişiler için de vize randevusu ve başvuru süreci hakkında hizmetler vermektedir.

Gaziantep Portekiz Vize İşlemleri
Gaziantep Portekiz Vize İşlemleri

Daha önce Schengen Vizesi başvurusu yapmamış kişilerin mutlaka Portekiz Konsolosluğu ile başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden biri vize başvurusu yapan kişilerin biyometrik verilerinin elde edilmesidir. Bu yüzden Portekiz Konsolosluğu ile muhatap olunmalıdır. Ülkemizde Ankara ve İstanbul kentlerinde Portekiz Konsoloslukları bulunmaktadır.

Biyometrik verileri konsolosluk şubelerinde bulunan vatandaşlarımız ise Gaziantep vize merkezimiz vasıtasıyla başvuru işlemlerini online olarak tamamlayabilirler.

Gaziantep Portekiz Vizesi Hakkında

Gaziantep Portekiz vize merkezimiz vize işlemleri süresince her türlü sorunuzu yanıtlamak adına hizmetler sunuyor. Merkezimiz vasıtası ile yapacağınız başvuru işlemlerinde belge listesi ve takip süreci gibi hizmetlerimiz mevcuttur.

Vize işlemlerinin nihayete erdirilmesinden sonra takip süreci boyunca vizenizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Portekiz vizesi genellikle 7 ila 10 gün içerisinde onaylanmaktadır. Bu süre kimi özel durumlara göre uzayıp kısalabilir. Portekiz seyahatinizi planlarken vize süreci için en az 1 aylık bir zaman tanımanızda da fayda olacaktır.

Portekiz vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/portekiz-vize bağlantısın’dan yeni yılda ayrıntılı düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Portekiz Vize Çeşitleri

Gaziantep Portekiz vize merkezimiz bütün Portekiz vize çeşitleri için hizmet sunabilmektedir. Portekiz’e vize talebinde bulunurken seyahat amacınıza en uygun vize tercihinde bulunmanız gerekiyor. Portekiz için vize çeşitleri;

  • Portekiz Schengen Vizesi ile turistik ve aile ziyareti gezilerinizi düzenleyebilirsiniz. 90 günlük süresi bulunan bu vize özellikle kısa süreli seyahatler için talep ediliyor.
  • Portekiz Uzun Süreli Vize ile ülke içerisinde çeşitli faaliyetlerde bulunabilmeniz yasallaşıyor. Uzun süreli vize kavramı içerisinde çalışma ve oturma vizesi de yer alıyor. Bu vizeler için Portekiz Hükümeti tarafından yürürlüğe sokulan bazı maddelerin sağlanıyor olması gerekiyor.

Gaziantep Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Portekiz vize merkezimiz, gerekli evrakların listesini içeren bir dosyayı bilginize sunuyor. Bu listede vize çeşidine göre değişiklik gösteren evrakların isimleri de yer alıyor. Standart Schengen Vizesi evraklarının yanı sıra seyahat amacına göre değişen çeşitli belgelerin de Portekiz Konsolosluğu’na ibraz edilmesi gerekebiliyor.

Standart Schengen Vizesi için talep edilen evrakların başında pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, konaklama ve uçak rezervasyonları, varsa davet mektubu ve vize başvuru harcının ödendiğine dair banka dekontu geliyor.

Portekiz Vize Ücretleri:

  • Portekiz Schengen Vizesi Ücreti: 60 Euro (Bu ücret güncellemelere göre değişiklik gösterebilir.)
  • Uzun Süreli Vize Ücreti: 116 Euro (Bu ücret Portekiz Hükümeti tarafından değiştirilebilir.)

Portekiz vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/portekiz-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Portekiz Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Portekiz vize merkezimiz tarafından online Portekiz vize başvuru işlemleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra işlemleri hızlandırmak adına Portekiz vizesi için gerekli olan evraklar hakkında detaylı bilgileri Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz ile görüşerek elde edebilirsiniz. Şayet ilk defa Portekiz vizesi alacaksanız ve vize başvurunuzu bizzat Portekiz Konsolosluğuna yapma zorunluluğunuz var ise Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile vize randevusu alabilirsiniz.

Portekiz Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep Portekiz vize merkezi, Portekiz vizesi başvuru sürecinin en iyi şekilde sonuçlanması adına hizmet sunmaktadır. Fakat kimi zaman vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda başvuruda bulunanların itiraz hakkı vardır. Gaziantep vize merkezimiz, Portekiz vizesinin reddedilmesi durumunda herhangi bir yetki sahibi değildir. Portekiz konsolosluğu tarafından vize başvurusunun reddedilmesi durumunda başvuru sırasında ödenen vize ücreti de geri iade edilmemektedir.

Portekiz vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/portekiz-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Portekiz Turist Vizesi Veriyor Mu?

Portekiz’e turizm amaçlı ziyaret gerçekleştirecek olan vatandaşlar, turist vizesi alır. Portekiz turizm açısından her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Bu sebeple turist vizesi verilir.

Portekiz Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

Portekiz, Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize şartı sunar. Diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlar, 90 gün boyunca Portekiz’de bulunacaklar ise vizeden muaftır.

Portekiz Ulusal Vize Nasıl Alınır?

Ulusal vize diğer bir ifade ile D tipi vizedir. Portekiz’de uzun süreli olarak ikametgah edilecekse, ulusal vize Portekiz Konsolosluğu ya da Portekiz Büyükelçiliği ile müracaat edilerek alınabilir.

Gaziantep Portekiz Vize Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×