Portekiz Vizesi Mersin Vize Merkezi

Portekiz Vizesi Mersin Vize Merkezi

Portekiz Vize Merkezi, Mersin

Portekiz Vize Merkezi, Mersin şehri sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda da Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilere gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı koşulu ile konsolosluklar ve büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiştir.

Bunun yanı sıra, sadece Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmekte olan değil, Mersin ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan Portekiz Schengen vize başvuru sahipleri Mersin ili içerisindeki yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine müracaatta bulunabilme hakkına sahiptir.

Portekiz Vizesi Gerekli Evraklar/ Mersin

Portekiz vizesi için gerekli evraklar, seyahat edecek olan başvuru sahibinin Portekiz seyahati nedenine bağlı olarak gerekli olan evraklarda değişkenlikler vardır. Her başvuru sahibinin beyan ettiği evraklar aynı olmamak ile birlikte her başvuru sahibinin de seyahat amaçları bu doğrultuda aynı değildir.

1.    Pasaport

Vize başvuru sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması mecburidir. Ayrıca, Schengen vizesinin pasaport içerisine işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfasının da boş bulundurulması gerekmektedir.

Başvuruda kullanılacak olan pasaportun ise deforme ve yıpranmış olmamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapacak olduğu vize başvuru işlem süreci olumsuz olarak değerlendirilebilmektedir.

2.    Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin başvuru evraklarının bulunduğu dosya içerisine 2 adet olacak şekilde, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan güncel halini yansıtan biyometrik fotoğraflarını bulundurması şarttır. Biyometrik fotoğraf ise talep edilen ölçüler doğrultusunda çekilerek sunulması gerekmektedir.

3.    Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin, Portekiz Schengen sınırları içerisinde ve diğer Schengen üye ülke devletlerinin sınırları içerisinde geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sahibi diler ise, vize başvuru merkezi tarafından 20 Euro karşılığında seyahat sağlık sigortasına da sahip olabilmektedir.

4.    Portekiz Vize Başvuru Formu

Portekiz vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibi tarafında verilecek olan tüm bilgilerin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde olması vize başvurusunun değerlendirme süresinin sağlıklı geçmesi adına büyük bir referans olacaktır.

5.    Finansal Dokümanlar

Portekiz ülkesine seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahibi kişinin, Schengen sınırları kapsamı içerisinde seyahat masraflarını karşılayacağı kadar bir maddi duruma sahip olması da zorunludur. Aksi halde başvurusu ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye