Portekiz Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Portekiz Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Portekiz Vatandaşlık Vize İşlemleri

Portekiz Vatandaşlık Vize Başvuru İşlemleri

Schengen ülkelerinden olan Portekiz vatandaşı olmak herkesin hakkıdır ancak vatandaş olabilmek için bazı şartlar vardır ve bu şartların sağlanması gerekmektedir. Portekiz vatandaşı olmak aslında Avrupa Birliği üyesi olmak anlamına da gelmektedir. 

Portekiz Vize Başvuru Formu İşlemleri

Portekiz vatandaşlık işlemlerini doğru bir şekilde yerine getirip vatandaş olmaya hak kazanabilir ve Avrupa Birliği üyesi olan herkesin sahip olduğu haklara da sahip olabilirsiniz. Ayrıca Portekiz vatandaşı olmak demek, Portekiz’de seçme ve seçilme hakkına sahip olmak, orada memur olabilmek, gayrimenkul alabilmek, iş yeri açabilmek anlamlarına da gelmektedir. Portekiz vatandaşı olarak ayrıca Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında vizesiz olarak dolaşabileceksiniz.

Portekiz Vatandaşlık Şartları

Portekiz vatandaşı olmanın öncelikli kuralı kendi isteğinizle bunu yapıyor olmanız ve dolayısıyla kamu düzenini bozacak davranışlarda bulunmamaktır. Kamu borcunuz ya da kamu suçunuz olmazsa vatandaşlık kazanma şansınız biraz daha yükselecektir. 

Adli sicil kaydı temiz olan kişiler ve sağlık belgeleri ile de sağlıklı olduğunu hiçbir bulaşıcı hastalığa sahip olmadığınız da kanıtlanmalıdır. Bunlara ek olarak Portekiz’de yaşanacak süreçte geçinebilmeli ve yeterli maddiyata sahip olmanız gereklidir. Portekiz doğumlu olmak demek aslında direkt olarak Portekiz vatandaşı olmak demektir.

Anne ya da baba da eğer Portekizli ise bu da doğuştan Portekiz vatandaşı olmak demektir. Bir diğer etkileyen de evlilik durumudur. Portekiz vatandaşı olan biri ile evlenmiş olmak ve onunla evlilik sonrasında Portekiz’de en az beş yıl yaşamak da vatandaşlık alınmasını sağlar. Ki eğer gerçek evlilik olduğunu kanıtlarsanız daha erken de vatandaşlık hakkı kazanabilirsiniz.

  • Portekiz vatandaşlık işlemleri hakkında detaylı bilgiler almak ve işlemleri doğru ve eksiksiz gerçekleştirebilmek için schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da web sitedeki online randevu seçeneğini kullanabilirsiniz.

Portekiz Vatandaşlık İşlemleri

Nasıl Portekiz Vatandaşı Olunur:  Vatandaşlık işlemleri her ülkede farklı bir şekilde işlemekte. Portekiz için vatandaşlık işlemleri başlatmak isteyen kişiler, müracaatları esnasında ne yapmalı gerektiğini ya d abu süreçte nasıl bir destek alabileceklerini Vize Ofisi temsilcilerinden öğrenebilirler.

Portekiz Vatandaşlığına Geçiş İçin Gerekli Evraklar: Portekiz vatandaşlığına geçmek için başvuruda bulunduktan sonra yeni bir süreç başlayacaktır.

Bu süreç içerisinde Portekiz vatandaşı olabileceğinizi gösteren bazı evrakları hazırlamanız isteniyor. Standart vize işlemlerinde sunulan belgelerin yanı sıra, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, oturum kartı gibi şeylerde istenmektedir.

Portekiz Vatandaşlık Vize İşlemleri
Portekiz Vatandaşlık Vize İşlemleri

Ne zaman başvurmak gerekir: Portekiz vatandaşlığına geçiş için başvuru yapacak kişi, gerekli evrakları hazırladıktan sonra istediği süreçte müracaatını gerçekleştirebilir.  

Portekiz Turistik vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/portekiz-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Portekiz Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Portekiz vatandaşlığı almak için kişilerin ülkede 5 sene boyunca kesintisiz ve legal şekilde kalması talep edilmektedir. Ancak bu koşulun sağlanmasının sonrasında vatandaşlık için gerekli olan başvuruları tamamlama fırsatını elde edebilirsiniz.

Portekiz Oturma İzni Nasıl Alınır?

Oturum izni talep edilirken öncelikli olarak vize sürecinde bir sorun meydana gelmemesi gerekir. D türü vize bu oturum talebi için uygun olacaktır. Oturum izni konusunda onay almak için kişilerin temel manada Portekiz ile alakalı bilgilere hakim olması ve bunun yanı sıra ülkenin dilini ide aktif olarak konuşur durumda olması lazımdır.

Portekiz Vatandaşlığı Kaç Para?

Portekiz vatandaşlığı almak isteyen kişilerin bir tarihi alanın restorasyonu için 250 bin Euro bağışlaması vize alım adımları kapsamında katkı sunan detaylardan biri olacaktır. Bu şekilde vatandaşlık hakkı verilirken bir diğer yandan da kültür varlıklarının korunmasına imkan sunulmaktadır.

Evlilik Yoluyla Portekiz Vatandaşlığı Alınır Mı?

Evlilik yolu ile de Portekiz vatandaşlığı alınmasına imkan verilmektedir. Fakat bir Portekiz vatandaşı ile evlenmeniz size anında Portekiz vatandaşı olma imkanı sunmayacaktır. Kişilerin bu vatandaşlık hakkını elde edebilmesi için ülkede 5 sene boyunca kalması gerekir. Ancak 6. Senede vatandaşlık hakkının elde edilmesi sağlanır.

Portekiz Altın Vize Nedir?

Ülkeye yatırım yaparak vatandaşlık sahibi olmak Altın Vize olarak tanımlanmaktadır. Örneğin Portekiz’de 500 Bin Euro değerinde bir daire satın almak sureti ile ülkede vatandaş olma hakkını elde edebilirsiniz.

Portekiz Vatandaşlık Şartları 2020 Nelerdir?

Evlilik yolu ile öncesinde vize sonra vatandaşlık talep edebilmenizi için evliliğinizi kanıtlayan resmi belgeleri eksiksiz bir biçimde sunmanız talep edilmektedir. Vize ve oturum iznine dair evlilik üzerinden usulsüzlüklerin yapılmaması için kişilerin kesinlikle izin aldıktan sonra da belirli denetimlere tabi tutulacağının hatırlatılması gerekir.

Portekiz Oturma İzni Nasıl Alınır

Gayrimenkul yatırımlarınız üzerinde Portekiz oturum iznine sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra banka hesap dökümü yani finansal duruma göz atılır. Adli sicil kaydının bulunmaması üzerine oturma izni başvurularına geçilmesine izin verilir.

Portekiz Vatandaşlık Nasıl Alınır?

Mülk satın almak ve 5 yıl içerisinde satmamak öncelikle şart olarak belirtilir. Golden vize olarak 5 yıllık oturum izni dikkate alınır. Yıl içerinde minimum 35 gün kadar Portekiz’de kalmış olmanız da aranılan diğer şartlar arasındadır. Şartlara uygun olanlar ilgili belgeler ile müracaat edebilir.

Portekiz Oturma İzni Nasıl Alınır?

6 yıllık yasal ikamet süresine bağlı olarak oturum iznine başvurulabilir. Bunun yanı sıra iyi seviyede Portekizce bilmeniz de dikkate alınır. Sonuç olarak belgelerinizi ibraz eder ve mülakatlar neticesinde oturum izni sonuçlarına göre harekete geçersiniz.

Portekiz Göçmenlik

Uzun yıllardır Schengen Bölgesi içerisinde bulunan Portekiz, göçmenlik adına sık sık başvuru alır. Portekiz Göçmenlik Bürosu tarafından yasal şartlar açıklanmış ve uygun olanların ikame etmesi esas alınmıştır.

Portekiz Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlık adına yılda en az 7 gün olacak şekilde Portekiz’de kalmış olmanız gerekir. Bu şekilde toplamda 5 yıllık sürece göre vatandaşlık verilir. Hatta 5 yıldır size ait olan gayrimenkuller üzerinden oturum izni için başvurularınızı iletirsiniz. Vatandaşlık adına gayrimenkul kadar iyi seviyede dil bilmeniz de ele alınır.

Evlilik Yoluyla Portekiz Vatandaşlığı

Sadece gayrimenkul değil bundan ziyade evlilik yolu da vatandaşlık için değerlendirmeye alınır. Tekrardan en az 5 yıl süreli evlilikler kabul edilir. Bir de yeterli seviyede Portekizce bilip bilmemeniz üzerinde durulur.

Portekiz Vatandaşlık Şartları 2020

Golden vize değerlendirilir ve oturum süresinin en az 5 yıllık olması gerektiği vurgulanır. Arkasından satın alınan mülklere göz atılır ve tekrardan 5 yıl süreli olması halinde kabul edilir. İyi seviyede dil bilmekte şartlar arasında gösterilir ve uygun olanların başvuruları ele alınır.

Portekiz Vatandaşlık Nasıl Alınır?

Portekiz’de 5 yıl oturum süresi sonunda süresiz oturma hakkı elde edilir. 6 yıl süresiz oturum hakkı ile yerleşen Türk vatandaşları Portekizce sınavının ardından Vatandaşlık ve Portekiz pasaportu için başvuruda bulunur.

Portekiz'de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Portekiz çalışma vizesi almak için gerekli belgeler hazırlandıktan sonra başvuru gerçekleştirilir. Çalışma vizesi için önemli olan bir iş kontratının bulunması ve vergi numarası almaktır.

Portekiz Vize Kaç TL?

Portekiz vize ücreti türüne göre değişiklik göstermektedir, 6 yaşından küçük çocuklar için vize ücreti talep edilmez. Konsolosluğun şartlarına göre belirlenen ücret harç bedeli ile vize başvuru merkezi ücretlerini kapsamaktadır.

Portekiz Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×